Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • in Jocuri
    Tue at 12:10 PM
    Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    autor: Nichifor Nicu
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • February 13, 2010 12:14 AM EET
    mi-am amintit inca un lucru..nu imi place sa vad cum un baiat(fata )isi rod unghiile
  • February 14, 2010 2:01 PM EET
    pfoai...is muulte...in primul rand ca sunt mandri!!! le lipseste modestia...nu se comporta frumos cu fetele...is multe anyway!
    • 10 posts
    February 16, 2010 8:02 PM EET
    pfuaii wrote...
    noroc cu cate un topic de genu asta..se mai descarca si fetele..chiar daca cateodata mai exagereaza

de acord cu tine!
    un fel de terapie!
    valabil si pentru celalalt topic...care intreaba baietii ce ii deranjeaza la fete!
    parca am fi 2 tabere care ne deranjam una pe alta! :))
    si cand colo...ne atragem tot mai mult! :))
    greu cu noi! da fara noi e si mai greu!
  • February 16, 2010 8:04 PM EET
    greu cu voi fetele ...........
    • 10 posts
    February 16, 2010 8:05 PM EET
    da fara noi e si mai greu !

• February 17, 2010 11:31 PM EET
    hmmm cu ce sa incep? ....ar trebui sa fi mai resposabili mai seriosi mai atenti cu fetele,uneroi mai repectosi,mai mai mai lista continua............dar mie cel si cel mai tare ma deranjeaza la un baiat ca se crede cine ii el vezi doamne ca el e barbatul.....(ma refer la uni ca nu toti is asa sunt si excepti) dar hai sa fim realiste nu am putea trai fara ei ....is asa cum is cu calitati si defecte ca noi fetele:D
  • February 17, 2010 11:34 PM EET
    asa bine zis doar uni ce misto mai bine zis hmmm nimik jajaja oricum continuatii asa jajjaj sa vedem unde ajungetiii
  • February 19, 2010 4:42 AM EET
    Ma deranjeaza baietii care se bag in seama cu toate fetele si care se cred mai buni ca toti. Cei care trb sa fie in centrul atentiei continu.
  • February 19, 2010 12:41 PM EET
    uneori prea copilarosi....
  • February 19, 2010 1:50 PM EET
    Unii baieiti consider eu ca sunt lipsiti de bunele maniere,lipsesc cu desavarsire.Pur si simplu consider eu ca nu stiu sa se comporte,nu au respect fata de o fata,cu toate ca respectul nu se cere ci se castiga,dar noi daca ei nu ni-l ofera noi il cerem nah:)) Nu stiu sa abordeze o fata deloc.
  • February 19, 2010 2:47 PM EET
    nimik nu ma deranjeaza .....ca noi fetele nu suntem cu nimik mai bune ca ei...
  • February 19, 2010 2:58 PM EET
    hmmmmmmmmmm toti baietii ii cataloghez la fel..............no comment;));))
  • February 22, 2010 11:40 AM EET
    unii dintre ei cauta sa vada frumusetea exterioara ,nu cea interioara...si chiar unii din ei sunt indrazneti.care acest lucru nu lipseste la nici un baiat in ziua de azi:P:) dar na.ne rugam pt ei:)
    • 2 posts
    February 26, 2010 12:48 AM EET
    moamaaaa fetelor va auziti??? :)) totate acuxzatiile care le aduceti voi aici baietii vi le aduc intr.un singur cuvant "panarame" scz expresia:)) sh voi va insirati aici:))
  • February 26, 2010 3:40 PM EET
    hai sa nu ne jignim unii pe altii(fete pe baieti si invers) d3yutzu:)..nimeni nu e perfect:) si nu te ofensa de ceea ce spun fetele despre baieti.:)e foarte posibil sa spuna adevarul..dar asta nu inseamna ca baietii sunt de vina:)...vina poate fi si a lor..ca n-au cautat unde trebuie:)nu s-au rugat destul pt noi:)si n-au inclus pe El in hotararile lor atunci cand s-au hotarat sa cunoasca un baiat:)...si din cauza asta..sunt atatea pareri pe aici:) :D
    • 12 posts
    February 27, 2010 2:40 PM EET
    ceea ce nu imi place la o fata este ca este fatarnica , este ca sunt cu doua fete , sunt prea mandre si sunt unele fete care asculta mai mult de parinti de ceea ce le zic parinti decat sa asculte de D-zeu ...etc
    • 12 posts
    February 27, 2010 2:42 PM EET
    si fetele vor de la baieti doar perfectiunea ...cu bani , cu masini , cu casa si piscina si cu un jagouar ....cu materialism ...
  • February 28, 2010 4:21 PM EET
    Tot ce pot sa spun ca ati gasit putine motive inafara de : mandri, increzuti, nesimtit si bunele maniere , nu ati mai gasit ceva, tot ce vreau sa va spun ca atat fata si baiatul sunt facuti unul pentru celalat, si face parte din viata acest lucru,ori cat de multe ar fi defectele dintre noi , ar trebui sa le biruim impreuna si sa ne mustram in dragoste. Si un copil care se lasa prelucrat, modelat de Domnul nu are cum sa fie asa, pentru ca Domnul lucreaza intr-un chip minunat! Si putem vedea ca multe famili se intemeiaza cu aceste defecte si de multe ori sunt fericite, adica si fata e cu defecte si baiatul, dar cel mai important este sa se iubeasca sa se ajute ca din defecte sa urce la perfectionare, si acest lucru este posibil mai mult daca Domnul este in centrul relatiilor!Si un lucru care poate ar schimba multe caractere si ar vindeca multe defecte este ca ne ascundem unii de alti si in loc sa ne spunem ,sa ne indemnam unii pe alti ne barfim!Domnul sa ne dea intelepciune si poate aceste subiecte ar trebui sa ne schimbe, au si ele o parte buna, numai sa luam ce este bun si sa realizam aceste schimbari in rest multe Binecuvantari!Si nu uitati ca ne completam unul pe celalalt!
  • March 7, 2010 9:34 PM EET
    ce ma deranjeaza pe mine la unii baieti?
    este nesimtirea:D...cel mai mult,apoi ca fac glume de prost gust si nu stiu sa respecte o fata...
    aaa si incapatanarea X(...insa aceste defecte pot fi corectate;))
    Nimeni nu-i perfect, toti tindem spre asta dar pana atunci mai si gresim...

Bineinteles sunt si foarte multi baieti, vorba aia "jos palaria"...;)

• March 10, 2010 1:15 PM EET
    Deea are dreptate daca cititi...mai exista si baietzi asemenea, dar il sustin pe Sylviu...ptr ca are dreptate..nu are rost sa vb despre asemenea lucruri..:d GBY!!!
  • March 17, 2010 10:32 PM EET
    so,ma-m uitat la toate fetele ce ati spus.cred k mai aveti de spus dar o lasam pe alta data!dar voi fetele sunteti perfecte in toate..nu vedeti k unele nici nu sunt fidele in viata lor..si nu mai gura de voi dar facut nimic..dati din gura k atata stiti.cand va maturizati mintal?va astep....pana la pensie.k radeti tot timpul de la nimic..si cu pasarele in cap!scuz..dar e adevar.
  • March 18, 2010 12:45 AM EET
    esti tare nely :)))pai da ;))
    • 11 posts
    March 24, 2010 4:30 PM EET
    Tre sa recunoastem ca-s scumpi :)) mai au si ei defecte.si fetele au o gramada.toate lumea le are.Mai sunt exceptii,dar atata timp cat sunt pocaiti totul e bine :D
  • March 26, 2010 9:05 PM EET
    habar n-au sa vorbeasca cu o fata:|......
  • March 26, 2010 11:52 PM EET
    nu stiu ce vor !! ..asta e cel mai nasol !!

... si cristina ..asa`i ! ...au un stil de a scapa din belele :)) ..vai ..ma distreaza nu alta :))