Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Marturi,vindecari,minuni....?
  • Sufletul tău este precum o cetate.
    Ziduri înalte, poartă lată, ...  more
  • Dumnezeu este bun. Acum câteva mii de ani erau niște băieți care...  more
  • Dacă te-ai descrie vreodată într-un singur cuvânt , care ar fi ?...  more
  • Istoria ne învață că bunica Bisericii Ortodoxe (Biserica Bizanti...  more
  • De la Pasti pan'la Rusalii
    Am stat doar in rugaciune,
    Asteptand ...  more
  • O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    autor: Nichifor Nicu
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • January 20, 2011 6:35 PM EET
    woow:O:O:O:O
    NLy.deci.exista.un.motiv:))))
    Be.blessed!
    ce.fain.forum!
  • January 21, 2011 10:03 AM EET
    vas contrazice dar nu o fac ca nu mis genul sa contrazic fetele va las pe voi;))
    sincer nu contrazic nicidata fetele
    dar ce ati scris se poate dar nu toti baieti sunt asa
  • January 21, 2011 10:03 AM EET
    "mincinosi,vrajeala in ei etc"poate sunt si eu cunosc asta ca sunt dar nu toti
  • January 30, 2011 4:49 PM EET
    cinee..se.stimte !
    • 7 posts
    February 14, 2011 1:50 AM EET
    well done girls!!!!! hit us!! we are pigs.... sa ne fie rusine...! aveti dreptate mare parte....
  • February 23, 2011 9:06 PM EET
    laudatu:P
  • February 23, 2011 9:07 PM EET
    si nesimtirea la uni:) sunt prea directi:P
  • February 23, 2011 10:17 PM EET
    sa ma gandesc:-?...
    am o lista...si da...mai gasesti si baietzi,care nu sunt ca ceilalti...
    -le place sa sara din floare in floare...
    -fug de o rel serioasa...
    -cateodat sunt incredibil de nesimntiti...
    -si ce sa mai zic de blegi...eu app numa de astia am pe aici...
    -numa gura e de ei...
    -rareori se tin de cuvant...
    si ar mai fi mai multe dar mai las si alte fete:d:p
  • March 1, 2011 12:12 AM EET
    Domnul sa ne dea intelepciune sa fim noi cum trebuie .. la vremea potrivita ne va da exact ce meritam ... se potriveste si la pocaiti vorba asta "Cine se aseamana se aduna" ...
    ... :) fiecare e unic si special in felul sau ... fie fitos, fie mincinos ..difera de la unu la altu ...;)) fi-ti binecuvantati... :)
    • 1155 posts
    March 2, 2011 8:47 PM EET
    e pentru fete...dar nu pot sa nu zic si eu ceva :)) ...nu pot sa nu observ lista lu reby1718 :)))... daca "Asa i=a facut Dumnezeu" , ce treaba ai tu cu lucrarea lui DUMNEZEU? ... TOTUSI Dumnezeu nu i\\a facut asa...o devenit pe parcurs asa...si nu cred ca ai gasit lista aia la unu singur :))....defecte toti avem....te crezi perfecta?? uite pe dana4jesus...o fata inteleapta daca chiar face asa :>
  • March 3, 2011 7:47 PM EET
    daca are bani si masina!!! mai bine sarac si frmos ! Nu feteleor?????
  • March 3, 2011 10:34 PM EET
    :) zambesc cand citesc cele scrise. fratilor , ne-am obisnuit sa ne aruncam cuvintele, oare nu stiti ca unele dintre ele provoaca rani adanci ?

baieti, dragi baieti , tot respectul si toata multumirea pentru Creatorul nostru ca v-a facut asa. [Dumnezeu v-a creat perfecti, pacatul ne-a pervertit atat pe noi, cat si pe voi ]

ca sa raspund strict la intrebare, ma deranjaza mastile pe care le purtati , dar fie vorba intre noi si noi le avem, si noi le purtam.
    si concluzionez : diferentele aduc potrivirea si dragostea acopera o sumedenie de defecte :)
  • March 5, 2011 5:45 PM EET
    majoritate se comporta ca nijte tzarani..:-j..se uita dupp vede k dupp soare:-j..
    cea mai nosoala faza:-j..:)):))
    nu stiu sa fak pe indiferentzii:P
  • March 5, 2011 5:48 PM EET
    :):):):) fetelor fiti sincere:) ce va deranjeaza?:))
  • March 6, 2011 4:48 PM EET
    luci2406 wrote...
    Deci comentariul acesta este pentru fetele nemultumite rau de tot de noi:))

1.Sunteti nemultumite fiindca am uitat de bunele maniere si suntem chiar prost.crescuti.Pai asa am fost crescuti in familie, de un barbat si de o FEMEIE.Ati vazut prea multe filme cu baietii frumosi si respectuosi.Daca vreti baietii manierati, sunteti viitoare generatie de mame, sa va vad cat de artiste sunteti;).Asa nu mai veti comenta niciodata acest aspect.

2.Materialismul, masina si muschii?? Pai care din voi, daca vedeti unul cu muschi si unul mai normal nu faceti o comparatie si o alegere in mintea voastra?Sa fim seriosi.Va deranjeaza ca ne dam mari cu masina noastra, dar multe ati da orice sa stati pe scaunul din fata , sa provocati invidia celorlalte:)).Va plac iesirile in oras, cadourile scumpe, cunosc multe fete care sunt satule de flori...

3.Aburitu is vrajitu:))....Cine va pus sa va lasati aburite?:)) daca ai fost slaba...de ce te mai plangi? Daca nu va bagam in seama sau nu ne dam la voi, faceti orice pentru a iesi in evidenta: machiaj, taierea fustelor(nume bun de film..), freze in toate culorile si arhitecturile.Va pricepeti la actorie, ironii si suparari de Oscar....inima va doare dar aveti si voi orgoliul vostru..

4.Am vazut o gramada de fete: "hmm, cu ce sa incep?"..:)) Pai, suntem masini stricate??Unde va treziti, nu sunteti mecanici de baietii.Dumnezeu ne-a facut asa, iar voi trebuie sa fiti ajutorul noastru nu mecanicul...Multe ati schimba voi, DESI VOI STATI 4 ORE IN OGLINDA tot nu vedeti atatea lucruri la voi cat vedeti in 5 minute la un baiat..vai..:-J

5.Ne credem superiori? Nu exclud faptul ca unii se cred, dar pe unele fete le deranjeaza faptul ca baietii au un nivel mai inalt de autoritate(conform scripturilor), nu de superioritate.Asta tinde spre feminism.Alte prostii si alte aberatii..

6.Ce nu ati da voi pentru un sms frumos sau o declaratie de dragoste?experienta imi da dreptate...Voua v-ar place sa stati pe un altar, sa ne inchinam voua in fiecare zi, sa fiti admirate nu doar de baietii , dar va place sa produceti invidie si in celelalte fete..De multe ori, pentru voi barbatul reprezinta un simplu trofeu...

Bineinteles, am vorbit aici de fete si baieti "pocaiti".Nu am generalizat....
    Orice atac are si un contraatac:))

Pentru mine fetele sunt adevarate comori: Daca ai afla ca in lumea asta se afla o comoara, ai da orice pentru o a gasi, bani, timp investitii...orice doar sa o ai tu.Cand o ai, ti-ai da si viata sa ramana a ta, nu ai vrea sa o imparti cu nimeni, nu ai vrea sa se piarda..:)

Respect fetele care respecta barbatii:)
    Pentru restul....atitudine neutrala!

Cine zicea ca omul este un animal sociabil, nu citise intelesul cuvantului "sociabil" in dictionar:))\\

luci, ai zis-o bine. tot respectul !!!  :) 

• March 7, 2011 12:02 AM EET

Sper ca s-a inteles ... :)
  • March 9, 2011 1:41 PM EET
    multe :d
  • March 9, 2011 5:47 PM EET
    nu stiu dak ma deranjeaza , cred k e mai mult de atat..
    nu`mi place k majoritatea baietiilor sunt gelosi.. si asta ii strica..
    inteleg k at cand esti indraostit de o fata .. sau ti la o fata e normal sa fii .. dar unii sunt prea gelosi.. gelosi in sensul ala rau.. :d
    ma refer k is unii care nu le lasa p fete sa iasa in orash.. sau care nu le convine nici macar sa salute p un baiat, chestii deastea.. :D
    asta e cv d care mie putin ma sperie, putin mai mult..:d
  • March 14, 2011 12:35 PM EET
    AM CITIT COMENTARII ATAT DE LA FETE CAT SI DE LA BAIETI.CONCLUZIA: E MARE LIPSA DE MATURITATE LA MULTI (NU LA TOTI). INSA CE AS SFATUI PE CEI CE-SI SCRIU PRETENTIILE ESTE CA, FIE FATA SAU BAIAT, INAINTE DE A AVEA ANUMITE ASTEPTARI, FIECARE SA SE UITE BINE IN "CURTEA" SA. SI SA FIE SINCER...DUREROS DE SINCER.
  • March 14, 2011 7:52 PM EET
    Lucii`. Tot respectu! :))
  • March 14, 2011 11:24 PM EET
    Eu vorbeam de unele ... :))

Respect fetele ! :)
    • 1 posts
    March 17, 2011 7:58 PM EET
    Luci ... said:

1.Sunteti nemultumite fiindca am uitat de bunele maniere si suntem chiar prost.crescuti.Pai asa am fost crescuti in familie, de un barbat si de o FEMEIE.Ati vazut prea multe filme cu baietii frumosi si respectuosi.Daca vreti baietii manierati, sunteti viitoare generatie de mame, sa va vad cat de artiste sunteti;).Asa nu mai veti comenta niciodata acest aspect.

2.Materialismul, masina si muschii?? Pai care din voi, daca vedeti unul cu muschi si unul mai normal nu faceti o comparatie si o alegere in mintea voastra?Sa fim seriosi.Va deranjeaza ca ne dam mari cu masina noastra, dar multe ati da orice sa stati pe scaunul din fata , sa provocati invidia celorlalte:)).Va plac iesirile in oras, cadourile scumpe, cunosc multe fete care sunt satule de flori...

3.Aburitu is vrajitu:))....Cine va pus sa va lasati aburite?:)) daca ai fost slaba...de ce te mai plangi? Daca nu va bagam in seama sau nu ne dam la voi, faceti orice pentru a iesi in evidenta: machiaj, taierea fustelor(nume bun de film..), freze in toate culorile si arhitecturile.Va pricepeti la actorie, ironii si suparari de Oscar....inima va doare dar aveti si voi orgoliul vostru..

4.Am vazut o gramada de fete: "hmm, cu ce sa incep?"..:)) Pai, suntem masini stricate??Unde va treziti, nu sunteti mecanici de baietii.Dumnezeu ne-a facut asa, iar voi trebuie sa fiti ajutorul noastru nu mecanicul...Multe ati schimba voi, DESI VOI STATI 4 ORE IN OGLINDA tot nu vedeti atatea lucruri la voi cat vedeti in 5 minute la un baiat..vai..:-J

5.Ne credem superiori? Nu exclud faptul ca unii se cred, dar pe unele fete le deranjeaza faptul ca baietii au un nivel mai inalt de autoritate(conform scripturilor), nu de superioritate.Asta tinde spre feminism.Alte prostii si alte aberatii..

6.Ce nu ati da voi pentru un sms frumos sau o declaratie de dragoste?experienta imi da dreptate...Voua v-ar place sa stati pe un altar, sa ne inchinam voua in fiecare zi, sa fiti admirate nu doar de baietii , dar va place sa produceti invidie si in celelalte fete..De multe ori, pentru voi barbatul reprezinta un simplu trofeu...

Bineinteles, am vorbit aici de fete si baieti "pocaiti".Nu am generalizat....
    Orice atac are si un contraatac:))

Pentru mine fetele sunt adevarate comori: Daca ai afla ca in lumea asta se afla o comoara, ai da orice pentru o a gasi, bani, timp investitii...orice doar sa o ai tu.Cand o ai, ti-ai da si viata sa ramana a ta, nu ai vrea sa o imparti cu nimeni, nu ai vrea sa se piarda..:)

Respect fetele care respecta barbatii:)
    Pentru restul....atitudine neutrala!

Cine zicea ca omul este un animal sociabil, nu citise intelesul cuvantului "sociabil" in dictionar:))

Ce ma deranjeaza e faptul ca de cand e lumea, barbatii si baietii nu-si asuma responsabilitatea! E Eva de vina! E mama! E prietena mea! Sunteti voi prea fitoase! Asa o fii! Dar fiecare da socoteala PERSONAL de faptele lui! Asumati faptele si atitudinile si vei dobandi respect!

O sa scriu si ce imi place, pentru ca cred ca sunt mult prea multe lucruri negative aici :)

Imi plac baietii care isi recunosc greselile sincer si care nu sunt rautaciosi fara provocare!

Imi plac baietii care au inca un gram de politete in ei!

Imi plac baietii care isi asuma responsabilitatea unei relatii serioase si care nu sunt pusi de distrugere de inimi!

Imi plac baietii care Il iubesc pe Dumnezeu si cauta sa Ii slujeasca si sa faca voia Lui

Iubesc baietii care sunt integri de dragul lui Dumnezeu si al lor.

Imi plac baietii care se vor oferi sa duca geanta grea, sa deschida usa, sa te ajute sa te muti, sa iti schimbe becul de la baie, etc...

si multe altele!