Forums » Droguri & Alcohol & Sex etc...

Drogurile

• Probabil că oamenii care nu au auzit de Fecioara Maria până acum...  more
  • El, noi și groapa cea de toate zilele. ~Florin Ianovici

Cu greu...  more
  • I
  • I
  • Este întrebarea pe care uiți să ți-o mai pui când totul merge bi...  more
  • Timp de petrecut în rugă
    Pentru tot și pentru toți
    Cred că astăz...  more
  • Un spic de grâu ce l-ai luat
    Din lanul aproapelui tău ,
    Din ac...  more
  • Botezul cu Duhul are două faze în Faptele Apostolilor: (1) Faza ...  more
  • Nu sunt atât de naiv încât să cred că acest articol va aduce o s...  more
  • <h1>PożYczki Online</h1><br>pożyczki bez biku ...  more
  • Smintiți la suflet
    autor: Nichifor Nicu
    06/09/2020. ora: 19:15
    ...  more
  • N-avem pic de compasiune
    28/08/2020. ora: 1...  more
  • Patru moduri prin care putem alege dragostea

1. Încurajați-vă u...  more
  • Cel ce va face spărtura se va sui înaintea lor.

Mica 2:13

Fiin...  more
  • Ți se pare că nu faci nimic deosebit în viața aceasta? Ai un job...  more
  • Omul are vocația bucuriei. Așa am fost creați. Chiar și când o c...  more
  • Cum arata planificarea concediului anul acesta...
  • E tristă și cu lacrimi despărțirea
    07/08/20...  more
  • Crede-L pe Hristos
    24/07/2020. ora: 05:40
    ...  more
  • Sunt un om care își dorea să devină elvețian dar acum mi-am dat ...  more
  • May 23, 2010 7:48 PM EEST
    intrebarea mea este de ce in Biblie nu scrie nicaieri de droguri sau de tutun?nu gasim specificat nicaieri si foarte multi oameni se intreaba oare este pacat k fumez?sau este pacat k fumez iarba?as vrea sa discutati acest subiect sal dezbateti voi astia care sunteti mai tari ion credintza astept pareri
  • August 26, 2010 6:12 PM EEST
    Nu, dar scrie despre potop de desfrau,destrabalare, inchinare la idoli, cursa celui rau, pofta firii, lucrurile lumesti care trebuie osandite si la care nu trebuie sa fim partasi; si care nu zidesc ci mai degraba duc la moarte; (voia lui Dumnezeu cu privire la noi).... =D cateva etichete pt droguri si tigari,etc.Deci iti da lumina in privinta aceasta si in Biblie poti afla cum sa te imbraci , cum sa te porti, cum sa traiesti in biserica,fam, societate, ca sa fi placut Lui. Cei care nu inteleg si se intreaba sa citeasca mai bine in Bilbie si Duhul Sfant sa ii lumineze. Atunci vor afla ce e bine si ce e rau.
    Dumnezeu nu vrea moartea pacatosului ci mai degraba ca cel rau sa se intoarca de la caile Lui.
  • November 4, 2011 10:44 PM EET
    Costel, aici nici nu-ti trebuie cine stie ce cunostinte Biblice. Si baietii din sala de kick daca-i intreb de ce nu-i buna iarba si tutunul stiu ce sa-ti spuna.
    Daca vrei sa fii un om puternic, atunci trebuie sa invingi viata fara iarba, ci cu ajutor de SUS alaturi de eforturile tale.
    Legat de tutun... nu-i altceva decat o amageala care te autodistruge. E ca si cum zilnic ai rupe care o bucata din tine, doar ca sa te simti bine.
    • 1 posts
    December 5, 2019 2:06 PM EET
    19. Si faptele firii pamantesti sunt cunoscute si sunt acestea: preacurvia, curvia, necuratia, desfranarea,

20. inchinarea la idoli, vrajitoria, vrajbile, certurile, zavistiile, maniile, neintelegerile, dezbinarile, certurile de partide,

21. pizmele, uciderile, betiile, imbuibarile si alte lucruri asemanatoare cu acestea. Va spun mai dinainte, cum am mai spus, ca cei ce fac astfel de lucruri nu vor mosteni Imparatia lui Dumnezeu.Galateni cap5 vers 19-21.
    Deci dupa cum vezi biblia spune si despre droguri si ele intra la alte lucruri asemantoare cu acestea.Dumnezeu a lasat clar ca nimeni sa nu se poate scuza la judecata ca nu a stiut sau nu a auzit.Tocmai ca trendurile se schimba mereu Dumnezeu a stiut si lasat scris special ,,si alte lucruri asemanatoare cu acestea,,.Pai altfel diavolul putea schimba mereu denumirea pacatelor in functie de trend si timpuri.Dar insusi cugetul nostru ne judeca si ne invinovateste pentru tot ceea ce ni se pare rau.Dar biblia spune clar,,feriti-va de tot ceea ce vi s epare rau,,.Pai daca tocmai tu ai deschis topicul asta inseamna ca ai indoieli ca ar fi un lucru bun sa te droghezi.Deci scritura ne invata ca daca facem ceva care nu vne din incredintare e pacat.Plus faptul ca trupul este templul lui Dumnezeu si biblia zice sa nu il distrugem.E clar ca drogurile strica creierul omului si trupul in timp.Omul cum este creat de Dumnezeu are nevoie sa se hraneasca doar de apa si mancare dar mai ales de cu orice cuvant care iese din gura lui Dumnezeu.Matei cap 4 vers 4