Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru baieti: Ce va place la fete?

• O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • September 20, 2010 4:03 AM EEST
    hmmm... dap.. sa fie ea insashi..
    sa il aibe pe Domnul in inima.. sa fie cu adevarat copilul Lui..
    restul ... stiu ele.. cum trebuie sa fie.. si cum trebuie sa se comporte :P
    nu-i asa fetelor? :D
  • September 27, 2010 6:46 PM EEST
    poi in primu rand gingasia si finetzea
    apoi faptu ca majoritatea nu umbla xcum imbracate si daca stai sa te gandesti mai bine frumusetea la aproape toate sau toate fetele:-"
  • September 28, 2010 12:41 AM EEST
    doar 3 pagini :-w
    si la "ce va deranjeaza" parca nu ati mai termina :-w
    dar orikm imi place ce ati scris si aici :)
  • September 28, 2010 12:49 AM EEST
    Gospodine :)
  • September 28, 2010 1:10 AM EEST
    bine spus :)
  • September 28, 2010 3:01 AM EEST
    Sper ca prin Harul Lui Dumnezeu ca EL imi va darui o sotie credincioasa, dupa placul Lui... in asa fel, sa ma primeasca asa cum sunt, cu multe slabiciuni, neputinte... nesupus, nestatornic, incapatinat.. sa ma primeasca, sa vada acest lucru la mine si sa-l accepte, dar nu numai atat... ci sa ma ajute in Domnul Isus, in El sa ma sprijineasca, sa ma ajute sa biruiesc toate acestea si impreuna sa ne ajutam sa ajungem acolo Sus.
    Domnul Isus sa aiba mila!
    • 0 posts
    September 28, 2010 12:07 PM EEST
    Amin! ..
    • 5 posts
    October 2, 2010 12:34 AM EEST
    mai tari sunt baietii astia cauta multe calitati intr-un vas slab.
  • March 31, 2011 4:46 PM EEST
    Indrazniti baieti :)
  • April 18, 2011 4:27 PM EEST
    imi place cand dincolo de aspectul exterior descopar in interiorul inimii ei o comoara ascunsa pentru care as da totul ca sa o am
  • April 18, 2011 4:46 PM EEST
    La fete imi place si apreciz mult modestia (consider ca aceasta calitate chiar le infrumuteseaza), sensibilitatea, bunatatea... de asemenea imi plac fetele care gatesc gustos si isi gasesc placerea si in treburile casnice, nu doar in Cuvantul Domnului.
    • 9 posts
    August 8, 2011 3:44 AM EEST
    Mi se pare ciudat cum ca nici un baiat nu a zis nimic de fizic. Sincer mie imi place la o fata sa fie draguta, sa arate bine. Pentru ca eu nu cred ca sunt prea multi baieti carora le plac doar "frumusetea interioara". Majoritatea baietilor care spun ca au fost atasati mai intai de calitatile sufletesti ale unei fete sunt cam fatarnici, cam toti baietii intai sunt atrasi de partea fizica si daca fata are multe calitati sufletesti, se "indragostesc" de ea.

Dupa aspectul fizic, mie imi place la o fata sa stie cum sa te incurajeze si sa te sustina, sa nu fie profitoare si sa iti faca placere sa ii faci cate un cadou din cand in cand, sa aiba incredere in mine si nu in ultimul rand imi place simplitatea la fete. Eu personal apreciez toate fetele care nu folosesc fond de ten si care nici nu se machiaza, dar fondu de ten nu il suport deloc :P
  • September 2, 2011 12:21 AM EEST
    Amin!
  • September 13, 2011 9:18 PM EEST
    Am auzit recent intr-o predica: `Fiecare primeste ceea ce este de fapt!`
    Credeti asta ?
  • September 13, 2011 9:24 PM EEST
    Eu cred ca DA! Dupa sac si peteca........
  • September 13, 2011 9:29 PM EEST
    Deci, daca fiecare dintre noi dorim sa intalnim o persoana de caracter pentru viata de camin, trebuie sa lucram noi zilnic la al nostru carecter!
  • September 13, 2011 9:30 PM EEST
    *caracter!
    /////////////
    This post was edited by Deleted Member at September 13, 2011 9:32 PM EEST
    amin!
  • September 13, 2011 9:31 PM EEST
    ... si nu e deloc usor sa iti confrunti `e-ul!` Cunosc!
  • September 13, 2011 9:47 PM EEST
    Вианор Чебан said:
    La fete imi place si apreciz mult modestia (consider ca aceasta calitate chiar le infrumuteseaza), sensibilitatea, bunatatea... de asemenea imi plac fetele care gatesc gustos si isi gasesc placerea si in treburile casnice, nu doar in Cuvantul Domnului.
  • September 13, 2011 9:48 PM EEST
    Вианор Чебан - imi place ultima ta propozitie. :) Esti sincer.
  • September 17, 2011 9:14 AM EEST
    Emanuela, trebuie sa recunosc ca shi mie imi place ultima ta afirmatie... :)
  • September 26, 2011 6:54 PM EEST
    Gabi Miron, ai un plus. :)
  • September 26, 2011 7:51 PM EEST
    "Pentru baieti: Ce va place la fete?" Hmmm... interesant subiect... In general toti baietii se uita la partea fizica(Pofta firii) astfel incat inteligenta , intelepciunea etc se rezuma la un bob de fasole (asta este adevarul trist, ori se prefac ori chiar asa sunt de fapt)bineinteles ca nu toate sunt la fel(acestea sunt cazurile extreme). Spun asta pentru ca si eu sunt la fel. Si mie imi place sa vad o fata frumoasa si asa..., dar in cele din urma fata cu care chiar as vrea sa imi petrec restul zilelor ar trebui să aibă acel ceva care imi starneste dorul de a o vedea in fiecare clipa, sa fie modesta, nemachiata, serioasa, iar defectele nu conteaza atata vreme cat nu trece o clipa fara sa ma gandesc la ea...Si mai sunt multe alte lucruri de placut la fete(felul cum: zambeste, chicoteste,gesticuleaza; ochii, felul de a fi,de a gandi, reactia care o au cand isi dau seama ca un baiat le priveste intens "se rusineaza", sa fie pocaita, sa imi zica cand gresesc, sa fie directa, etc).Si defectele joaca un rol important(de ex: sa zicem ca am o prietena cu o mana mai lunga , eu o iubesc si ea ma paraseste. O sa fiu pur si simplu devastat cand o sa ma gandesc ca nu o sa mai gasesc nici o fata ca si ea "cu o mana mai lunga". Ceea ce vreau sa zic este ca si defectele sunt componente care alcatuiesc o persoana si de aceea imi place o fata anume, cu defecte cu calitati pentru ca e lucrul cu care se diferentiaza de alte fete. Si nu! nu sunt perfect [probabil sunt cel mai defect]) si nici nu alerg dupa perfectiune. Pana la urma daca as sta sa ma gandesc, tot timpul as gasi cate ceva care sa imi placa , "as putea continua o vesnicie"... Imi cer scuze daca o sa supar pe cineva cu ceea ce am scris...