Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Diferenta dintre Baieti si fete :D

• Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • De-a lungul istoriei au avut loc tot felul de întâmplări cu parf...  more
  • „Chiar și un ceas care nu merge arată ora exactă de două ori pe ...  more
  • "Și totuși…!
    Încerci în fiecare zi să faci totul mai bine, ...  more
  • "Și totuși…!
  • "Și totuși…!
  • Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scum...  more
  • România este conform unei declarații date de domnul Iliescu, un ...  more
  • Te vei lovi de oamenii nepotriviţi. Te vei strădui să fie bine ş...  more
  • Orice bărbat care are un ţel şi un scop în viaţă, are nevoie de ...  more
  • June 18, 2010 12:12 AM EEST

Baieti

Fete  

• Controlati de dorintele fizice                        

• Controlate de dorintele emotionale              

• Tanjesc dupa intimitate fizica 

• Tanjesc dupa intimitate emotionala 

• Stimulati de ce vad 

• Stimulate de ce simt si aud

• Trupul se poate deconecta de minte, inima si spirit 

• Trupul, mintea, inima si spiritul sunt interconectate 

• 266 posts
    June 18, 2010 12:14 AM EEST
    cam asa e :P
  • June 18, 2010 12:35 AM EEST
    mo da bam i grozen,, da' cotu ti pricazvam ubavu sti eresfa za men?:))
    • 18 posts
    June 18, 2010 12:37 AM EEST
    da ai pus poza invers. :)) sau ma rog, tabelul! :P in fine..

ce-i drept nu contest...adevarat! ar fi fost dezastru sa fim la fel creati ;)) tocmai de aceea am fost creati diferiti, pt a ne putea completa unu pe celalalt! ;)
    • 266 posts
    June 18, 2010 12:38 AM EEST
    da` de ce`o scris baieti cu B si fete cu f ? :-< :))
  • June 18, 2010 12:38 AM EEST
    Cata discriminare fac fetele astea.... :|
  • June 18, 2010 12:40 AM EEST
    nu's descriminari :)))))
    xD
    • 266 posts
    June 18, 2010 12:51 AM EEST
    hai c`am glumit mai :P
    • 10 posts
    June 18, 2010 1:14 AM EEST
    true ...
  • June 18, 2010 1:14 AM EEST
    Majoritatea din ce ai zis e pentru cei necrestini, baieti sa fie controlati de fizic ar insemna ca-s toti perversi. Cred ca, noi daca suntem crestini... ar trebuie sa alegem ca Domnul Isus sa ne conduca si nu fizicul.
    E drept, noi avem mult mai mare lupta si Biblic vorbim vedem la la Genesa si in toata Biblia cum femeile sunt ispite pentru barbati.

Insa, stiu destule fete care au ispite in general, si daca ar fi cum zici. Toate fetele s-ar casatori cu cel ma urat baiat, daca esti unpic mai grasut sa vezi cum nici o fata nu te baga in seama.
    Hai sa nu fim partinitori, daca e cum zici acolo.... ar fi altceva, dar e evident ca si majoritatea din fete le pasa de cum arati si poate sa-mi spuna cum si ce. Chiar fetele sunt mult ma controlate de aspect, baietii se uita in general cum arata dar fetele se uita la orice detaliu, de la unghia de la picior pana la ultimul fir de par.

Totusi, nu putem sa exageram, noi crestini ar trebui sa alegem dupa Cuvantul Sau si sa alegem pe cineva care ne implineste, ne sprijineste in Domnul.
    • 18 posts
    June 18, 2010 1:37 AM EEST
    totusi, mesajul cred ca a fost expus din pct de vedere omenesc! daca privesti si din perspectiva Cuvantului, lucrurile stau un pic diferit...de ce zic un pic? pt ca toti suntem oameni pana la urma si este total firesc/omenesc ca barbatii sa fie asa si femeile altfel....este biologica treaba :) chiar Luigi Mitoi explica diferentele astea intr-o predica! ;)
  • June 18, 2010 2:01 AM EEST
    Da, da, da. Am zis ca este o lupta si toti avem slabiciuni, insa cred ca-i exagerat si pana la urma discriminare. Oriunde merg, vad tot feluri de gen... baietii sunt perversi, porci si se uita numai dupa.... sa fim unpic de simtiti, cred ca sunt baieti perversi si fete perverse, in zilele de azi sunt destule fete perverse.

Si de ce sa nu zic pe fata, uitati-va cine are actiune la poze? Sunt destui baieti perversi, disperati si fiecare om are slabiciuni, fiindca suntem carne. Insa a zice ca suntem controlati de asa ceva, e o jignire pentru mine si majoritatea din ce a zis asa. Da, am slabiciuni, am lupte si nu neg asta... dar nu inseamna ca slabiciunele astea ma conduc, ma controleaza.
    Ma deranjeaza ca fetele din zilele de azi se prefac ca ele sunt indiferente si se plang ca baieti sunt superficiali si cand ele sunt... hai sa fim unpic seriosi.

La fel cum exista baieti sa aiba anumite intelegeri sentimentale asa exista si fete disperate, perverse.
    Mie nu mi se pare biologic, sunt pur si simplu abureli... in clasa de religie, in irlanda... erau fete care vorbeau si era mai perverse decat orice baiat am vazut. In zilele de azi nu poti sa zici ca unele sunt asa si asa, pana la urma toata lumea-i perversa din punctul de vedere lumesc.

Insa, cred ca noi crestini trebuie sa luptam si sa fim condusi de Duhul Sfant... n-ar trebuie sa fie nici un crestin in ce a fost scris mai sus.
  • June 18, 2010 3:28 AM EEST
    Ca sa nu incep asa agresiv...
    Se pare ca postarea asta ii incrimineaza mai mult pe baieti, asa se pare. Stiu ca ei au probleme lor pe care ar trebui sa le rezolve, dar asta numai prin credinta si prin trairea Cuvantului ( valabil si pentru fete, clar!).
    DAR fetelor in Biblie se zice despre NOI ca fiind VASELE SLABE(1 Petru 3:7), si ca sa nu fac referire la altceva in afara de tabel, EMOTIILE nu ne ajuta deloc, mai mult ne incurca, odata ne arunca pana in al 9'lea cer si dupa aceea ne trantesc la pamant.
    Asa ca Domnul ne'a dat la toti ratiune si ne'a lasat Cuvantul lui ca sa traim ca adevarati copii ai Lui.
    Stiu ca e greu si sunt atatea ispite dar avem o promisiune :"Cel ce VA BIRUI va fi imbracat astfel in haine albe. Nu-i voi sterge nicidecum numele din cartea vietii, si voi marturisi numele lui inaintea Tatalui Meu si inaintea ingerilor Lui" Apocalipsa 3:5. Sper sa realizam fiecare ce "greutate" are versetul asta.
  • June 18, 2010 4:01 AM EEST
    ft adevarat:)
  • June 18, 2010 6:55 PM EEST
    florinel89 wrote...
    mo da bam i grozen,, da' cotu ti pricazvam ubavu sti eresfa za men?:))

de acord cu florinel, dar sa-mi explice cineva cam ce vrea el sa zica?!? :))

• June 18, 2010 7:00 PM EEST
    :))
    xD
    e limba ...noastra:))
    doar asa vb...
    e un fel de bulgara...:-? nici eu nuj ce e :))
  • June 18, 2010 10:33 PM EEST
    addiz o pus punctl pe i ;))
  • June 19, 2010 3:54 PM EEST
    Controlati de dorinte fizice? :-? :))
    Prea tare ma:))=))
    :))=))
    Mai rau q ai dn lume ma :)))=))
    • 0 posts
    August 4, 2010 4:48 PM EEST
    Galateni 2 cu 20 Am fost răstignit împreună cu Hristos, şi trăiesc dar nu mai trăiesc eu, ci Hristos trăieşte în mine. Şi viaţa, pe care o trăiesc acum în trup, o trăiesc în credinţa în Fiul lui Dumnezeu, care m-a iubit şi S-a dat pe Sine însuşi pentru mine.
  • February 22, 2011 8:20 PM EET
    :)))