Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • in Jocuri
    Tue at 12:10 PM
    Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    autor: Nichifor Nicu
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • May 14, 2010 10:09 PM EEST
    mai fetelor cand va dati cu parerea aduceti va rog frumos si persoanele care le caracterizati numiti pe nume si sa nu va mai referiti la toti baieti! Se spune de ce trebuie sa urasti toti trandafiri daca te'ai intepat in doar unul?.....fiti cu intelepciune!
  • May 14, 2010 10:27 PM EEST
    OviHOvi wrote...
    mai fetelor cand va dati cu parerea aduceti va rog frumos si persoanele care le caracterizati numiti pe nume si sa nu va mai referiti la toti baieti! Se spune de ce trebuie sa urasti toti trandafiri daca te'ai intepat in doar unul?.....fiti cu intelepciune!

Ovi, daca ai fi citit toate comentariile probabil ai fi observat ca nu toate fetele am spus si am sustinut sus si tare ca baietii asa si baietii pe dincolo. Intrebarea e clara "ce va deranjeaza la unii baieti?" deci trebuie sa iti dai seama ca nu toti baietii sunt mitocani, badarani, misogini sau cine mai stie cum, ci doar UNII .
    Si chiar daca as scrie aici numele unui baiat care mi'a "facut rau" ce rost ar avea? Te-ai simti tu mai bine? Nu cred :)
  • June 6, 2010 8:49 PM EEST
    DL sa ne ajute sa ne comportam ca niste crestini,toti avem defecte,nimeni nu e perfect.....DAR,fetelor,sa fim sincere....avem asa mare nevoie de ei,alaturi de un baiat te simti ff bine,ocrotita,iubita....la un moment dat,poate sa te iubeasca mama ,tata..dar nu se compara cu iubirea unui baiat....DAR atentie nu orce baiat ci partenerul potrivit.....
  • June 11, 2010 4:36 AM EEST
    hai fetelor descarcativa aici pe noi,cat va tine gura,ca doar eva e mama noastra.......nu m-am putut abtine sorry
  • June 11, 2010 4:44 AM EEST
    Si Adam a fost acela care nu a putut sa se abtine si s-a dus dupa Eva...
    De aceea, infranarea poftelor ne sta bine la toti, Doamne ajuta-ne!
  • June 11, 2010 7:59 AM EEST
    Wow am o lista ca as scrie un roman! dar cel mai mult ma deranjeaza cand ISI IMPUN VOINTA ASUPRA TA!!! de parca ei ar fii king of the jungle rau e ca  multe fete o accepta !!! Hello, wake up si realizeaza ca Isus nu a murit pentru mine ca sa mi te sui  mie pe creieri cu vointa ta si sa ma faci s ama simt ca nu sunt nimika ca trebe sa inghit tot ce spui sau zici tu  si ca parerea mea nu conteaza!!! Si fetele aici ar trebui sa stie sa puna valoare pe ele si sa nu mai inghita de la toti aceste fitze.Curaj fetelor nui lasati sa calce pe ei - faceti-i sa munceasca din greu pentru voi pentru ca sunteti intradevar comori pentru Isus de aia a murit pentru noi :)
  • June 11, 2010 12:40 PM EEST
    experiente nasoale, Folia? :)
  • June 19, 2010 8:49 PM EEST
    Vai dupa ce am citit ma gandeam sa recitesc si sa notez :)) :P
  • June 20, 2010 4:36 PM EEST
    ma dereanjeaza la baieti, faptul ca incearca sa impresioneze fetele prin "coafura" lor, si prin faptul ca, atunci cand merg la biserica inloc sa fie atenti la predica, la program, ei incearca sa filtreze cu unele fete mai usuratice care se lasa impresionate de baieti.....pur si simplu in biserica! trist dar adevarat! ar fii multe de zis, dar c-am asta e ideea...
  • June 21, 2010 2:13 PM EEST
    cateodata sunt.. asa... ''copiii'':D
  • June 22, 2010 1:08 AM EEST
    ma deranjeaza fiindca se cred superiori si au impresia ca fetele nu pot face ce fac si ei...ne catalogheaza mai prejos decat suntem si decat putem fi...
  • June 22, 2010 1:09 AM EEST
    ma deranjeaza fiindca se cred superiori si au impresia ca fetele nu pot face ce fac si ei...ne catalogheaza mai prejos decat suntem si decat putem fi...
  • June 27, 2010 5:55 PM EEST
    mie nu-mi place k nu sunt sinceri ......vb de baietii care i-am cunoscut eu ....dar sunt sigura k mai sunt si altii la fel ......:|
  • July 8, 2010 3:50 PM EEST
    sincer acum sunt uni care se tin buni si ..nu is sinceri si cred ca ei au anumite drepturi iar noi nu
  • July 8, 2010 3:51 PM EEST
    ce ma deranjeaza la uni baieti
  • July 8, 2010 4:30 PM EEST
    e adevarat...fetelelor tot ce ati zis voi ..dar vedeti stiti cum e treaaba ...nu poti sa judeci o multime de oameni printr-o singura persoana ..si faza cu superiorii ?....hmm baietii sunt superiori in anumite felurii Dumnezeu lea dat mai multe responsabilitati pe pamant.....fetele sunt si ele superioare..in multe domeniii ..dar cel de Sus nu lea incredintat aasa de multe..responsabilitatii .....deci God sa fie cu fiecare faata si baiat...:x
  • July 9, 2010 12:35 AM EEST
    imi place commul pe care l-a postat DeEa4God..cea care a dat a 2a raspunsul... la acelasi lucru m-am gandit si eu...
    chiar asa..de ce un baiat se da smecher ..mare ..tare de fata cu gasca lui ...rade de tine ...chestii care te face sa te simti prost de fata cu ei..dar pe de alta parte cand e singur cu fata e alt om ...' tremura hainele pe el "cum zicea Dea ... Asta am vazut si eu ..si am observat ..
    asta e 1 din ceea ce ma deranjeaza la ei... Nasol!!.
  • July 9, 2010 1:45 AM EEST
    chiar asa Silviu are dreptate,voi descrieti doar baietii/fetele care ati avut (ne)placerea sa-i cunoasteti... Nu toti suntem la fel,nimeni nu e la fel k celalalt,toti avem defecte si calitati... Dar asa ca o parere,baietii sunt imprevizibili,nu stii la ce sa te astepti de la ei...!!!
  • July 21, 2010 2:25 PM EEST
    e doar vrajeala in ei:P...si mint prea mult:)):))
  • July 21, 2010 6:05 PM EEST
    wow cate probleme si discuti poate ridica un asemenea subiect;)).......adevaru e ca nu suntem cu toti la fel(nici fetele nici baeti) de aceea nu putem generaliza.....ceea nu nu apreciez la uni baieti e faptul k le place sa intre in relatii care nu sunt bazate pe Cuvantul Domnului.....uni baeti sunt chiari imaturi si asta ma deranjeaza mult....as vrea sa schimb un pic subiectu si sa sp ce apreciez cel mai mult la un baiat.....apreciez ca un baiat sa nu fi avut in tineretea lui multe prietene(iubite)....adica sa incerce sa se pastreze curat pt aceea care D.l i-a puso deoparte pt el (bineinteles dak a cerut D.l lucrul acesta)
  • August 7, 2010 1:19 AM EEST
    hmmm.....toata lumea are defecte .......la fiecare ne plac si nu ne plac unele lucruri :D...insa o sa ti raspund la inrebare :D .....sunt 3 lucruri care ma deranjeaza la unii ......sa mestece guma in timp ce vorbeste cu mine sau sa poarte ochelari de soare :)) a 3 lea ii orgulio foarte mare :P.....
  • August 26, 2010 5:15 AM EEST
    la unii.. lipsa de maturitate
  • August 28, 2010 2:27 AM EEST
    poi..uneori nu apreciaza o fata asa cum ar trebui...nu zic, sunt si fete care nu merita apreciate, dar in momentul in care tu ca fata faci tot ce poti sa fie bine su lui nu-i pasa..e cam nasol..ar trebui sa fie mai atenti cu fetele si sa arate ce simt pt ele..
  • September 1, 2010 4:05 PM EEST
    aoleoo:-" ce de complimente am primit:>
    apai aici fiecare descrie baieti/fetele pe care le stie el/ea,dar
    sa fim sinceri nu toti/toate is asa:)...si am observat 1 lucru:-"
    de ce orice baiat/fata oricat de rau ar fi el/ea(adik pocait doar cu numele)
    el/ea cand il intrebi cum iti doresti sa fie iubita/iubitul ta/tau,toti zic
    sa fie pocait,sa fie de trb,sa fie sinceri...etc dar ei is departe de asta:-"
    dak vrei 1 prieten adevarat,mai intai incearca sa fii tu acel prieten adevarat,apoi vei vedea
    1 altul care ti se va alatura:-"...fiti binecuvantati! oricum fetelor noi va multumim pt complimente!:)
  • September 13, 2010 11:38 PM EEST
    vaiiii ce zice fetele de NOI.....:O.. asa sa fie oare ???? scz dar fetele... ma rog femeia este O COASTA din .....deci.......?:D aaaa................. scz scz si jumatatea cealalta a noastra am uitat :p CE TARI COMENTARI ATI LASAT :>:>:>