Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Se apropie ziua soțului meu, și as vrea să-i fac o surpriză, oar...  more
  • Caut crestini din Abrud pentru board games :)
  • Vino la Dumnezeu!

Într-o lume care parcă zici că e a nimănui,
    Î...  more
  • Mă cunoaște Dumnezeu
    autor: Nichifor Nicu
    20/11/2020. ora: 05:4...  more
  • Călăuzit de Domnul
    17/11/2020. ora: 03:45

...  more
  • De ce-mi pierd uneori?

De ce-mi pierd uneori iubirea
    şi-mi pl...  more
  • Dragă frate...
    Mai luptă puţin...
    Mai încearcă și astăzi...nu te...  more
  • Sa incep sa spun si eu cateva cuvinte simple si de inteles pentr...  more
  • Draga sora,
    Doresc sa iti astern cateva ganduri. Stiu, e greu sa...  more
  • Şi iată, un înger al Domnului a stat lângă el pe neaşteptate,şi ...  more
  • Al cerului dulce miros
    08/10/2020. ora: 01:...  more
  • Robi ai minciunii
    07/10/2020. ora: 19:20
    ...  more
  • VĂD CĂ RĂMÂN SINGUR PE SITE-UL ACESTA !
    VĂ ROG FRUMOS SĂ ÎMI SPU...  more
  • Gabriel și Estera

Doamne , știu bine , nu merit s-asculți a mea...  more
  • Gabriel și Estera

Doamne , știu bine , nu merit s-asculți a mea...  more
  • Conectat la trăirile divine
    04/10/2020. ora...  more
  • Probabil că oamenii care nu au auzit de Fecioara Maria până acum...  more
  • El, noi și groapa cea de toate zilele. ~Florin Ianovici

Cu greu...  more
  • I
  • I
  • November 28, 2009 7:27 PM EET
    interesant darrr totusii cred ca ar trebui sa tinetii p't voi toate astea ca nah  nu e prea politicos sa vb asa dak e ceva ce nu va place spunetii la baiat si poate va incerca sa se schimbe dak nu atunci pfff
    • 3 posts
    November 28, 2009 8:43 PM EET
    am citit putin parerile fetelor despre baieti, si sincer unele dintre ele nu au facut altceva decat sa imi lase un gust amar, daca pot zice asta-sa nu folosesc "dezamagit" nu inteleg cum o fata de 16 ani poate sa zica asa ceva despre baieti (sti la cine ma refer Reby....) dar sincer apreciez ceea ce a zis Luiza si Elvira(daca am scris gresit am sa ma corectez)nu poti generaliza niste persoane atat de deosebite cum sunt baietzile si da, sunt multe de zis despre baieti, e un foarte sensibil, asa ca abordati-l ca atare... ganditi-va ca sunt unii care se lasa influentati de ceea ce ziceti si ii intaratatzi sa fie si mai rai...dar mna, sunt multe de zis....va las pe voi, dar cu prudenta
  • November 28, 2009 8:49 PM EET
    ce ma deranjeaza pe mn la baietzi:-?
    hmm
    sa facem testamentu=))
    glumeam;;)
    deci..
    cred ca cel mai mult ma deranjeaza cand un baiat nujtie cum sa se comporte..
    si am vz cum unii baietii jignesc fetele..ori ca nu vrea ori ca asa vor..insa da..sunt si baieti de treaba care stiu ca sa vbeasca:P:P
    deci 1-0fetele=))
    glm:P
    mda..cred sincer caci totul e in comportament;;)
    deci sasi ia bunele maniere si finetzea si va iesii totul bine...cat fata atat si baiatu
    :):)

GBYXD
    • 10 posts
    November 28, 2009 8:55 PM EET
    rectific printr-o completare...daca tu ca fata, stii cum sa vorbesti si sa te comporti fata de un baiat, poti face ca defectele lui sa fie mai interesante decat calitatile altora! n-am dreptate baieti?
  • November 28, 2009 9:02 PM EET
    depinde de defecte mai onutza
  • November 28, 2009 9:02 PM EET
    sa zicem skumpa:)
    insa si invers:D
    deci e reciprok kestia aceasta:)
    e cva normal ce ai spus
    insa
    aici e..
    "Pentru fete: ce va deranjeaza la uni baieti?"
    nu
    "ceea ce am putea face"
    :P
  • December 1, 2009 5:47 PM EET
    in primul ...pentru ca nu stiu ce vor ..multi dintre ei..si in al doilea rand atunci cand sunt in gasca ei cred ca le stiu pe toate ...
  • December 3, 2009 2:55 AM EET
    ma deranjeaza cei care "aburesc" fetele si nu au nici o intentie..doar de distractie..si cei care se dau pokiti si nu sunt..baietii care se aranjeaza mai rau ca fetele..aa..si cei care poarta pantaloni stramti =)) lol..chiar aiurea (pt mine)care se dau cu mai mult parfum decat trebuie..care sunt nesimtiti si fac ca porcii dupa ce mananca si mai si rad dup-aia,care nu deschid usha de la intrare -needucati -,care dak u prietena cand sunt cu prietenii nu o baga in seama,si multe..spr k ati inteles ceva dar e ora 2 si mna :)):D:D
  • December 3, 2009 2:43 PM EET
    ca nu sunt integri, la multi vorbele nu coincid cu faptele...
  • December 5, 2009 7:10 PM EET
    problema cea mai mare a baietilor, din punctul meu de vedere, este faptul k sunt falsi......se dau mari si tari in fatza altor baieti si saracii de ei se pierd dak ajung in fatza unei fete fara sa aiba in spate "baietii" lui
  • December 8, 2009 12:31 AM EET
    helllo ce atata nesimtiit chiar in halul asta cand ziceti nesimtii da-ti nume pt ca zice baietii si sunt si eu baiat nah
  • December 8, 2009 6:27 PM EET
    hmm.. fiind crescuta intr'un mediu plin de baieti, majoritatea amicilor mei fiind baieti, nu ma deranjeaza foarte multe, ba chiar imi plac concursurile in gen care mananca mai repede o mandarina :P alte exemple nu mai dau, ma abtin

dar, ma deranjeaza enorm de mult, insistenta. insistenta aceea care trece de limitele bunului simt. adica, zici de zece ori nu, si tot nu intelege omu +_+
    or fi si ei oameni, da la capitolu ala mai au mult de lucrat :P
  • December 9, 2009 5:08 PM EET
    fiecare dintre noi are defecte...si fetele dar si baietii....parerea mea este ca cei care sunt pocaiti cu adevarat stiu cum sa se comporte cu o fata...si fetele la fel....pt ca cine citeste Biblia se si civilizeaza...parerea mea este ca daca nu iti place ceva la cineva ii poti spune lui...si poate ia aminte...Domnul sa ne ajute sa fim pe placul Lui...amin
  • December 14, 2009 10:36 PM EET
    Daca ne vom analiza cu atentie fiecare,atat fetele cat si baietii, vom descoperi ca avem suficiente defecte ,defecte pe care am vrea sa le eliminam cat mai rapid cu putinta din vietile noastre.Acest proces de corectare si modelare uneori s-ar putea sa dureze mult,dar D-zeu este in masura sa se implice in vietile noastre ,sa ne binecuvinteze si sa ne ajute sa traim cu folos,onorandu-l pe El.
    Fiecare avem convingerile si principiile noastre pe care ni le-am format de-alungul timpului,asa ca nu vom renunta asa usor la ele.
    Ce ma deranjeaza la unii baieti, e ca nu poti pastra cu ei o relatie de amicitie chiar daca tu ai vrea,pentru ca in fond e un lucru minunat sa fii inconjurat de prieteni.In foarte scurt timp ei iti vor face cu usurinta complimente si declaratii cu diferite conotatii si chiar iti vor pune intrebarea dc le vei accepta prietenia.Iar daca bineinteles le vei da raspunsul negativ, vor intra in defensa ,actionand dezgustator,evitand chiar salutul.Ma deranjeaza modul unora de a actiona in graba,ca si cum ar "pierde trenul"dand dovada de impulsivitate si lipsa de autocontrol,in loc sa "studieze mai bine terenul"si apoi sa faca unele demersuri.Si aici e nevoie de putina intelepciune,pentru a sti cand sa actioneze si in ce mod,pentru a fii scutiti de amaraciune si frustrare. La asta ma refer cand vor sa intre intr-o relatie de prietenie.
    Ceea ce nu-mi mai place la unii baieti, e orgoliul exagerat si zgarcenia(spiritul de economie excesiva).
    Ei,sunt cazuri aparte pe care aproape fiecare dintre noi le-am intalnit,sau le-am observat la cei din jur si peste care unele dintre noi nu putem trece.
  • December 15, 2009 2:22 AM EET
    Is mincinosti..
    Mistocari de pfff..:))
    Mno nam ce zice..
    Nus seriosi..;))
  • December 15, 2009 11:57 AM EET
    Nu inteleg de ce un baiat cand ii place de o fata se comporta aiurea cu ea si face glume proaste...
    Sunt multe altele de spus despre ei,dar sa fim seriosi ca fetele sunt mult mai rele decat baietii cateodata si parerea mea e ca mai bine ai un prieten de incredere un baiat decat o fata...chiar daca baietii sunt uneori grosolani,nu jignesc cum face o fata si nici nu tin la suparare...pana la urma sunt simpatici:)

• December 15, 2009 5:20 PM EET
    au lasat bunele maniere acasa la mama..:)) sunt nesimtiti unii..micinosi..,neseriosi,.ar fi mai multe..da' ma abtin!:D
  • December 20, 2009 3:30 PM EET
    This post was edited by Tina Radu at December 30, 2018 8:31 PM EET
    • 1 posts
    December 20, 2009 4:15 PM EET
    chiar ca sunt multe de spus despre ei...baietilor nu e adevarat ca asa v-a lasat Dumnezeu ca sa mintit fetele sa veniti cu vrajeli ieftine asa cum s-a mai zis;neseriosi si va e frica de viata de fapt nu stiti ce vreti de la viata,astea sunt made in vrajeli de-a voastre ca asa sunteti facuti...ce conteaza la un baiat cel mai mult e caracterul...ce nu puteti schimba e culoarea ochilor,inaltimea...etc etc...naravurile astea le puteti schimba numai sa vreti...si fi-ti si voi putin mai smeriti si nu chiar asa de laudarosi,asta am zis la modul general,nu vreau sa jicnesc pe nimeni....Dumnezeu sa binecuvinteze toti baieti(dar mai ales fetele:P)
    • 1 posts
    December 20, 2009 4:18 PM EET
    eee ce bune maniere cris:))....asa se comporta sa le de-a pe fete pe spate vor sa le impresioneze si ei cu ceva:P
    • 1 posts
    December 20, 2009 4:21 PM EET
    • 1 posts
    December 20, 2009 4:29 PM EET
    ca sa vedeti faza zicea odata un tip sa nu crezi baieti ca sunt mincinosi,deci ei singur zic ca sunt asa,deci sa nu va suparati baietilor dar a zis un baiat:P si unu zicea baieti sunt facuti sa minta fetele iar fetele sunt facute sa ii creada...deci fetelor ati auzit ce cred ei despre noi, ca ii credem:))....dar mno multi se insala singuri...
  • December 22, 2009 10:14 PM EET
    pai totoi avem defecte....si cred ca tre sa ne schimbam fiecare:)
    stiu ca baietii se comporta de multe ori urat adrcred ca acesta e un defect pe care il pot avea si unele fete....este remediabil:):)):
  • December 23, 2009 12:02 PM EET
    pe mine ma deranjaza faptul ca ei nu sufera niciodata dupa o fata(in cele mai multe cazuri) iar fetele sunt exact la polul opus in aceasta privinta
  • December 27, 2009 2:18 AM EET
    nu stiu ce inseamna respectul pt o fata....dar nu sunt toti la fel...:)