Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Dumnezeu este bun. Acum câteva mii de ani erau niște băieți care...  more
  • Dacă te-ai descrie vreodată într-un singur cuvânt , care ar fi ?...  more
  • Istoria ne învață că bunica Bisericii Ortodoxe (Biserica Bizanti...  more
  • De la Pasti pan'la Rusalii
    Am stat doar in rugaciune,
    Asteptand ...  more
  • O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • January 26, 2010 4:44 AM EET
    Da. Acum e clar. :D :))
  • January 26, 2010 4:44 AM EET
    Taby ai mare dreptate ... un bait pocait nu abureste ci este sincer sh loial doar unei singure fete
  • January 26, 2010 4:46 AM EET
    dak ar gandi toti baietii cum gandesc eu ce parere buna ar avea fetele despre baieti :)
  • January 26, 2010 4:48 AM EET
    in ziua de azi majoritatea baietilor vor sa intre intr-o relatie cu o fata doar pt SEX sh ceea ce e sh mai tragic e k multi dintre tinerii bisericilor crestine cad in aceasta capcana ... TRIST dar ADEVARAT :(
  • January 26, 2010 4:50 AM EET
    kam din astea 2 motive, SEX sh VRAJEALA ii vad fetele pe majoritatea baietilor nijte nesuferiti sau poate mai rau...
  • January 26, 2010 4:51 AM EET
    :))
  • January 26, 2010 4:52 AM EET
    :))-asta era pt al 2lea comment...mi s-a parut comic;)) cu restu sunt deacord:)
  • January 26, 2010 4:56 AM EET
    k sa baqa in seama La 10 fete deodata &

cateodata nu stiu sa se comporte respectos .

qbuu alL . <3
  • January 26, 2010 5:19 AM EET
    Leo... nu stiu pe ce planeta traiesti, fetele nu-s neaparat sfinte.
    In primul rand, in vremurile de aste fetele-s mai disperate si perverse decat... poate baietii sunt mai rai dar in viata mea am vazut fete unde-s mai rele decat baietii.

Plus... fetele a ajuns asa de intelepte ca solomon... si la intelepciunea lor plina de liberate, cred ca poate sa controleze 1000 de sotii, de barbatii... dar solomon nu a putut, insa ele cam pot...
  • January 26, 2010 10:54 PM EET
    :)
  • January 27, 2010 7:46 PM EET
    sincer sa fiu nu imi plac baietii care sunt duri, badarni,puturosi,fara responasbilitati si cei care stau pe calculator jucandu-se ore intregi in loc sa se roage!!! :)
  • January 27, 2010 9:23 PM EET
    ce`i drept asa e in cazul baietilor(desi sunt baiat) au o gramada de fitze,impresi,si se dau rotunzi..s.a.m.d sa nu credeti ca tin parte fetelor dar eu asta am observat la majoritatea spun asta k asta o reflecta adevarul...
    la fete.....si aici sunt : - materialiste, se uita la ce izbeste ochiu,si nu la ce ar trebui....ma opresc aici ..si mai vreau sa spun k nici unu nu suntem sfinti desigur nici macar eu ...dar suntem oameni...
  • January 28, 2010 2:22 AM EET
    deci ..sincer asa avea de zis multe..da nu totzi is la fel si nu ma bag prea tare..da majoritatea is mincinosiii de ingheatza apele..:"> si mai vor sa fie si cineva..:-" si mama as avea de zis o gramada..:D da nu judec ca sa nu fiu judechata..:D
  • January 29, 2010 10:42 PM EET
    :)) ce tare esti iuliana
    desigur ca sunt multi baieti de treaba la care nu ma deranjeaza nimik..
    dar sunt unii care mai au mult pana se maturizeaza:)..
    odata cu maturizarea le vine mintea la loc si se fac baieti de treaba;))
  • February 3, 2010 4:26 PM EET
    ooooo..o intrebare la care baietii ar trebui sa ia aminte la ceea ce raspund fetele !!!!

ceea ce nu imi place la un baiat e:MANDRIA,si anume unii sunt cu nasul pe sus ca vai ce frumosi si destepti sunt ei.da poate ca e frumos,dar de cele mai multe ori frumusetea atrage dupa ea PROSTIA!!!!.
    .Si mai e un lucru faptul ca baietii se cred superiori si e au dreptate in orice..
    Mai mult,baietilor le este frica de o relatie serioasa,sau mai bn zis nu stiu ce vor de la o fata atunci cand intra in legaura cu ea...si asta cred k e nevoie de maturitate!!!!
    -unii habar nu au sa vorbeasca cu o fata
    -nesimtiti pana in maduva oaselor:(
  • February 3, 2010 4:36 PM EET
    si inca un lucru:;)..unii nu sunt destul de seriosi atunci cand vb k o fata,si la tot ceea ce am scris mam referit la baietii din bisericile noastre!!!!!!
  • February 3, 2010 4:50 PM EET
    ma bucur ca ati lasat loc si pentru cuvinte de bine ;))
  • February 3, 2010 10:39 PM EET
    Mie nu imi place la UNII baieti (pt ca nu-mi place sa-i bag in aceeasi oala pe toti) ca fac orice sa cada ei in picioare. La ce ma refer? Vorbeste cu tine, iti da de inteles anumite lucruri iar cand tu il confrunti: "eu glumeam..." sau "ai inteles gresit". Si fata cade de ******a pentru ca n-a vrut sa-i faca jocul.
  • February 3, 2010 10:39 PM EET
    ma scuzati... fata cade de naiva... au aparut puncte puncte de parca am scris vreo injuratura:)))
  • February 3, 2010 10:42 PM EET
    si daca tot am inceput, sa si termin: nu-mi place sa vad ca baietii care pretind ca s-au pocait umbla atat de mult dupa fete. eu consider ca asta este un pas foarte important pt cineva (a-ti face prieten/a) si de prea multe ori Il scoatem pe Dumnezeu din ecuatie. daca tu te-ai schimbat, n-ar trebui sa se vada asta si in relatiile cu persoanele de gen opus?
    • 2 posts
    February 4, 2010 8:52 PM EET
    noroc cu cate un topic de genu asta..se mai descarca si fetele..chiar daca cateodata mai exagereaza:)):P
  • February 7, 2010 9:06 PM EET
    Reby1718 :''-nu stie sa se comporte q o fata'' ==> nu vorbeai despre baietII ( plural)
    :'' -j muuulte altele dar nu putem schima nimic...asa i'a facut dumnezeu ''

*NU ne include pe toti baietii in categoria de JOS fiindca nu toti sunt la fel .
    *NU stiu cati baietii ai cunoscut si in ce relatie ai fost cu ei dar nu pune eticheta de EXPIRAT unei cutii de bomboane dupa gustul uneia:) .
    * Sylvyu : lasa frate fetele sa se distreze ca si noi am putut discuta despre ele... si parerea MEA este ca discutiile astea sunt benefice ...poate invatam si noi din greseliile altora sau din greseliile noastre:)
    @ Fetelor : sunt si baieti autentici:) fiti dispuse sa acceptati lucru asta:)
    by : laza.tudor93
  • February 7, 2010 11:49 PM EET
    [ imi cer scuze ca ma bag si eu :"> ]
    ... eu nu pot sa zic ca toti baieti is una si aceiasi :) ...am cunoscut diferite tipuri de baieti...ma refer la gandire si comportament . sunt unii care efectiv..asteapta sa faca ea tot ....sunt altii care isi privesc partenerele..ca pe un adversar ..." sa o bat cu propriile ei arme " :))) ...da`ti`va seama ca o relatie intre doi... pt cineva e joc :)) ....urat de tot.

sunt altii care`s nesiguri ..si atunci ...zic una..si cand ea e gata sa accepte...bat in retragere..si dusi is :)
  • February 13, 2010 12:10 AM EET
    hmmm.nu imi place la un baiat ca sta cu mainile in buzunar cand sta de vorba cu cineva nu neaparat cu mine..aa si nu imi place sa aiba ochelari de soare inchisi la culoare atunci cand sta de vorba cu emine ..pt ca nu imi dau seama cand minte sau cat de sincer e atunci cand imi vorbeste..o privire imi spune multe despre el....nu imi place mersul ala smecheresc la ei ..nu stiu cum sa explic... au ei un mers amuzant ,saltaret:))
  • February 13, 2010 12:12 AM EET
    ma apuca rasul cateodata cand sunt in biserica cand vad cate un baiat mergand asa...leganat si saltaret.;))