Forums » Jocuri

Deschide Biblia si citeste 14!

• Marturi,vindecari,minuni....?
  • Sufletul tău este precum o cetate.
    Ziduri înalte, poartă lată, ...  more
  • Dumnezeu este bun. Acum câteva mii de ani erau niște băieți care...  more
  • Dacă te-ai descrie vreodată într-un singur cuvânt , care ar fi ?...  more
  • Istoria ne învață că bunica Bisericii Ortodoxe (Biserica Bizanti...  more
  • De la Pasti pan'la Rusalii
    Am stat doar in rugaciune,
    Asteptand ...  more
  • O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    autor: Nichifor Nicu
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • April 16, 2010 5:01 PM EEST

Daca astazi nu ai deschis Biblia, acuma e momentul...

Deschide-o la întamplare si scrie-ne si noua versetul
    14 (nu al 14-lea verset de pe pagina! Versetul care are numarul 14!) de pe pagina unde ai deschis-o!

Domnul sa va binecuvinteze!

• April 16, 2010 5:07 PM EEST
    INCEP EU:

"Au jurat credinta Domnului, cu glas tare, cu strigate de bucurie, si cu sunet de trâmbite si de buciume; ..."

2 Cronici 15:14
  • April 16, 2010 5:09 PM EEST
    Matei 25:2: "Cinci din ele erau nechibzuite, si cinci intelepte." :D
  • April 19, 2010 2:05 AM EEST
    Scriu si eu la ce mi s-a deschis... dar sa stiti ca am mai deschis Biblia astazi:)

"Am ajuns la cunostinta ca tot ce face Dumnezeu dainuie in veci, si la ceea ce face El nu mai este nimic de adaugat si nimic de scazut, si ca Dumnezeu face asa pentru ca lumea sa se teama de El." Eclesiastul 3:14

• April 20, 2010 7:17 PM EEST
    Vai la ce verset am deschis si eu....:-?
    "Pentru ce sedem jos?" "Strangeti-va, si haidem in cetatile intarite, ca sa pierim acolo! Caci Domnul, Dumnezeul nostru , ne sorteste la moarte, ne da sa bem ape otravite, pentru ca am pacatuit impotriva Domnului."

Ieremia 8:14
  • April 22, 2010 4:03 AM EEST
    Iarasi eu...sa am putina initiativa
    ___________________________________________________________________________________________
    "De aceea se va stârtni o zarva împotriva poporului tau, si toate cetatuile tale vor fi nimicite, cum a nimicit în lupta Salman-Bet-Arbel, când mama a fost zdrobita împreuna cu copiii ei..."
    Osea 10:14
    ___________________________________________________________________________________________

• April 22, 2010 11:35 AM EEST
    Ca norii şi vântul fără ploaie, aşa este un om care se laudă pe nedrept cu dărniciile lui.
    Proverbe 25:14
  • May 9, 2010 7:56 PM EEST
    Tu insa,nu mijloci pentru poporul acesta,nu inalta nici ceruri nici rugaciuni pentru ei;caci nu-i voi asculta nicidecum,cand Ma vor chema din pricina nenorocirii lor.
  • May 14, 2010 12:55 AM EEST
    "Omule",i-a raspuns Isus"cine M`a pus pe Mine judecator sau impartitor peste voi?"(Luca 12:14)
  • May 14, 2010 1:00 AM EEST
    " Cand m-a rapit Duhul si m-a luat,mergeam amarat si manios,si mana Domnului apasa tare peste mine. " Ezechiel 3:14
  • May 14, 2010 1:02 AM EEST
    "Caci Domnul nu lasa pe poporul Sau, si nu'Si paraseste mostenirea."      Psalmii 94:14
  • June 14, 2010 2:05 AM EEST
    Daniel 9 : 14 `De aceea si Domnul a ingrijit ca nenorocirea aceasta sa vina peste noi; caci Domnul, Dumnezeul nostru, este drept in toate lucrurile pe cari le-a facut, dar noi n-am ascultat glasul Lui.`
  • June 15, 2010 6:16 PM EEST
    daniel 11:14
    • 6 posts
    June 17, 2010 11:49 PM EEST
    EZECHIEL 28:14
    Erai un heruvim ocrotitor, cu aripile intinse. Te pusesem pe muntele cel Sfant al lui Dumnezeu si umblai prin mijlocul pietrelor scanteietoare.
  • July 1, 2010 4:36 AM EEST
    ".....care-ti va spunecuvinte prin cari vei fi mantuit tu si toata casa ta."(Faptele apostolilor 11:14)
  • July 2, 2010 12:54 AM EEST
    "In vremea aceea, Domnul mi'a poruncit sa va invat legi si porunci, ca sa le impliniti in tara pe care o veti lua in stapanire." (Deuteronom 4:14)
  • July 12, 2010 8:26 PM EEST
    Toti acestia staruiau cu un cuget in rugaciune si in cereri,impreuna cu femeile ,si cu Maria,mama lui Isus si cu fratii Lui!!! (Faptele Apostolilor 1:14)
  • July 12, 2010 9:06 PM EEST
    ieremia 33:14 ""Iată, vin zile, zice Domnul", când voi împlini cuvântul cel bun, pe care l-am spus despre casa lui Israel şi despre casa lui Iuda. """ gby!
  • July 13, 2010 11:34 AM EEST
    De aceea, si Domnul a ingrijit ca nenorocirea aceasta sa vina peste noi; caci Domnul Dumnezeul nostru este drept in toate lucrurile pe care le-a facut, dar noi n-am ascultat glasul Lui. Daniel 9:14
  • July 13, 2010 7:02 PM EEST
    Atunci, ca o caprioara speriata, ca o turma fara pastor, fiecare se va intoarce la poporul sau, fiecare va fugi in tara lui.(Isaia13:14)
  • July 13, 2010 9:32 PM EEST
    Căci Tu eşti, Dumnezeule, Dumnezeul celor ce se pocăiesc. Arată-Ţi peste mine bunătatea Ta, mântuindu-mă pe mine nevrednicul, după mare mila Ta.
    Ia sa vedem cine stie de unde este aceasta parte?
  • July 14, 2010 8:02 PM EEST
    Dar ei n'au ascultat,si'au intapenit grumazul ca si parintii lor cari nu crezusera in Domnul Dumnezeul lor(2Imaprati 17:14)
  • July 21, 2010 12:47 AM EEST
    " Un imparat care judeca pe saraci dupa adevar isi va avea scaunul de domnie intarit pe vecie. " Proverbe 29:14
  • July 22, 2010 3:07 PM EEST
    ,,Elisei s-a imbolnavit de o boala de cae a murit.Ioas ,imaratul lui Israel s-a pogorat la el ,a plans pe fata lui, sia a zis:Parinte , parinte ! Carul lui Israel si calarimea lui!'' 2 Imparati 14:14

• August 14, 2010 9:30 PM EEST
    dupa cum pentru multi a fost o pricina de groaza-atat de schimonosita Ii era fata,si atat de mult se deosebea infatisarea Lui de a fiilor oamenilor ISAIA 52:14