Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Dumnezeu este bun. Acum câteva mii de ani erau niște băieți care...  more
  • Dacă te-ai descrie vreodată într-un singur cuvânt , care ar fi ?...  more
  • Istoria ne învață că bunica Bisericii Ortodoxe (Biserica Bizanti...  more
  • De la Pasti pan'la Rusalii
    Am stat doar in rugaciune,
    Asteptand ...  more
  • O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • March 19, 2011 10:50 PM EET
    E cert faptul că s-a denaturat bărbatul creat de la început de Dumnezeu, din nefericire nu mai este el acela care să conducă o familie, de cele mai multe ori(posibil și din prea multă protectivitate primită sin partea mamelor), nu mai există consecvență în comportament, respectul față de fata cu care discută și ce e și mai dureros, că pe toate astea amintite le întâlnim și în cei din biserică. Domnul să ne dea putere să fim ceea ce a vrut de la bun început să fim: noi adevărate fete/femei, iar voi...adevărați băieți/bărbați!
  • March 31, 2011 4:44 PM EEST
    Fetelor, in loc sa vorbiti baietii dupa spate, ati incercat vre-odata sa le spuneti in fata (in fel de sfat)? :)
    • 12 posts
    April 6, 2011 4:03 PM EEST
    in general ei aburesc prea mult, fug dupa 2 iepuri si..nu prind niciunul..:P
    • 48 posts
    April 8, 2011 2:08 AM EEST
    * Larysa * said:
    in general ei aburesc prea mult, fug dupa 2 iepuri si..nu prind niciunul..:P

hahaha.. vai vai.. :P

• 10 posts
    May 6, 2011 2:24 AM EEST
    Sunamita . said:
    pe fiecare din noi cred ca ne deranjeaza "ceva" la fiecaree fiinta din jurul nostru pe care o cunoastem.... pentru ca asa e omul nemultumit ..... baietii..pfuu...un subiect preferat al fetelor ... cred ca si invers e :p....ca sa spui cu adevarat ce te deranjeaza la un baiat trebuie sa il cunoastii foarte bine....ca acum vorbim asa din ce vedem noi si zicem...aa nu imi place ca are un aer de macho man....ca nu respecta fetele....ca se da mare in fata prietenilor lui...ca nu stiu ce....sunt lucruri care se schimba cu timpul..cand el se maturizeaza ...insa ce pot spune de baieti dupa cum ii vad eu pe fratii mei....e sa fie ei insisi...ca degeaba frate meu cand e cu mine in casa imi lasa farfuria pe masa si tot...si cand vine cu prietena sa o impresioneze strange masa...spala farfuria si bonusss o si aseaza in dulap :p ....ideea e ca orice lucru te-ar deranja la un baiat...sau la viitorul sot...actualul...cred ca ar trebui sa stim ca "o femeie inteleapta isi zideste casa".....ok si na cam deviez de la subiect :p....nu pot spune ce ma deranjeaza la "uni baietii" , pot spune ce m-ar deranja la sotul meu (cand o sa il am....trimite-LDoamne ) m-ar deranja daca nu ar aprecia ceea ce fac, chiar daca nu e pe placul lui :p ... intentia u know :p....m-ar deranja daca ar lua decizii singur, daca nu ar fi sociabil cu familia mea, daca ar fi fixat..si nu ar aceepta si alte pareri, daca ar vrea sa para in fata prietenilor ca el e "bossu", daca ar face glume jignitoare la adresa cuiva ...doar ca sa fie in centru atentiei....si daca.... :p..... deja o sa fie prea mult si no sa citeasca nimeni

sii ma deranjeaza la ochii...cand vad la un baiat ciorapi albi la costum si pantofi negri

asta ma deranjeaza rau ))
    • 10 posts
    May 6, 2011 2:25 AM EEST
    esti tare Sunamita...mi-a placut ce ai scris..respect..dar totusi nu inteleg de ce te deranjeaza sosetele albe?:)))
  • May 6, 2011 7:52 PM EEST

Ipocrizia..care e asa mare la toaaaata lumea..vrajeala multa, abureli, minciuna..etc..

• May 6, 2011 8:10 PM EEST

// deleted comment

This post was edited by Deleted Member at July 9, 2011 2:26 AM EEST
  • May 6, 2011 8:14 PM EEST
    D V, ai mare dreptate..dar, eu una sunt dezamagita si de "prieteni" de multe ori..nu prea mai am incredere in nimeni..
  • May 6, 2011 8:48 PM EEST
    Increderea trebuie sa ne-o punem 100% in Domnul si El nu va ingadui ca cel rau sa isi bata joc de copiii LUI. Cand stim ca trecul, prezentul si viitorul sunt in Mana LUI, teama de4 necunoscut trebuie sa dispara, caci El ne-a dat un duh de PUTERE. Eu traiesc prin credinta, ca Domnul va aduce la vremea hotarata de El, persoana cea mai potrivita pntru mine, daca eu ii raman credincioasa, ca astfel sa vad ceea ce Imi indica sa fac, sa aleg sau sa decid. :)
  • May 6, 2011 10:07 PM EEST
    imaturitatea....la unii..........................................
  • May 10, 2011 7:22 PM EEST

ce bine v-ati descris fetelor...

This post was edited by Deleted Member at May 10, 2011 7:27 PM EEST
  • May 10, 2011 7:55 PM EEST
    D V ee adevarat ce ai spus : pot sa spun k sunt si fete mai rau k baieti , dar finca Form a fost ptr ce ne deranjeaza la un baiat ,
    noi fetele avem si noi greselile noastre finca nu ee nimeni perfect poti rani fara sa iti dai seama sau de incapatanare ranesti si faci o greseala ff mare , dar pot spune k sunt doua categori de baieti ( 1 au un comportament decent , stie respecta persoanele de langa ele si face cu intentia ca sa fie tratat si el la fel si relatia pe care o face o face cu intentie de asi intemeia o familie) dar mai este o categorie in care teoria lor este ( sunt tanar imi traesc viata k daca nu acum cand ) si cum o poate trai daca nu altfel decat merg la biserica cu haine de firma sa atraga fetele mai iau si cate o masina cu nustiu cati caii si le abureste cand vede k fata pune suflet merge la alta pe langa k nici nu se stiu comporta , astia sunt cei mia nesimtiti baieti si in ziua de azi tie si teama sa iti faci un prieten k nu sti felul de baiat se ascund asa de bine k nu ii prea cunosti cand isi dau masca de pe fata te speri , si asta ma refer la baieti "pocaiti " doar cu numele ,
    • 10 posts
    May 10, 2011 9:39 PM EEST
    cat adevar ai scris acolo Dana ;))
    foarte tare fraza asta " merg la biserica cu haine de firma sa atraga fetele mai iau si cate o masina cu nustiu cati caii si le abureste" :)) sa inteleg ca ai patit-o ? :)))
  • May 11, 2011 2:25 AM EEST
    cu parere de rau spun parea baiat de treaba si cuminte cand am descoperit era tocmai un baiat cu eticheta:))) si pe eticheta lui spunea Mistocar:)) ii pot multumi lui Dumnezeu k mia deschis ochi si am vazut inainte cine ee cu adevarat ; dar eu am spus nu-s toti la fel dar sunt si dinastea si in ziua de azi fff multi , si sunt si fete nu pot spune k nu dar sunt fete cuminti care cauta ceva serios si uneori tie si teama sa vb cu un baiat k nu sti cine ee dupa masca lui nice:)))aia de firma
  • May 11, 2011 2:31 AM EEST
    Yulyus ptr tine:))) daca vrei faci o proba sa pui doi prieteni sau chiar sa iti faci tu o poza , cu ciorapi albi la costun si una cu ciorapi negri sa vezi diferenta :))eu deja cand vad pe cineva asa imi iau inima in dinti si ii spun decat sa te mai faci de rusine mai bine ma fac eu pentru tine si iti spun ciorapi albi la costum never arata cel mai oribil lucru:))) si sa nu intram nu dam detali mai multe in privinta asta
    • 10 posts
    May 11, 2011 2:49 PM EEST
    sincer nu am iteles mare lucru la ce ai scris mai sus....si ce treaba ar avea sosetele cu ce am zis eu ? :)))
  • May 12, 2011 7:54 PM EEST

ce aveti cu ei saracii ? :)) .. mie imi plac asa cum sunt,glumeti,cu capul in nori,poate putin smecheri..asta le sta in fire si nu avem cum sa schimbam aceste lucruri...daca s ar pune si ei sa ne spuna noua fetelor ce nu le place la noi ... si nu sunt nesimtiti..ei pur si smplu spun ce au de spus in fata,e mai bine decat sa te barfeasca pe la spate..bine acum...sunt si unii saracii vai de ei,da nah..exceptii :P

This post was edited by Deleted Member at May 13, 2011 6:37 PM EEST
  • May 12, 2011 7:58 PM EEST

foarte interesante discutii :)):D:P

This post was edited by Deleted Member at May 13, 2011 6:35 PM EEST
    • 10 posts
    May 12, 2011 10:11 PM EEST
    wow prima fata care nu ne critica :)))
  • June 1, 2011 5:07 PM EEST

:P
    • 1 posts
    June 24, 2011 4:33 PM EEST

mai dar ce va mai intepati voi..........fetele contra baieti si invers:P sa spun despre baietii de la biserica mea..............sunt niste baietii de treaba.......respectuosi.......unii sunt mai maturi si poti discuta mai mult cu ei............alti mai au de invata........este adevarat ca sunt si baieti care depasesc limita si ajung la nesimtire-am intalnit si de acestia dar am trecut cu vederea.....in general ma inteleg foarte bine cu baietii(amical)........cateodata mai bine decat cu fetele...:D...........Un sfat pt baieti: nu mai fiti atat de mandrii si orgoliosi!..In primul rand nu mai sunteti un exemplu si in al -2-lea rand aveti de pierdut..............iar in privinta hainelor nu am ce spune............baietii poarta haine de firma...vor sa fie fresh..dar si noua fetelor ne place sa avem o vestimentatie cat mai ''complexa'...cu tot felul de accesorii ...........dar sa nu uitam ca hainele nu fac pe om..................iar Dumnezeu se uita la inima

This post was edited by Nicoletta . at June 24, 2011 4:34 PM EEST
    • 10 posts
    June 24, 2011 7:31 PM EEST
    Nicoletta . said:

mai dar ce va mai intepati voi..........fetele contra baieti si invers:P sa spun despre baietii de la biserica mea..............sunt niste baietii de treaba.......respectuosi.......unii sunt mai maturi si poti discuta mai mult cu ei............alti mai au de invata........este adevarat ca sunt si baieti care depasesc limita si ajung la nesimtire-am intalnit si de acestia dar am trecut cu vederea.....in general ma inteleg foarte bine cu baietii(amical)........cateodata mai bine decat cu fetele...:D...........Un sfat pt baieti: nu mai fiti atat de mandrii si orgoliosi!..In primul rand nu mai sunteti un exemplu si in al -2-lea rand aveti de pierdut..............iar in privinta hainelor nu am ce spune............baietii poarta haine de firma...vor sa fie fresh..dar si noua fetelor ne place sa avem o vestimentatie cat mai ''complexa'...cu tot felul de accesorii ...........dar sa nu uitam ca hainele nu fac pe om..................iar Dumnezeu se uita la inima

Ms de sfat ;)))...si eu dau un sfat fetelor " lasa-ti fitele" ;))

• July 27, 2011 6:56 PM EEST

imi este mila...saraci baieti..:) cate nemultumiri...;)) 

This post was edited by Deleted Member at July 27, 2011 9:07 PM EEST
    • 9 posts
    August 8, 2011 3:12 AM EEST
    Nu vreau sa fac trolling, dar pe un forum creştin nu ar trebui să fie astfel de postări. Ca şi creştini nu trebuie să arătăm doar greşelile celuilalt ***, ci să ne ajutăm să scăpăm de unele proaste obiceiuri. Nu sunt eu prea sfânt dar totuşi comentariile pe care le-am citit mai sus nu sunt "drese cu har" ci doar fireşti...