Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru fete: ce va deranjeaza la unii baieti?

• Declinul spiritual
    autor: Nichifor Nicu
    03/12/2020. ora: 09:10
    ...  more
  • A cui viață ai atins-o astăzi cu vorbele tale?

" Pe când ...  more
  • Aruncă armura și ia piatra.
    01/12/2020. ora...  more
  • Se apropie ziua soțului meu, și as vrea să-i fac o surpriză, oar...  more
  • Caut crestini din Abrud pentru board games :)
  • Vino la Dumnezeu!

Într-o lume care parcă zici că e a nimănui,
    Î...  more
  • Mă cunoaște Dumnezeu
    20/11/2020. ora: 05:4...  more
  • Călăuzit de Domnul
    17/11/2020. ora: 03:45

...  more
  • De ce-mi pierd uneori?

De ce-mi pierd uneori iubirea
    şi-mi pl...  more
  • Dragă frate...
    Mai luptă puţin...
    Mai încearcă și astăzi...nu te...  more
  • Sa incep sa spun si eu cateva cuvinte simple si de inteles pentr...  more
  • Draga sora,
    Doresc sa iti astern cateva ganduri. Stiu, e greu sa...  more
  • Şi iată, un înger al Domnului a stat lângă el pe neaşteptate,şi ...  more
  • Al cerului dulce miros
    08/10/2020. ora: 01:...  more
  • Robi ai minciunii
    07/10/2020. ora: 19:20
    ...  more
  • VĂD CĂ RĂMÂN SINGUR PE SITE-UL ACESTA !
    VĂ ROG FRUMOS SĂ ÎMI SPU...  more
  • Gabriel și Estera

Doamne , știu bine , nu merit s-asculți a mea...  more
  • Gabriel și Estera

Doamne , știu bine , nu merit s-asculți a mea...  more
  • Conectat la trăirile divine
    04/10/2020. ora...  more
  • Probabil că oamenii care nu au auzit de Fecioara Maria până acum...  more
  • September 19, 2010 1:39 AM EEST
    cee ce nu'mi place la unii este ca:desi au prietena se mai dau si la altele 10!!
    este un lucru enervant,foarte enervant__x-(
  • September 19, 2010 2:15 AM EEST
    uaaaa..............as putea scrie un roman:D :D :D........ deci.....sa incep:D.....nu, nu scriu un roman.....doar cateva pagini:D so........nu mi plac baieti care cand sunt cu tine sunt in stare sa ti de'a luna de pe cer iar cand sunt de fata cu prietenii lor se cred cocosi,,, nu mi plac cei care nu sunt igienici,,, nu mi plac copii(ma refer la baieti mai mari dar ne'maturizati).....nu mi plac cei care suna in miez de noapte, nu sunt McDonald ca-sa fiu non-stop disponibila... nu mi plac baieti care de la prima intalnire(conversatie) pun intrebarea:ai iubit?"cunoaste'ma prima data si daca ma placi si te plac,,, chiar daca am, poate pentru tine ii dau papucii" :D....nu mi plac cei care merg din floare in floare..... decat sa mi se fure mirosul,,, prefer sa ma vestejesc:D...nu mi plac lenesii, nehotaratii,,, si ah......noua lor moda.....pantalonii aia mulati......scuteste-ma.........si gata, ma opresc aici.........daca am facut greseli gramaticale, trece'ti cu vederea, m am grabit:D
  • September 19, 2010 2:20 AM EEST
    ma e cam tirziu..ma felelor..ma nu mai deranjati baietii si nu ii mai vb de rau pt ca se supara..:))
    • 2 posts
    September 20, 2010 3:14 AM EEST
    mei fetelor eu va dau dreptate in lucrul acesta mai ales tie suzanah ... aveti foarte mare dreptate mai ales ca sunteti fete aveti dreptate.. eu usnt baiat si stiu cum e.. nu pot sa zic ca sunt un inger cazut din cer.. sau ca nu fac si eu asemenea chesti... sincer si eu imi doresc ceea ce iti doresti si u suzanah ... e adevarat un baiat adevarat nu face asemenea chesti... si mai sunt multe alte chesti pe care baieti nu le apreciaza la o fata.. dew ex: am vazut multi baieti care vb cu fete pe mess si le intreaba din prima data daca au prieten si daca zice ca nuh le intreaba daca vor sa fie pritena lor si atunci daca ai rasp nu fata el atunci spune atunci ai ingore..... macke schifo de baiat ce ai el... ala nu se numeste baiat ci monstru scz baietilor dar noi nu trb sa facem asa ceva.... eu unul sincer nu sunt genul si sincer noi baieti suntem o rusine pe acest pamant.... de ar fi dupa merite eu va zic sincer baietilor caci nu meritam nici o fata de pe acest pamant... suntem o rusinte pt fete... scz daca am spus ceva gresit si daca am grestit cu scrisul sau cu vocabularul..
    • 2 posts
    September 20, 2010 3:22 AM EEST
    ai dreptate deea4god... imi place comm tau si este foarte adevarat.. multi dintre baieti cand sunt cu fete asa de frumos se comporta si atunci cand sunt cu prieteni si cu tine de fata te iau la misto sincer chiar suntem niste nesimtiti... un baiat care face asta atunci se vede adevarata lui viata adevarata lui fata, adevaratul lui vocabular, adevaratul lui comportament.. eu am mai lasat un comm si sincer cateodata mie rusine sa zic ca sutn baiat.... oare de ce nu sunt fata.... baietilor este cazul si momentul sa ne trezim.. eu unul baietilor va indemn ca sa nu mai faceti fete sa sufere pt caci la randul vostru si al nostru vom pati la fel.. sincer eu unul nu cred ca ma facut vreo fata sa sufere... nu mie rusine sa zic .. am avut doar o singura prietena chiar daca am 19 ani dar pe mine accea fata ma facut fff mult sa sufar... poate am meritato.. a facut niste chesti pe care mau enervat foarte mult,,, dar la randul ei cred caci a patit la fel chiar daca nu miam dorit.. Domnul nu doarme baietilor eu va zic sa va treziti.... scz pt cei care se simt /.... dar eu unul nu sunt genul sa mint asta e adevarul sunt baiat si sincer mias dori sa fiu fata nu baiat..
  • September 20, 2010 3:25 AM EEST
    :))) Cate nu sunt...
    Dar nah...
    Nimeni nu'i perfect!:))
    • 1 posts
    October 18, 2010 6:56 PM EEST
    sincer nu as schimba nimic la ei...sunt oki cum i-o dat Domnul...dar uneori am obs ca unii baietii knd sunt singuri q tine iti vb deschis si iti face placere sa vb dar cand e cu baietii si prietenii lui pur si simplu te ignora...chiar ma intreb dc procedeaza asa?:-??
    • 5 posts
    October 18, 2010 7:08 PM EEST
    well...reby1718.... imi pare f rau pt tine dar se pare k ai intalnit numai baieti naaaaspaaaa pana acu... au ei si imperfectiuni.... dar nici chiar asa...!!
    pai... ce ma deranjeaza cel mai tare e ca majoritatea nu pot vorbi cu o fata fara sa-si faca scenarii... mai mult sau mai putin publice... dar exista, desigur, si exceptii de la regula asta... si pt aceia: JOS PALARIA!!
  • October 18, 2010 7:40 PM EEST
    Deci comentariul acesta este pentru fetele nemultumite rau de tot de noi:))

1.Sunteti nemultumite fiindca am uitat de bunele maniere si suntem chiar prost.crescuti.Pai asa am fost crescuti in familie, de un barbat si de o FEMEIE.Ati vazut prea multe filme cu baietii frumosi si respectuosi.Daca vreti baietii manierati, sunteti viitoare generatie de mame, sa va vad cat de artiste sunteti;).Asa nu mai veti comenta niciodata acest aspect.

2.Materialismul, masina si muschii?? Pai care din voi, daca vedeti unul cu muschi si unul mai normal nu faceti o comparatie si o alegere in mintea voastra?Sa fim seriosi.Va deranjeaza ca ne dam mari cu masina noastra, dar multe ati da orice sa stati pe scaunul din fata , sa provocati invidia celorlalte:)).Va plac iesirile in oras, cadourile scumpe, cunosc multe fete care sunt satule de flori...

3.Aburitu is vrajitu:))....Cine va pus sa va lasati aburite?:)) daca ai fost slaba...de ce te mai plangi? Daca nu va bagam in seama sau nu ne dam la voi, faceti orice pentru a iesi in evidenta: machiaj, taierea fustelor(nume bun de film..), freze in toate culorile si arhitecturile.Va pricepeti la actorie, ironii si suparari de Oscar....inima va doare dar aveti si voi orgoliul vostru..

4.Am vazut o gramada de fete: "hmm, cu ce sa incep?"..:)) Pai, suntem masini stricate??Unde va treziti, nu sunteti mecanici de baietii.Dumnezeu ne-a facut asa, iar voi trebuie sa fiti ajutorul noastru nu mecanicul...Multe ati schimba voi, DESI VOI STATI 4 ORE IN OGLINDA tot nu vedeti atatea lucruri la voi cat vedeti in 5 minute la un baiat..vai..:-J

5.Ne credem superiori? Nu exclud faptul ca unii se cred, dar pe unele fete le deranjeaza faptul ca baietii au un nivel mai inalt de autoritate(conform scripturilor), nu de superioritate.Asta tinde spre feminism.Alte prostii si alte aberatii..

6.Ce nu ati da voi pentru un sms frumos sau o declaratie de dragoste?experienta imi da dreptate...Voua v-ar place sa stati pe un altar, sa ne inchinam voua in fiecare zi, sa fiti admirate nu doar de baietii , dar va place sa produceti invidie si in celelalte fete..De multe ori, pentru voi barbatul reprezinta un simplu trofeu...

Bineinteles, am vorbit aici de fete si baieti "pocaiti".Nu am generalizat....
    Orice atac are si un contraatac:))

Pentru mine fetele sunt adevarate comori: Daca ai afla ca in lumea asta se afla o comoara, ai da orice pentru o a gasi, bani, timp investitii...orice doar sa o ai tu.Cand o ai, ti-ai da si viata sa ramana a ta, nu ai vrea sa o imparti cu nimeni, nu ai vrea sa se piarda..:)

Respect fetele care respecta barbatii:)
    Pentru restul....atitudine neutrala!

Cine zicea ca omul este un animal sociabil, nu citise intelesul cuvantului "sociabil" in dictionar:))
  • October 19, 2010 8:26 PM EEST
    mda ,am citit cate un pic de ici colo parerea surorilor :)),ce sa zic ca multi si multe se uita la fatza omului si apoi sunt dezamagitii ,fetze comerciale cu freze si anti freze de tot felul ca nu mai stii ce ii pe uni ii atrage dar pe urma isi dau seama ca ii numa freza si fitzele de ei/ele si de asta avem ce pareri avem ,ce sa zic mai bine sa ne pocaim si atunci am stii cum sa ne comportam si ca baieti si ca fete
    Domnul sa ne ajute
  • October 19, 2010 8:27 PM EEST
    mda ,am citit cate un pic de ici colo parerea surorilor :)),ce sa zic ca multi si multe se uita la fatza omului si apoi sunt dezamagitii ,fetze comerciale cu freze si anti freze de tot felul ca nu mai stii ce ii pe uni ii atrage dar pe urma isi dau seama ca ii numa freza si fitzele de ei/ele si de asta avem ce pareri avem ,ce sa zic mai bine sa ne pocaim si atunci am stii cum sa ne comportam si ca baieti si ca fete
    Domnul sa ne ajute
  • October 30, 2010 1:43 AM EEST
    Pai...cum spunea Georgyk asa ie....uneori baieti(nu totii)xdcand stai singura cu un baiat ie asa de...cum sa zik!!hmm....:))...da....iti face placerea sa vb cu el....dar cand ie in grupul lui de prieteni zici ca iei ii da puterea sa se faca pe interesantul....eehh...infine nu-i cazul meu..nu am intalnit...dar majoritateabaietilor au foarte multe lucruri bune...numa trebe sa sti cum sa-i iei.:)):p
  • October 30, 2010 1:47 AM EEST
    bine...eu acum am prieten..si ie totul diferit..:x:x:)
    si nu mai am dece sa stau..:))
    :p
    • 9 posts
    November 2, 2010 9:52 PM EET
    Hmm .. nu pot sa zic ca ma deranjaza ceva in mod special .. bine, sunt si anumite lucruri care sunt tipice baietilor, asta se subintelege. Dar eu cel putin, ma simt inteleasa de unii baieti mult mai bine decat de fete. (in unele situatii) . Am prieteni buni, baieti, care au dat dovada totala de sinceritate, altruism, sensibilitate si nu s'au dat in laturi de cate ori am apelat la ajutorul lor. Dar pe de alta parte, sunt multi care dovedesc contrariul. 
    Stiu ca fiecare are orgoliul, mandria lui .. nobody is perfect . :)
  • November 16, 2010 3:59 PM EET
    ....haideti sa nu judecam,ca sa nu fim judecati,.......
  • December 13, 2010 2:37 AM EET
    ...ooo is multe de spus aici.....asa ca decat sa insir o lista intreaga "despre ce ma deranjeaza la unii baietii",mai bn ma abtin :)))).....Gby all
  • December 13, 2010 8:09 PM EET
    Generalizand..cum fac majoritatea..as putea spune ca defectele acestea le gasim si la fete...dar..ca sa nu vb la general...in ceea ce ma priveste in unele privinte au dreptate ..si ma rusinez pt asta:)
    • 31 posts
    January 6, 2011 8:57 PM EET
    deci...nu imi place la baieti faptul ca fac foarte multe promisiuni si respecta foarte putine
    nu imi place ca de multe ori fac glume proaste sau exagerate si nu se gandesc ca ar putea rani pe cineva
    nu imi place faptul ca multi zic ca "nu le plac fetele fitoase"..dar asta cauta:))) cat mai impopotzonate si cat mai cu nasu'"pe sus
    nu imi place ca multi din ei nu is seriosi
    nu imi place faptul ca atunci cand sunt cu gasca...comportamentul lor lasa de dorit...
    nu imi place ca uneori se asteapta ca noi fetele sa stim ce si-ar dori ei fara sa ne spuna...de parca am citi gandurile:))
    dar tre' sa recunosc , cunosc fooooarte multi baieti de treaba si care stiu sa-si ascunda intr-un fel sau altul defectele astea:)
    na..mi-am dat si eu cu parerea:))):D
  • January 11, 2011 9:07 PM EET

,,,,,,,,,,,,,

This post was edited by Deleted Member at June 1, 2011 11:11 PM EEST
  • January 12, 2011 1:09 PM EET
    ce ne rup fetele astea:))
  • January 12, 2011 2:21 PM EET
    Asa meritati Luci :))
  • January 12, 2011 2:23 PM EET
    Danie, e discutabil:))

macar ai vazut pararea mea la "Ce va deranjeaza la unele fete?"

imi dai in cap...asa:))
    • 10 posts
    January 12, 2011 3:00 PM EET
    cel mai tare ma deranjeaza ca n-am nici un motiv care sa ma deranjeze cu privire la baieti :))
    asta ma deranjeaza cel mai tare :))
  • January 12, 2011 3:01 PM EET
    iti dau eu Nelly?:))
    • 10 posts
    January 12, 2011 3:02 PM EET
    nuuuuuuuuuuuuuuu... imi place de mine asa :))