Forums » Lumea virtuala

Pocaitii si HI5-ul

• Mă copleșește Dumnezeu
    autor: Nichifor Nicu
    20/11/2021. ora: 12...  more
  • Am trăit mult timp căutând un scop pentru viața mea. Și uneori, ...  more
  • Vreau să vă răpun puțin din timpul vostru; nu, nu este vorba nic...  more
  • "Și care-i semnul?" întrebă sfios Ezechia pe cel mai m...  more
  • Pentru a veni în ajutorul lor, Centrul Creştin Betania le oferă ...  more
  • In Rai oamenii tot vor trebui să muncescă ? De ce să cânt eu ne ...  more
  • DACĂ DOMNUL IISUS HRISTOS ESTE MIRELE iar noi oamenii creștini s...  more
  • Ai povestit, Pământule, bătrâne,
    Povestea ce-o ascunzi în cartea...  more
  • "Avionul spre Paris mai avea câteva minute până la decolare...  more
  • Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • February 27, 2010 9:39 PM EET

Secventa preluata din predica integrala.
  • February 28, 2010 4:27 AM EET
    hmmm...foarte adevarat...acum nu mai e hi5-ul asa interesant...e pom verde;))
    adevarul insa ramane...timpul lui Dumnezeu pierdut degeaba,:(
    si toti vor o schimbare si doar despre asta vorbesc,...dar schimbarea nu vine singura gasindu-te in fata calculatorului 8 ore pe zi sa te faca un om nou...
    intotdeauna am considerat messu o pierdere de timp in discutii inutile...care nici pe departe nu zidesc:(
  • February 28, 2010 7:19 AM EET
    Amin
  • February 28, 2010 4:06 PM EET
    asa este....are dreptate,messu este o pierdere de timp si uitam de Dumnezeu,AMIN.
  • February 28, 2010 6:00 PM EET
    Oferta… Cine face oferte în acest sezon al anului, si în aceasta ipostaza, decat Hi5?... Vrei sa minti?; Vrei sa nu spui adevarul?; Vrei sa pacalesti?; Vrei sa spui lucruri neadevarate?; Vrei sa înseli?; Vrei sa ai posibiletatea sa faci aceste lucruri?... Acum, Hi5 îti pune la dispozitie aceasta posibilítate de a minti si a nu spune adevarul. Hi5 în aceea-si forma îti da voie sa faci aceste lucruri, pentru ca defapt aceaste este menirea lui: sa minti tot mai mult, sa pacalesti tot mai mult, sa nu spui adevarul tot mai mult. Cel ce face aceste lucruri mai mult, acela este cel care va castiga. Ceea ce trebuie sa faci tu este doar: sa ai “Id” de Hi5 si sa începi sa lasi comenturi, si de premiu ne ocupam noi… Pentru cei ce vre-ti sa mintiti, tineti aproape de Hi5.
    am gasit tesctul publicat pe hi5-ul uni prieten =))=))
  • February 28, 2010 6:26 PM EET
    aaa si mio placut ce o zis taby ;) hi5-ul nu mai este interesant, acuma e pom verde :))=))
  • February 28, 2010 10:02 PM EET
    wa silviule...:))=))
  • February 28, 2010 10:31 PM EET
    in seara asta a fost Mihai si la noi la biserica si a predicat...woooow....suuuper:X
    ma bucur cand mai vad (desi foarte rar) cate o persoana despre care pot spune ca e cu adevarat un crestin...
  • March 1, 2010 1:06 AM EET
    corina nu te supara ca te intreb ...dar ..care e rostul "aminului" tau dupa cea ce ai scris...ca nu prea ii vad locul......adica amin ..sa`l uitam pe Dumnezeu ...scuzama da nu inteleg...:)
  • April 4, 2010 4:29 PM EEST
    e mai frumos aici decat pe mess sau pe hi5.......pt ca e crestin acest site
    • 4294967291 posts
    April 22, 2010 10:32 PM EEST
    eu una de cand am cont pe pomverde am si uitat de hi5;))
    dar pe ala intram o data la 2 saptamani ca imi era lene sa vad ce imi tot scriu pe acolo
    ma plictisea
    si nu:Pnu-mi place deloc hi5-ul:-s
    • 12 posts
    April 23, 2010 12:30 AM EEST
    Are dreptate ceea ce spune despre timpul pierdut, dar e prea obsedat de Hi5. Pan la urma acest site a fost facut in scopuri economice si profit si au stiut ca o sa mearga, Hi5-ul si pocaitii? Hi5 si userul nu mai e altcva. Oricum nici pom verde nu e foarte stralucit. nu degeaba s-au scos mesajele private pentru ca erau prea mult d tip Dating.
  • May 8, 2010 4:19 AM EEST
    silviu....... am trezitoo pe sora mea din somn la cum am ras.....mai pe o parte are dreptate omul ca stie prin ce a trecut si el spune din propia experienta presupun....dar nu stiu dak este cineva in masura sa judece decat cel de SUS adik dumnezeul nostru jeususss:Xdeci....e doar parerea mea dak gresesc IERTARE:D
    • 10 posts
    May 19, 2010 3:58 PM EEST
    are dreptate omu...Domnul sa ne ajute sa fim mai apropiati de el..
  • May 30, 2010 6:34 PM EEST
    tabi wrote...
    hmmm...foarte adevarat...acum nu mai e hi5-ul asa interesant...e pom verde;))
    adevarul insa ramane...timpul lui Dumnezeu pierdut degeaba,:(
    si toti vor o schimbare si doar despre asta vorbesc,...dar schimbarea nu vine singura gasindu-te in fata calculatorului 8 ore pe zi sa te faca un om nou...
    intotdeauna am considerat messu o pierdere de timp in discutii inutile...care nici pe departe nu zidesc:(

pai eu nu cred ca e timpul lui "Dumnezeu pierdut degeaba"....pe pom ma refer
    eu aici gasesc lucrui foarte faine...si lucruri care zidesc
    si no bine ca nu tre sa stam numai in pom tre sa si iesim sa punem in practica.

• June 29, 2010 2:06 AM EEST
    e tare tipu asta care predica nu stiu cum il cheama :))
    da e simpatic tare in felul lui de a vb .a fost si prin Radauti
    fi binecuvantat fiule ;;)
  • August 26, 2010 2:54 PM EEST
    da`.. dacã ar fi s-o luãm asha...la fel am putea spune si "Pocãitii si Pomverde" :-j sau ce? aici o pus cineva poze la care sã scrie "Ce fãpturã minunatã a creat Dumnezeu "? hai sã fim realisti:P
  • August 28, 2010 11:42 PM EEST
    cine este acesta,care predica?
  • September 2, 2010 4:16 PM EEST
    are dreptate:)
    hi5`ul este chiar o mare pierdere de timp:)
    mai ales pentru cei crestini:)
    • 7 posts
    September 27, 2010 4:06 PM EEST
    Mihai Cretza....Un minunat copil al Lui Dumnezeu!!!...care propovaduieste Evanghelia Lui Hristos!!!Domnul sa te binecuvanteze Mihai!!! sa iti dea putere in tot ceea ce faci!!!
  • September 27, 2010 4:31 PM EEST
    la mn HI5 e pe ultimul loc ..... deapt miam si inchis contul......PomulVerde...este pe primul loc ..... la site-urile mele....n-am cuvinte sa ii multumesc Domnului pt acest PomVerde
    be bless
    • 5 posts
    October 30, 2010 2:13 PM EEST
    mda,asai pierdem vremea...
  • December 14, 2010 1:14 PM EET
    Adevarul e ca pe Hi5 si altele asemanatoare unii isi pun poze in pozitii indecente,in costume de baie si asa pacatuiesti din cauza lor,uitindu-te la pozele lor nu ai cum sa nu vezi si asemenea poze pe care le-au pus cu prostii!Nu accept prieteni pe orcine,intii ma uit la pozele lor iar daca toate sint in regula fara nici una intr-o pozitie indecenta sau in costum de baie,atunci ii accept,altfel nu!