Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru baieti: Ce va place la fete?

• Mă copleșește Dumnezeu
    autor: Nichifor Nicu
    20/11/2021. ora: 12...  more
  • Am trăit mult timp căutând un scop pentru viața mea. Și uneori, ...  more
  • Vreau să vă răpun puțin din timpul vostru; nu, nu este vorba nic...  more
  • "Și care-i semnul?" întrebă sfios Ezechia pe cel mai m...  more
  • Pentru a veni în ajutorul lor, Centrul Creştin Betania le oferă ...  more
  • In Rai oamenii tot vor trebui să muncescă ? De ce să cânt eu ne ...  more
  • DACĂ DOMNUL IISUS HRISTOS ESTE MIRELE iar noi oamenii creștini s...  more
  • Ai povestit, Pământule, bătrâne,
    Povestea ce-o ascunzi în cartea...  more
  • "Avionul spre Paris mai avea câteva minute până la decolare...  more
  • Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • March 24, 2012 9:56 PM EET
    casa şi averea le mostenim de la părinti dar o soţie buna e un dar de la Domnul
    • 4 posts
    April 17, 2012 1:32 AM EEST
    sa fie înțeleaptă
    • 4 posts
    April 17, 2012 1:35 AM EEST
    Cristian R. said:
    casa şi averea le mostenim de la părinti dar o soţie buna e un dar de la Domnul
    • 4 posts
    April 17, 2012 1:35 AM EEST
    exact
  • April 17, 2012 2:35 PM EEST
    io numa atata zic si stiu ca zic corect
    sa fie data de Domnul caci Domnul stie de ce ai nevoie si iti da ceea ce cauti
  • April 20, 2012 9:10 PM EEST
    Gabi Miron said:
    Mi se pare ciudat cum ca nici un baiat nu a zis nimic de fizic. Sincer mie imi place la o fata sa fie draguta, sa arate bine. Pentru ca eu nu cred ca sunt prea multi baieti carora le plac doar "frumusetea interioara". Majoritatea baietilor care spun ca au fost atasati mai intai de calitatile sufletesti ale unei fete sunt cam fatarnici, cam toti baietii intai sunt atrasi de partea fizica si daca fata are multe calitati sufletesti, se "indragostesc" de ea. Dupa aspectul fizic, mie imi place la o fata sa stie cum sa te incurajeze si sa te sustina, sa nu fie profitoare si sa iti faca placere sa ii faci cate un cadou din cand in cand, sa aiba incredere in mine si nu in ultimul rand imi place simplitatea la fete. Eu personal apreciez toate fetele care nu folosesc fond de ten si care nici nu se machiaza, dar fondu de ten nu il suport deloc :P
  • April 20, 2012 9:15 PM EEST
    din cate comentari am citit tu Gabi Miron ai fost cat ai putut de sincer...sa fim seriosi..majoritatea baietilor ati spus ca vrei o fata pocaita...daca ati vedea o fata nu chiar asa frumoasa la chip dar foarte pocaita ati vorbi cu ea??? va spun eu k nu...voi cautati fete dragute, fete sa arate bine..
  • May 22, 2012 10:46 PM EEST
    cred ca pentru fiecare persoana frumusetea difera, suntem atit de diferiti, si respectiv avem gusturi diferite, -un baiat poate considera o fata foarte frumoasa, pe cind prietenul sau nu gaseste nimic deosebit in ea, :)
  • May 23, 2012 1:01 AM EEST
    care mai de care spun minciuni,,,,hai sa fim seriosi,,,la toti baietii le plac la fete in primul rand exteriorul ,,,asta e ceea ce izbeste privirea...apoi vine frumusetea interioara care in mare parte lasa de dorit...nu ca noi baietii am fi perfecti dar nah asta e ,,,sau stricat lucrurile,,,,totul e desertaciune si goana dupa vant....
    • 29 posts
    June 26, 2012 11:29 PM EEST
    Who Am I ...... said:
    baiestilor sunteti nijte nesimtiti... vie frica si rusine sa spuneti adevarul? de ce nu spuneti ca va place numaio cand le sarutati, cand le mangaiati , asai? asta va place voua la uni.. nu trb sa va placa asta oameni buni ci sa va placa adevarul..

ups ai cam lovit baieti sub centura ,cum e vorba pe la noi,dar nu toti sunt asa,dar aproape totyi:P

• June 26, 2012 11:34 PM EEST
    Sa ma completeze acolo unde e nevoie...
  • September 22, 2012 6:01 PM EEST
    david ioana said:
    Who Am I ...... said:
    baiestilor sunteti nijte nesimtiti... vie frica si rusine sa spuneti adevarul? de ce nu spuneti ca va place numaio cand le sarutati, cand le mangaiati , asai? asta va place voua la uni.. nu trb sa va placa asta oameni buni ci sa va placa adevarul..

ups ai cam lovit baieti sub centura ,cum e vorba pe la noi,dar nu toti sunt asa,dar aproape totyi:P

• September 22, 2012 6:06 PM EEST
    Nu se merita sa-i bagi pe toti in aceeasi oala sora draga, crede-ma...:) gbu
  • September 22, 2012 6:13 PM EEST
    Nu stiu dc zic unii ca frumusetea exterioara nu conteaza. Credeti-ma ca conteaza enorm. D-zeu a lasat si frumusetea exterioara ca omul sa se bucure de ea si daca frumusetea exterioara trece, stati linistiti / si cea interioara trece odata cu viatza. Toate trec, important si frumos e sa te poti bucura de toate lucrurile la vremea lor asa cum le-a lasat D-zeu:) succes!
    • 89 posts
    September 23, 2012 1:40 AM EEST
    Manu Puiu said:
    Nu stiu dc zic unii ca frumusetea exterioara nu conteaza. Credeti-ma ca conteaza enorm. D-zeu a lasat si frumusetea exterioara ca omul sa se bucure de ea si daca frumusetea exterioara trece, stati linistiti / si cea interioara trece odata cu viatza. Toate trec, important si frumos e sa te poti bucura de toate lucrurile la vremea lor asa cum le-a lasat D-zeu:) succes!

Frumusetea interioara nu trece odata cu viata. Caracterul ce-l cladesti dupa multi ani de succese, esecuri, incercari, disciplina nu dispare in 1,2,10, 20 de ani. Iti spun eu sigur. Poate dispar anumite calitati, dar apar altele cu inaintarea in varsta. Depinde mult ce "cultivi" in anii tineretii. 

• 89 posts
    September 23, 2012 1:42 AM EEST
    coco ioan said:
    care mai de care spun minciuni,,,,hai sa fim seriosi,,,la toti baietii le plac la fete in primul rand exteriorul ,,,asta e ceea ce izbeste privirea...apoi vine frumusetea interioara care in mare parte lasa de dorit...nu ca noi baietii am fi perfecti dar nah asta e ,,,sau stricat lucrurile,,,,totul e desertaciune si goana dupa vant....

Foarte adevarata partea despre fete, din pacate.

• September 23, 2012 1:48 AM EEST
    make tabara said:
    coco ioan said:

Foarte adevarata partea despre fete, din pacate.

• September 23, 2012 2:47 AM EEST
    Este drept ca dragostea nu va pierii niciodata. Am vrut sa scot in evidentza ca si complimentele noastre si implicarea noastra si tot ceea ce facem la un moment dat dispar. Tot ce ramane vesnic e dragostea nimik altceva. Si dc sa nu ne bucuram si de frumusetea pe care tot D-zeu a creato. Intr-un final nimik in afara de dragoste nu ramane vesnic. Cand am spus ca toate trec odata cu viatza, cu alte cuvinte toate dispar odata cu viatza nu am spus ca toate se pierd inaintand in varsta. Asta asa ca sa fiu mai lamurit:)
    • 5 posts
    January 15, 2013 11:18 PM EET
    fata de apreciat este acea decisa 100%,sa spuna adevarul indiferent de consecinte,stabila,credincioasa si atent ala intentile baietilor :D
  • January 15, 2013 11:38 PM EET
    ReBeK YO said:
    mai tari sunt baietii astia cauta multe calitati intr-un vas slab.

intr un vas MAI slab,adica si voi baietii sunteti slabi.dar multumesc Domnului ca suntem mai slabe ca sa avem nevoie de protectia voastra.