Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • in Jocuri
    Tue at 12:10 PM
    Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    autor: Nichifor Nicu
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • January 1, 2010 1:30 PM EET
    dupa opiniile voastre atata nesimtire pe baietii astia :P, poate aveti si dreptate dar de asta sunteti voi, ca sa ne corectati :P. acuma ma uit sa vad si ce defecte au fetele :P
  • January 1, 2010 3:24 PM EET
    invidie;))
  • January 1, 2010 5:34 PM EET
    nu as dori sa generalizez...eu consider ca fiecare din noi avem defecte si calitati... inclusiv fete si baieti
    si mai ales.... respecta si vei respectat...
    daca esti o fata cuminte, rabdatoare, blanda, respectoasa si cu minte nici un baiat nu te va jigni sau se va comporta cu tine urat.. in cazul in care totusi... stii regula.. te rogi pentru ei...nimic mai mult si nu e greu.. din contra ai sa vezi cat de mult poate lucra Dumnezeu la inima unei persoane...
    • 7 posts
    January 8, 2010 3:05 PM EET
    lidy wrote...
    nu stiu ce inseamna respectul pt o fata....dar nu sunt toti la fel...

Lidy, vreau sa te completez putin. Respect trebuie sa avem fata de orice persoana nu doar pentru o fata. Daca eu te respect doar pe tine si ii neglijez pe ceilalti ar trebui sa mai refectezi odata?
    • 4294967294 posts
    January 9, 2010 2:30 AM EET
    pff apoi cum asa..sa fim realiste..ce ne-am faca fara ei....prea multe pretenti....eu nu am asa cv....pt ca in jurul meu nu sunt baieti neseriosi...(asa cred)
  • January 9, 2010 6:20 PM EET
    ..c ma deranjeaza?!....nu imi place delok cand aud k vorbesk urat..."murdar".....
  • January 9, 2010 6:30 PM EET
    ............aproape totul ma deranjeaza la baieti........cu mici exceptii pe care le tin secret:psper sa nu vezi ce am scris da?:))
  • January 10, 2010 4:29 PM EET
    eh...ca de altfel toate fetele marea majoritate is.."neseriosi"
    in fine, eu o sa desfiintez putin regula.
    unui crestin ii sta mai bine sa aprecieze, nu sa critice: “dragostea acopere totul …”(1cor 13.7):D, asa ca postez aici ce e de apreciat la un baiat : baietii astia is foarte destepti, comparativ cu agilitatea unei femei, din toate punctele de vedere.. is de apreciat pentru lipsa lor de interes in materie de barfa, ca sa nu mai zic de marele lor introvertism :-J. aici se potiveste chestia cu: “branza bunain burduf de caine”…:-"

• January 11, 2010 12:59 PM EET
    toate fetele spun ca baieti is neseriosi....dar neam gandit vreodata ce neam face fara ei???
    trebuie doar sa-i respectam ca sa fim si noi respectate de ei;)
  • January 11, 2010 4:18 PM EET
    bva reby km aja e ..fara suparare:P..nu`mi plac cei cu 2 fetze,mincinosi,fitzosi,smecheri,nu stie sa se poarte cu o fat..sa o aprecieze..sa o respecte...da..si nesimtirea..8-|..km multe defecte la unii..:))
  • January 11, 2010 10:32 PM EET
    :)) subiect fain e boon da ce sa zic baietii de la min la bise is de treaba da uneori depasesc unele chestii:))
    in rest sunt ok boon aja baietzi asa va vreau:)
  • January 15, 2010 7:21 PM EET
    Vad ca cele mai multe i-au descris prin "nesimtiti" si "mincinosi" :D
    Sunt trasaturi pt baietii pocaiti doar cu numele, cei pocaiti cu adevarat nu au asemenea trasaturi.
    Solutia... nu mai umblati cu baietii pocaiti doar cu numele.
    Apropo de mincinosi... aviz amatoarelor care vi-ati facut boyfriend de pe pom... cineva imi povestea cum se laudau unii ca vorbesc cu 2,3 de pe pom... se intalnesc tot cu atatea.... pleaca dintr-un oras de la una in oras la alta... :D

Pe mine ma deranjeaza cei care se lauda cu masina lor sau cu muschii :D
    De asemeni nu imi plac hainele stramte la barbati.. blugi(zici ca-s gay cu pantaloni stramti pe ei:D ) ,bluze mulate ca sa-si etaleze muschii :D Mai ales cu pantaloni stramti pe ei arata de-a dreptul jenant:D

In general accept oamenii cu tot cu defectele lor, fiindca toti avem defecte, si mai ales fiindca am vazut ca prin discutie se pot rezolva. Deci caut sa discut despre ele, iar daca nu e dispus sa le indrepte caut sa am cat mai putina legatura cu astfel de persoana.
  • January 16, 2010 10:59 AM EET
    cred k ar fi mandria,ei cred k dak se dau cu 3 kg de gel pe cap si au masina se cred buricul pamantului...saracii de ei,imi este mila de ei...nu stiu cum sa fie in centrul atentiei.
  • January 16, 2010 11:27 AM EET
    :)):)) ok...hai k ii tare subiectu asta :)) pe mn....nu ma deranjeaza nici fitzele lor nici hainele mulate nici masinile is invatata cu de astea:> dar cel mai dezgustator mi se pare(si aici nu ma refer doar la baieti) knd cineva nu se spala pe dinti sh mai si zambeste de numa si i se pare k e cool :> nu ma refer la cineva anume dar asa in general e najpa:-s

ok unu din admini dak nu va place ce am scris n-aveti dekt sa stergeti sa editati etc...eu m-am descarcat:):>
  • January 16, 2010 11:41 AM EET
    Bey baietilor nu stiu ce ati facut..dar fetele astea`s clar suparate pe cativa:))))

Nah..interesant punctul lor de vedere..numai sa nu generalizati fetelor!;)
  • January 16, 2010 12:15 PM EET
    oooo...aici ii mult de zis...ca doar si pe ei ii deranjeaza multe chestii de la noi, de multe ori: inevitabile!:D
    dar nah..cel mai mult:-?? cand iesim undeva si striga mai tare ca sa iasa in evidenta:)))) sau se iau de oricine tot cu acelasi motiv :)) dar nah...vorbesc in general..ce ma deranjeaza pe mine. dar clar ca sunt multi altii diferiti :P
  • January 16, 2010 7:24 PM EET
    s-au adaptat prea bine la fetele din ziua de astazi...si daca o fata este mai inteleapta si nu`i ca celalalte (accesibila) "primul venit primul servit" sau cum era... gata...nu`i normala, demodata..etc etc.
  • January 20, 2010 2:32 PM EET
    hmmm,sunt unii care sunt asa de increzutzi,shi se cred ,,muy machos,,nu shtiu ce e respectul,nu au simtzul responsabilitatzii.nu shtiu ce e punctualitatea,unii sunt chiar egoishti,nepasatori,se gandesc doar la ei,shi uita de sentimentele celor din jur...dak stau sa ma gandesc se mai gasesc multe defecte, dar prin ajutorul Domnului si vointza lor se pot supera.
  • January 21, 2010 4:12 PM EET
    eu vas da un sfat... cui nui plac baietzii...nare decat....exista si o a doua varianta ...tot mai po****ra in zilele noastre ...si am cam terminat discutziile si controversele:P
  • January 21, 2010 4:15 PM EET
    cata cenzura pe site-ul asta dar uitatziva si voi la intreg cuvantul...
  • January 26, 2010 3:43 AM EET
    mie mi se par cei mai nesuferiti baietii care incearca sa abureasca asa....cat mai multe fete in acelasi timp...
    dar eu cred ca daca e un baiat credincios,toate celelalte lucruri care au legatura sau nu cu comportamentul...sunt perfecte:)
  • January 26, 2010 3:52 AM EET
    Vrei sa abureasca doar o fata? :))
    Iarta-ma dar am ras unpic, normal ar trebui sa topeasca inima doar unei fete/femei, doar sotia lui... dar totusi... faza e alta. De aburit, de vrajit si de astea... nu ar trebui sa se faca ... :)
  • January 26, 2010 4:04 AM EET
    si eu ce ziceam? k e bine cumva? sau ce e asa de ras? zi-mi sa rad si eu:)):P
  • January 26, 2010 4:22 AM EET
    Radeam ca ai zis ca te deranjeaza cand abureste mai multe fete deodata ci nu faptul ca abureste, ai dat impresia ca nu te deranjeaza daca abureste numai o fata =))
  • January 26, 2010 4:38 AM EET
    aaa...na...pai deasta e folosit termenul de abureala...din moment ce nu e serios...nu? adica in cazul in care face asa cu mai multe...ca de ar fi serios doar cu una...nu cred ca s-ar numi abureala:)
    sper ca intelegi la ce m-am referit de data asta?:D