Forums » Sanatate

Coca-Cola - Bautura Ucigasa !!!

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • November 13, 2010 9:50 PM EET
    pfffff:))))de doua ori pe inghititura ma uitam la tine si nu mai puteam:))da eu ce am facut cu el??
  • November 14, 2010 5:24 PM EET
    =))...gata ...k noi iar ne intindem peste tot.... gata,se satura lumea de noi:))
    • 266 posts
    March 25, 2011 1:06 AM EET
    Cred ca , cu cola e ca si cu tigarile : pe pachetul de tigari scrie ca dauneaza grav sanatatii dar totusi atat de multi le consuma.. asa si cu cola, stim ca e toxica pt organism da` bem.. Fiecare cum isi asterne asa are.
    • 266 posts
    March 25, 2011 1:07 AM EET
    Si.. maine o sa cumpar si si mentos si o sa pun in cola sa vad cum face ;)) Poate dup`aia n`oi mai bea veci cola (desi beau rar si acuma).
  • April 12, 2011 1:57 AM EEST

Pff..stiam doar de  faza cu rugina..dar totusi face prea mult rau cola asta:|...e grav ..beau undeva la cel putin 1L pe zi:| sper sa ma pot opri din asta:(

This post was edited by Deleted Member at April 12, 2011 1:58 AM EEST
  • July 5, 2011 11:43 PM EEST
    Am citit articolul pare intr-un fel interesant si intr-un fel nu, ( scuze nu vreau sa fac tulburare sau sa dau nastere la certuri ) Ce nu inteleg este ziceai ca :

"Dizolva un cui in 4 zile" nui asa? Deci cuiul este din fier , si daca cola dizolva cuiul in 4 zile care este din fier, atunci de ce nu dizolva si sticla de plastic in care se afla? ca doar fierul este mai tare decat plasticul nui asa?
    Alt lucru am incercat si eu un exmeriment , am pus intro cana mare din inox coca-cola si un ficat de pui si lam lasat cam vreo 2 zile . Si nici macar nu l-am gasit macinat era intreg dar era albit nu mai avea culoarea aia rosie pe care o are ficatul cand il cumperi de la magazin ( culoarea rosie pe care o are ficatul ma gandesc ca este asa de la sange ) deci sa inteleg ca nu macina ficatul, il curateste.
    Si faza cu rugina nu am incercato inca am sa o incerc mai incolo infine Gbu all
  • August 23, 2011 4:52 PM EEST
    Beti daca va place..cunosc un barbat de vreo 50 de ani,ala bea cel putin 2 l pe zi de f mult timp,in fiecare an isi face analize si nu are nik...minciuni si cu cola asta, fanta nu curata nimik?
  • August 24, 2011 3:12 AM EEST
    mda, poate ca altii se vor trezii sa spuna ca : "cunosc un/o barbat/femeie care o baut cola si nu stiu ce ii so intamplat"
    • 273 posts
    November 2, 2011 1:28 PM EET
    otrava asta se vinde scump si te omoara mai repede decat ai crede!
    • 8 posts
    November 22, 2011 4:58 AM EET
    uah otrava asta ii minunata:X:X...;;)
    • 8 posts
    November 22, 2011 4:59 AM EET
    adriana adri...ai dreptate:P
    • 3 posts
    December 11, 2011 12:12 PM EET
    Davyd Sufletel said:
    poate ca la sanatate nu face bine dar cred ca cola nare nici o treaba cu lucrurile spirituale!!cola dauneaza trupului nu sufletului!!!daca am privi asa lucrurile multe nam putea manca si bea fiti binecuvantati!!!
    Pentru cei care sunt dependenti de cola eu cred ca le dauneaza si sufletului pentru ca in momentul in care ei nu mai sunt in stare sa se contoleze, sa refuze, isi pierd libertatea de a alege. Nu asa ne vrea Dumnezeu. Dumnezeu ne vrea liberi. Dumnezeu vrea sa luam ceea ce e bun si El sa fie singurul care ne controleaza vietile (nu cola sau altceva).
    • 4 posts
    December 27, 2011 8:06 PM EET
    oooo Cola... :D si eu beau, everyday! stiu ca nu e buna si face rau dar Cola sau Fanta sau Adria sau oricare suc acidulat face rau, diferenta e doar pretul.
    Chestia cu carnea si cu cuiul is vrajeli, eu am incercat, cuiul era tot acolo, la fel si carnea.
    Am reusit sa ma "las" de Cola dar dupa 2 luni am inceput sa beau again :X Cola ofc!
  • December 27, 2011 9:32 PM EET
    la cat coca - cola am baut si beau.. trebuia sa fiu moarta de mult timp.. :P si nu doar eu.. multi altii.. si.. daca ar fi asa.. ar fi interzisa aceasta bautura!
  • December 27, 2011 9:35 PM EET
    eu sunt tot de parerea ta:D:D:Dsau eu la 20 de ani sa arat ca bunicamea de 73 =))))))))))) la cat am baut!!:P
  • January 23, 2012 10:45 PM EET
    Adevarat...nu este deloc sanatos sa consumi Coca cola...totusi majoritatea copiilor,adolescentilor consuma...
  • January 23, 2012 11:00 PM EET
    jejje, in sfarsit m.am lasat de Cola:D....greu, dar am reusit;)) amu beau ceai de lamaie cu gheata:x pfff ce te racoreste:X.....
  • January 23, 2012 11:02 PM EET
    intr.adevar, cola nu.i buna pt sanatate, dar am baut multi ani si n.am patit nimik, multumesc Domnului:)....un bun avertisment pt toata lumea "CocaCola dauneza grav sanatatii;))"
  • January 9, 2013 12:21 PM EET
    vreau sa spun ca de2 ani nu am mai baut coca-cola si se poate trai si fara inca mai bn ,coca cola declanseaza boli cum ar fi epilepsie adica crize .cunosc cazuri ,feritiva vat puteti de aceasta otraca
    • 229 posts
    January 9, 2013 1:14 PM EET

he he place postul! eu de mult am terminat-o cu coca-cola, 'cofea', sucuri acidulate sau red bull; sa nu mai aud de el!!! (mai ales de cand am vazut si reclamele alea batjocoritoare la adresa lui Isus) etc;)) ... in general numai apa beau :X

This post was edited by cata toma at January 9, 2013 1:15 PM EET
  • January 9, 2013 1:20 PM EET
    intradevar si eu mam lasat de toate bauturile astea acidulate si e mai bn ,am ceva fain acum:COCA COLA E FANTOMA CARE OMOARA CU TONA
  • January 26, 2016 9:04 PM EET
    Eu cred tot ce ai scris pe tema asta. Orice doctor destept poate confirma astea si încă multe altele. Dumnezeu sa ne dea intelepciune!