Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • in Jocuri
    Tue at 12:10 PM
    Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    autor: Nichifor Nicu
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • March 28, 2010 10:21 PM EEST
    sa mai spun si eu ceva:))
    habar n-au sa vb.cu o fata.ce boy ai intalnit daniela?greu de spus:))
  • March 31, 2010 12:34 AM EEST
    eu va dau o reteta mai buna fetelor dak vreti ca baietii sa se schimbe;)
    apreciati i asa chiar si cu defectele lor si atunci o sa vedeti schimbare la ei,dar dak i arata ti cu degetul toate defectele ,nu faceti decat mai rau;))e valabil si pt baieti:)
  • April 2, 2010 9:04 PM EEST
    poi dc nui invatatzi voi s avb cu o fata daca ei habar nau :)))))
  • April 5, 2010 12:58 AM EEST
    ce nu imi place la un baiat?...atunci cand e ipocrit...:P
  • April 9, 2010 4:30 PM EEST
    Ce nu imi place la baietzi? ...
    Nu imi plac baietzii care sunt mistocari, care fac doar glume proaste , neseriosi, => "smecherii" ...
    Pentru restu nu am ce comenta ... daca sunt cu adevarat pocaiti, Dumnezeu le va da destula intelepciune ca sa isi scoata la lumina calitatiile cu care El i-a inzestrat , destula dragoste ca sa iubeasca o fata, sa o inteleaga, s-o respecte, etc ... si destula maturitate ca sa fie seriosi atunci cand trebuie ...:)
    Dumnezeu sa va binecuvinteze! :)
  • April 14, 2010 1:01 AM EEST
    am citit cam toate,, si sincer foarte multe fete,, dupa cat eu am vazut ,, nu ati ajuns sa cunoasteti ,, baietii pocaiti,, daca un baiat sau o fata,, este cu frica de Dumnezeu,, mandria,, ipocrizia,, materialismul,, si multe alte defecte care le vedeti la noi,, au disparea pt ca cine este pocait cu adevarat Dumnezeu prin puterea Duhului Sfant ,, ne prelucreaza caracterul si felul de a gandi si vorbii,, iar toate defectele copilaresti pe care le vedeti la multi dintre ei,, ar disparea,, problema este ca nu suntem pocaiti daca facem astfel de lucruri :d Dumnezeu sa ne ajute sa ne pocaim
  • April 14, 2010 2:56 AM EEST
    no com,,:)))) fiecare cu opinia ei.../ lui...
    • 1154 posts
    April 14, 2010 3:03 AM EEST
    uite cate au de comentat...comentati ca voi sunteti alea sfinte :))
  • April 14, 2010 3:05 AM EEST
    sigur...vrei sa com?:::???
  • April 16, 2010 4:52 PM EEST
    incerc sa i respect..asha cum sunt..:) cu defecte.. nici noi fetele nu suntem mai prejos..:) eu recunosc..k uneori o dau in bara.. e firea pamanteasca..:d
  • April 16, 2010 5:50 PM EEST
    hmm . ce se discuta aici .
    insa nu toti baieti sunt la feL . nu putem spune ca "baieti sunt nesimtit" pt ca nu toti baieti sunt asa .
    nu avem nici un drept sa ii bagam pe toti in aceasi categorie ;)´
    fiecare e asa cum e .
    doar Dumnezeu poate sa ne faca mai buni ! .
    daca chiar se comporta un baiat urat cu o fata atunci ar trebui acestia doi tineri sa discute intre ei dar sa nu luam imed concLuzia asta q baieti sunt nesimtiti daq un baiat so comportat odata urat cu o noi ;)´
    toti suntem diferiti ! .

DomnuL sa ne binecuvinteze ! . :)´
  • April 18, 2010 12:22 AM EEST
    mie nu imi plac baietii care sunt prea interesati in a avea o relatie. baietii care sunt indiferenti si traiesc in lumea lor vor avea intotdeauna un mare succes, presupun.
  • May 1, 2010 4:26 AM EEST
    Fetelor....nu generalizati! Inca nu ati ajuns sa cunoasteti toti baietii...datorita acestui lucru si comentariile voastre sunt pe masura!
  • May 5, 2010 6:46 PM EEST
    au doua "fete" :prima e cea care o afiseaza in biserica(ma refer la baietii pocaitzi sau pocaitzi cu numele) smeriti..mai canta si in cor...se mai si roaga cu har.iar cea de-a doua este cea care o arata LUMII(nepocainta):((
  • May 5, 2010 8:38 PM EEST
    vrajeala pe care multi o au:(( si felul cum unii se comporta, vorbesc lasa mult de dorit.:(
  • May 9, 2010 10:59 PM EEST
    Lorrella wrote...
    hmm . ce se discuta aici .
    insa nu toti baieti sunt la feL . nu putem spune ca "baieti sunt nesimtit" pt ca nu toti baieti sunt asa .
    nu avem nici un drept sa ii bagam pe toti in aceasi categorie ´
    fiecare e asa cum e .
    doar Dumnezeu poate sa ne faca mai buni ! .
    daca chiar se comporta un baiat urat cu o fata atunci ar trebui acestia doi tineri sa discute intre ei dar sa nu luam imed concLuzia asta q baieti sunt nesimtiti daq un baiat so comportat odata urat cu o noi ´
    toti suntem diferiti ! .

DomnuL sa ne binecuvinteze ! . ´
    corect spus lorrella
  • May 13, 2010 10:56 PM EEST
    mai dar nu toti baietii au vrajeala in ei, serios.... poate unii chiar vorbesc sincer uneori si..sunt luati in ras..faptul acesta ii face sa se ambitioneze si mai tarziu sa devina nesimtiti.... ceea ce nu-i bine dar din moment ce i-ati ranit poate eu si ei orgoliul lor, si..nah, va inteleg si pe voi fetele.. pentru ca predominanti sunt cei cu vrajeala cum se spune..si daca ati intalnit deja cativa din aceasta categorie pe viitor va este teama sa mai aveti incredere in oricine asa la prima vedere....este o poveste care am citit-o la gradinita daca imi amintesc exact... spunea ca un Baiat pe nume Nica era pastoras la oi..si intr-o zi de plictiseala ..ce i-a venit lui in cap sa faca... a inceput sa strige in gura mare Ajutor.. ursul, ma mananca ursul.... satenii crezan-d ca este adevarat au sarit indata cu furci si topoare pentru al ajuta pe baiat... dar acesta se ascunsese si radea de ei...:) ...a doua zi a procedat la fel a 3-a zi le fel...si satenii au incercat sa-l ajute dar nu aveau cu ce... nu peste putina vreme a venit intr-adevar ursul...atunci a inceput sa strige iarasi dar nimeni nu l-a mai luat in seama... credeau ca glumeste..asa si cu baietii...voi credeti ca mereu glumesc :D
  • May 13, 2010 11:12 PM EEST
    unii au un stil de a intra intr`o incapere ..isi leagana umerii ..."bhaa`ce facetzz`?" :)))
    oaaai..penibil de enervant ! :))
  • May 13, 2010 11:19 PM EEST
    chestia ii k deja generalizati...:)

te "raneste" un baiat...si gata....ati incheiat...

toti baietii sunt la fel..niciunu nu-i sincer niciunu nu e bun toti sunt nesimtiti...:)

Sa fim seriosi...:P...si sa gandim Rational...:)
  • May 14, 2010 1:20 AM EEST
    da`Merlin :d ..cand te raneste o fata...nu`s toate la fel ?:))

parca e reciproc .. :)
  • May 14, 2010 1:25 AM EEST
    si pana la urma urmei .......ce v-ati face voi fara noi fetelor ?:-":-":-"
    :D:D
  • May 14, 2010 2:43 AM EEST
    sau voi fara noi ? :))
  • May 14, 2010 12:04 PM EEST
    maryus165 wrote...
    Fetelor....nu generalizati! Inca nu ati ajuns sa cunoasteti toti baietii...datorita acestui lucru si comentariile voastre sunt pe masura!

Ce tare! Nu cred ca e vre'o fata care sa cunoasca toti baietii! ;))
    Glumeam.
    In alta ordine de ide, adevarul e undeva la mijloc. Sunt unii care exceleaza in tupeu si nesimtire, iar altii poate doar nu se stiu comporta.
    In plus, trebuie tinut cont si de factorul anturaj, nu? Parca atunci cand apare concurenta, se schimba modul de comportare a unui baiat. Dorinta de a domina, e prezenta in fiecare..
    Faptul ca, la un moment dat, un baiat iti spune niste vorbe frumoase, nu e neaparat vrajeala!! [oricum, cred ca "textele de vrajeala" le cunosti deja!]
    Multe din ideile care ni le facem noi unii despre altii sunt urmare a "dopajului" mass-media 

• 10 posts
    May 14, 2010 2:41 PM EEST
    live2love wrote...
    si pana la urma urmei .......ce v-ati face voi fara noi fetelor ?:-":-":-"

greu cu voi, Li li li li li liviule ;))
    da fara voi e si mai greu!

:))

• May 14, 2010 9:43 PM EEST
    m-am amuzat un pic :P =)) :)) la atatea defecte nici nu stiu de ce va mai plac baietii :))) ;))
    Interesanta ar fi (poate este :P ) intrebarea ce va place la baieti/fete, cred ca multi/e ati aprecia aceste ”defecte” pe care le-ati scris aici :P
    sunt doua intamplari, cel cu magazinul de barbati si cea cu perscarul care prinde pestisorul de aur, care arata ca sunteti greu de multumit :))) :P