Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
    • 56 posts
    November 6, 2009 3:47 PM EET

Va invit sa scrieti aici ce anume va deranjeaza la unii baieti ce fac parte din biserica voastra sau din cercul vostru de prieteni/cunoscuti..
    .

• November 6, 2009 4:39 PM EET
    is cam nesimtiti si cam nesinceri si uita cum ar trebui sa se comporte cu o femeie
  • November 6, 2009 4:44 PM EET
    pfffff...is multe:)))
    dar o sa amintesc doar cateva:nu-mi place deloc cum se comporta un baiat intre prietenii lui...acolo e mare si tare cand vb cu o fata dar cand e doar el singur si fata tremura hainele pe el..asta am cam observat eu..si ca sa nu mai spun de "vrajelile" ieftine care le au pt a cuceri o fata...treziti-va baieti!!!! chiar aveti impresia ca dati bine cu astea???
    • 10 posts
    November 6, 2009 4:46 PM EET
    :)) vai...mult asteptatul subiect! la baieti? sunt fratii mei in Domnul totusi, cateodata nu stiu la ce sa ma astept de la ei. sunt imprevizibili :-|
  • November 6, 2009 4:48 PM EET
    hehehe..subiectul asta ca si celalat..aduce numai discutzii tra-lala..:D:P
    nu are rost!
    noi suntem faini asa cum ne`o facut Dumnezeu..si daca ati vrea sa schimbati ceva la cineva nu puteti!:P..nici daca i`o spui in fatza:D...so yeah...:D..nu va mai stresati cu deastea!:D:P
    sincer..n`are rost!:P
  • November 6, 2009 4:57 PM EET
    toti is de gasca mai ales cei d la mine l bise:):)
  • November 6, 2009 7:22 PM EET
    pffff nu stiam k ati faqt j pt fete;))...
    de und sa incep:-?
    scz dak va ranesc:))
    -is mincinosi...
    -doar vrajeala in ei
    -le e frica de relatii mai serioase:))
    -se baga in tot felul de probleme
    -nu stie sa se comporte q o fata
    -nu vorbesc frumos q ele...:[email protected]
    -fitze de fashion :))
    -j muuulte altele dar nu putem schima nimic...asa i'a facut dumnezeu:)
  • November 6, 2009 7:47 PM EET
     era si timpul sa deschida aceasta tema, eu miam zis parerea mea despre posturile astea (sunt o prostie) pt ca nu toata persoanele sunt la fel(ma refer si la fete si la baieti) baieti descriu pe fetele care le cunosc ei(si nu taote sunt asa) si fetele descriu baietii pe care ii cunosc ele(si nu toti sunt asa)
    oricum ma bucur ca s-o deschis si tema asta.

Silviu,daca ai chef de glume,te rog abtine-te de la comentarii si pastreaza-le pentru tine. ( editat de Abel)

hmmm abel ma obligi tu sa ma abtin?;;):)) miam zis parererea te deranjeaza ca zic ca tema asta si cealalta e o prostie? in caz ca nu iti dai seama, provoci o anumita dezvbinare cu aceste teme de discutii, asa ca nu teai gandit la asta? noah tot am incercat sa te fac sa te gandesti dar in zadar...

• November 7, 2009 8:00 PM EET
    Consider ca ar fi mai bine, daca observam la prietenii/fratii/surorile noastre comportamente ce nu- s in concordanta cu voia Domnului, sa ne rugam pentru ei si si sa- i atentionam cu privire la prapastia in care sunt pe cale sa cada.
    Domnul ne iubeste pe toti asa cum suntem.
    Pe de o parte... eu am observat ca multi nu sunt ce par a fi.Si acest lucru ma doare...DAR am sa ma rog pentru ei.
  • November 8, 2009 2:48 AM EET
    ca nu respecta fetele. de multe ori....nesimitrea....
    • 266 posts
    November 8, 2009 3:37 PM EET
    Reby1718 wrote...
    pffff nu stiam k ati faqt j pt fete...
    de und sa incep:-?
    scz dak va ranesc
    -is mincinosi...
    -doar vrajeala in ei
    -le e frica de relatii mai serioase
    -se baga in tot felul de probleme
    -nu stie sa se comporte q o fata
    -nu vorbesc frumos q ele...:[email protected]
    -fitze de fashion
    -j muuulte altele dar nu putem schima nimic...asa i'a facut dumnezeu

ce as vrea sa zic eu e ca nu toti sunt asa..nu trebuie sa generalizam.exista si baieti credinciosi si de gasca si sensibili etc
    daca unul e mincinos nu inseamna ca toti sunt asa cum nici daca unul e amabil toti sunt asa ..sunt fel si fel Putem zice ce nu ne place la baieti,asa in general,da` sa nu dam chiar asa tare in ei cum nici sa nu`i periem prea tare Parerea mea
    Si nu cred ca asa i`a facut Dumnezeu..adica El nu i`a invatat sa minta si nici sa ne ia cu vrajeli..

• 266 posts
    November 8, 2009 3:49 PM EET
    si acum sa zic si eu ce nu`mi prea place ;))
    nu`mi plac baietii care vor sa treaca peste faza cu AMICI adica sa vb,sa discute sa se imprieteneasca pe parcurs :) si trec direct la faza cu `Vrei sa fi prietena mea?` adica cum poti sa ii ceri unei fete sa fie prietena ta(in sensul de iubita,nu amica) cand nu stii nimic despre ea,despre felul ei de a fi.ai vazut`o o data si gata deja o vrei ca si prietena..nu inteleg treaba asta ;)) In schimb imi plac baietii care vb fara nici un fel de interes,pe scurt fara vrajeli si abureli ;)) si daca e sa se indragosteasca de o fata sa o faca pe parcurs,in timp,cand ii descopera calitati si defecte in fiecare zi :)
  • November 9, 2009 8:43 PM EET
    hmm..exista de tot felul.. dar asa in general nu imi place de cei care asteapta sa primeasca de la o fata ceea ce ei nu au (pe plan material)... si pe plan spiritual...faptul ca asteapta ca ea sa fie sfanta (lucru imposibil), si el sa aiba dreptul sa faca ce vrea.
    Sunt baieti care merg din floare in floare incercan sa atinga pe ceea mai frumoasa dar pana atunci se folosesc de celelalte, cum sa se gandeasca sa astepte persoana respectiva daca au posibilitatea sa steie cu vreo 20 pana o gaseste???..
  • November 13, 2009 1:39 PM EET
    ..poi nam chef sa dicut:))
    :D
    despre subiectul acesta akm..
    noi suntem asa cum nea creat D-zeu:)
    desi nam cuvinte:P
  • November 14, 2009 5:36 PM EET
    Altcineva?::))
  • November 14, 2009 11:33 PM EET
    batjocoritori,penali,incuiatzi...dar sunt si care sunt buni,destepti si respectuosi :)
  • November 18, 2009 1:46 AM EET
    :-s..da... sunt si asa..dar sa cerut ce nu ne place:P
  • November 18, 2009 1:11 PM EET
    in generat multe fete au nesimtirea lor feminima in care isi ascund viata trupeasca dupa o boala sau un copil dar cred ca multi din barbati au dreptate ca nesimtirea lor de femei duc la despartiri iminent prin pretentiile lor ......stand toata ziua la telenovele ......si arata ca ele in nesimtirea lor
    • 56 posts
    November 18, 2009 1:21 PM EET
    danydan cred ca ai gresit subiectu, asta e pt. fete, daca te deranjeaza ceva la fete intra pe celalalt subiect care e pt. baieti :)
    • 10 posts
    November 19, 2009 12:42 AM EET
    tulvai veto...da nemultumite sunteti surorilor :))
    • 10 posts
    November 19, 2009 12:43 AM EET
    sau mai bine zis ...greu de multumit! ;))
  • November 19, 2009 2:17 PM EET
    Fiecare cat poate ...e libertate pentru toti ...toti au dreptul sa fie "prosti"...pacat ca unii abuzeaza de acest privilegiu !:):))
  • November 19, 2009 10:43 PM EET
    Interesant este ca topicul baietilor este mai mult comentarii..dar la fete doar putin..desi aud peste tot pe messenger,pe forum si in viata reala,in anturajul fetelor ce le deranjeaza pe ele,dar cand este vorba sa scrieti aici..fugiti ca iepurii ....hai sa fim seriosi...
  • November 19, 2009 10:48 PM EET
    pe fiecare din noi cred ca ne deranjeaza "ceva" la fiecaree fiinta din jurul nostru pe care o cunoastem.... pentru ca asa e omul nemultumit ..... baietii..pfuu...un subiect preferat al fetelor ... cred ca si invers e :p....ca sa spui cu adevarat ce te deranjeaza la un baiat trebuie sa il cunoastii foarte bine....ca acum vorbim asa din ce vedem noi si zicem...aa nu imi place ca are un aer de macho man....ca nu respecta fetele....ca se da mare in fata prietenilor lui...ca nu stiu ce....sunt lucruri care se schimba cu timpul..cand el se maturizeaza ...insa ce pot spune de baieti dupa cum ii vad eu pe fratii mei....e sa fie ei insisi...ca degeaba frate meu cand e cu mine in casa imi lasa farfuria pe masa si tot...si cand vine cu prietena sa o impresioneze strange masa...spala farfuria si bonusss o si aseaza in dulap :p ....ideea e ca orice lucru te-ar deranja la un baiat...sau la viitorul sot...actualul...cred ca ar trebui sa stim ca "o femeie inteleapta isi zideste casa".....ok si na cam deviez de la subiect :p....nu pot spune ce ma deranjeaza la "uni baietii" , pot spune ce m-ar deranja la sotul meu (cand o sa il am....trimite-LDoamne ) m-ar deranja daca nu ar aprecia ceea ce fac, chiar daca nu e pe placul lui :p ... intentia u know :p....m-ar deranja daca ar lua decizii singur, daca nu ar fi sociabil cu familia mea, daca ar fi fixat..si nu ar aceepta si alte pareri, daca ar vrea sa para in fata prietenilor ca el e "bossu", daca ar face glume jignitoare la adresa cuiva ...doar ca sa fie in centru atentiei....si daca.... :p..... deja o sa fie prea mult si no sa citeasca nimeni

sii ma deranjeaza la ochii...cand vad la un baiat ciorapi albi la costum si pantofi negri

asta ma deranjeaza rau ))
    • 10 posts
    November 28, 2009 7:14 PM EET
    o...Abel...da cum poti sa spui ca fugim ca iepurii??? in primul rand topicul pentru baieti e mai vechi de asta are asa de multe comentarii comparativ cu asta! :))
    da stai...da sfoara prin Pom ca este un sondaj din asta si sa le vezi pe toate...:))