Forums » Lucruri Interesante

Imi dai si mie id-ul tau?

• https://www.youtube.com/watch?v=FrMOW5DQabs&t=132s

De curân...  more
  • De curând, am primit această „descoperire” și nu doar că mi-a ca...  more
  • Să fim dependenți de har
    autor: Nichifor Nicu
    03/05/2021. ora: 0...  more
  • Purtat de Dumnezeu
    23/04/2021. ora: 16:40
    ...  more
  • Demn de Hristos
    18/03/2021. ora: 23:05
    ...  more
  • Alege să fii cuprins de Hristos
    14/03/2021....  more
  • 
Toți oamenii, absolut toți oamenii au cel puțin un gram micuț d...  more
  • Ticăloșia-i la nivel de artă
    08/03/2021. or...  more
  • Zilele acestea pe când așteptam primirea restului de la florar, ...  more
  • Două căi
    24/02/2021. ora: 06:20

P...  more
  • O pildă de luat în seamă ...

Barca albastră

...  more
  • Să-ți zburde inima-n iubirea Lui
    16/02/2021...  more
  • Intenție cu miros de moarte
    12/02/2021. ora...  more
  • Așa sunt eu
    12/02/2021. ora: 07:10

...  more
  • Să nu-ți amanetezi iubirea
    09/02/2021. ora:...  more
  • În nimeni altul
    08/02/2021. ora: 21:10

...  more
  • Ascultarea de Hristos
    05/02/2021. ora: 08:5...  more
  • Chemat de Domnul
    04/02/2021. ora: 07:20
    ...  more
  • Prinde-L pe Hristos de mână
    01/02/2021. ora...  more
  • Mă susții cu mâna Ta
    01/02/2021. ora: 10:50...  more
  • August 25, 2010 8:39 PM EEST

Imi dai si mie Id-ul tau:)))?Glm:P

De ceva timp tot ma gandeam ca sa deschid acesc subiect...ma tot gandeam si tot imi dadeam rotile alea de la creier:))sa vad daca sa il scriu sau nu...Mam decis:))).Sunt foarte curioasa de parerea celorlalte persoane fata de acele super mesaje care vin si spun"Ce dragut/a estii..imi dai si mie un id sa vbim?"Place poza ta..numi dai si mie un id?"uite id-ul meu sa vb-------"Dami si mie id"Si multe altele"

Care este parerea ta despre asa cva;))?

Mie,personal mi sa intamplat ca o data o persoana mia cerut Id-ul si iam spus nu...si atunci nustiu daca sa suparat sau nu..si mai venit cu un comentariu putin absurd...fiind"Dar tu ce faci pe acesta retea...aici se cunosc persoanele,si daca iti cere id dc nu le dai"

Poate vi se pare absurda aceasta tema..dar stiti voi;))...nu totul este spre placul nostru si poate ceea ce ni se pare noua absurd  altuia nu i se pare;)))....Ce parere ai TU despre aceasta intrebare care tot vine si vine,si daca nu o raspunzi sau zici negativ deja se modifica treburile???

Imi dai si mie id-ul tau??

• August 25, 2010 10:39 PM EEST
    Carmen nici nu stii cat ma bucur ca ai deschis subiectul :)

ar fi fain sa comenteze cei care chiar cer id'uri pe aici..eu deocamdata ma abtin:)

• August 25, 2010 11:54 PM EEST
    ceaw!...
    hm...imi place subiectu asta:)...sincer nu cer id-uri:)...dar. nu dau nici asa direct:)))
    cand aud replica"salut,,,esti dragutza..dami id tau".....hai sa fim seriosi:-j... daca chiar vrea sa te cunoasca sa intre intr-o discutie cu tine..nu asa se face:-j.!..."o sa pari un disperat/disperata"
    aku nah..depinde si ce interes ai:)..si credk daca chiar ti neaparat sa o cunosti...vb prin cateva mesaje/comenturi/...apoi..daca vezi k poti vorbii fain..si se "instaleaza" o prietenie faina...si iti inspira incredere.....de ce nu?:)..
    "NU SE CERE DIN PRIMA UN ID...E NASHPAA:D ":))))
  • August 26, 2010 12:23 AM EEST
    =)))=))
    fetelor sunteti tari=)))))

da adiz..raspunde nu te abtine=)))
    • 18 posts
    August 26, 2010 2:10 AM EEST
    nush ce sa zic :D

am cerut si eu id, recunosct ;)) :> insa nu asa din prima, eu is mai istet :)) addiz stieeee :-" :P

baieti, va compatimesc :D e criza, nici macar id-ul nu se mai da gratis, trebuie sa muncesti pt el :D apoi poate aveti surprize si nici n'o sa-l mai vreti :) sau ...cine stie!! addiz stieeee :)) noh, ma si amuza cand citesc .."ce scumpa esti, ce minunata, ce beton, asfalt , ciment esti..ce, ce, ce, ....imi dai si mie id'u?....bla bla" :) deja pleci cu stangul indiferent de scopul ce te motiveaza sa ceri id pt o comunicare mai usoara ... asta e! fiecare cat poate :)

• August 26, 2010 2:40 AM EEST

Si eu ma tot gandeam, de ce sa nu vorbesti aici, pe pomverde...si neaparat ID...?

Binenteles, poti cere ID-ul, dar dupa o conversatie care sa- ti dea sansa sa te decizi daca vrei sau nu sa ceri/ dai ID-ul. 

This post was edited by Deleted Member at October 5, 2011 3:22 PM EEST
  • August 26, 2010 10:56 AM EEST
    :)))
    cica la voi cio si danutza..:[email protected] bla bla;));)))amuza:D
  • August 26, 2010 2:10 PM EEST
    E greu cu baietii astia..iti fac niste faze de te pufneste rasul...si cand colo e de plans..(bineinteles ID'ul e de vina)

Unii..mai destepti..(asa ca Vio)..dau un ocol MAARE..cu filozofii, intrebari, pareri..ca pana la urma sa ajunga la minunatul ID.

revin cu comentarii LOL
    • 18 posts
    August 26, 2010 3:45 PM EEST
    cel putin nu regret nici macar odata in legatura cu cererea unui id :) am cerut numai personelor deosebite (precum addiz) si asta datorita faptului ca am comunicat inainte ...mi se pare mai corect si inteligent procedand in felul acesta, dupa ce "vezi" ce caracter poseda (cat de cat) apoi pt a mentine legatura si o comunicare mai usora, ceri sau oferi minunatul ID :)

recent insa mi s-a oferit id, fara a comunica prea mult inainte, s-a dovedit a fii la fel, o persoana deosebita :) sunt cazuri si cazuri...pana la urma nu-i mare lucru un id, important este sa comunici si apoi iei o decizie :) il/o pastrezi sau ignori

• August 26, 2010 3:52 PM EEST

=))
  • August 26, 2010 4:27 PM EEST
    N-am cerut id :X :)) [sunt curat in domeniu asta... =))]
    • 266 posts
    August 26, 2010 4:34 PM EEST
    =)) si eu Liviu =))
    si eu n`am bagat in lista daca inainte n`am vorbit cu persoana respectiva ;))
    • 18 posts
    August 26, 2010 4:39 PM EEST
    unii accepta daca li se ofera id, dar nu au curajul sa ceara ei inainte :)) deci sunt lasi :)):P

hai ca de cerut nu ai cerut,dar ai acceptat vreun id liviu? ;)) :P
  • August 26, 2010 5:11 PM EEST
    da ce e asa mare pacat sa ceri un id??

• August 26, 2010 5:46 PM EEST
    Am citit toate comentariile ce s-au postat...

Mi-a placut parerea lu UnPrietenVio...consider ca o persoana nu se poate eticheta numai pentru faptul ca iti da id-ul sau nu ti-l da...chiar vorba la Vio...unele persoane care iti cer id-ul sau care dau id-ul ,curios lucru, dar chiar sunt deosebite.

Personal,si mie mi sa cerut fff mult id-ul si nu tocmai persoanele care au stat de vorba cu mine...s-au care mi-au comentat pozele...intrau ,imi vedeau profilul si veneau cu tipicele mesaje"Bla bla bla...."[le stiti si voi ]
    ...Nu mi se pare ceva rau ca cineva sa iti ceara id-ul pentruca de multe ori am putut discuta teme biblice cu anumiti...Bine,acuma depinde si scopul....pentruca ,intr-un procentaj foarte mare,id-ul se cere pentru a se vrajii!!!...dar vorba aceea,exista si delete...asa ca...;)

Strict parerea mea!!!
  • August 26, 2010 6:29 PM EEST
    "..Nu mi se pare ceva rau ca cineva sa iti ceara id-ul pentruca de multe ori am putut discuta teme biblice cu anumiti...Bine,acuma depinde si scopul....pentruca ,intr-un procentaj foarte mare,id-ul se cere pentru a se vrajii!!! "

De acord cu tine :)
  • August 26, 2010 6:58 PM EEST
    EXACT....si cum mai vrajeste unii:-j vaiiiiiiiiiiiiiiiiii:))))
    sau unele:Pca sa nu zica ca ca fac discriminatie:)))
    • 18 posts
    August 26, 2010 7:15 PM EEST
    carmeniovu wrote...
    EXACT....si cum mai vrajeste unii:-j vaiiiiiiiiiiiiiiiiii:))))
    sau unele:Pca sa nu zica ca ca fac discriminatie:)))
    dar tu mandro, pe cati ai vrajit? :) hai marturiseste'te :)) ai cerut id sau nu? ;))
  • August 26, 2010 8:12 PM EEST
    carmen marturisire scumpa:))
  • August 26, 2010 8:55 PM EEST
    hopa!

ca sa facem munca mai usoara tuturor..cred ca aproape toti au cerut id'uri (mai putin eu)..

;))
    • 18 posts
    August 26, 2010 8:57 PM EEST
    pai sunt 2 genuri de oameni..unii care cer, si altii care doar asteapta sa li se ceara :)) :P
    • 266 posts
    August 26, 2010 8:57 PM EEST
    eu nu`mi amintesc sa fi cerut id la careva :P
    • 266 posts
    August 26, 2010 9:56 PM EEST
    unii care cer pt colectie si alti care cer pt ca sa`si faca prieteni :d

:))
    • 48 posts
    August 26, 2010 10:14 PM EEST
    haha.. imi place topicul asta :)..
    sti.. mi se cat de cat ok cand un baiat cere la o fata id-ul.. da' nici chiar asa pe fatza .. cum se discuta si mai sus.. si mno.. mai pe ocolite.. da' cand o fata cere id-ul la un baiat deja mi se pare chiar un pic nashpa..fata aia trebuie sa fie chiar disperata sau baiatul sa fie chiar chiar prea dragutz :)).. da' si atunci e un pic ciudat :))...

si ca sa ma rezum la subiect.. recunosc.. am cerut si eu id-uri.. :)).. am cam 166 de id-uri de pe pom :)).
    dintre care.. pentru interesul meu am cerut idul probabil la 2 persoane.. in rest.. ori l-am cerut ca sa ii explic ceva in legatura cu pomul (promit ca nu e doar o scuza.. haha ) .. si restul is id-uri care mior fost cerute.. sau eu stiu.. trebuia sa le bag.. (moderatori si alte cele) :D..

si ca o concluzie.. sincer mi se par cam aiurea mesajele alea asa directe cu ce dragutz/a esti.. nu-mi dai id-ul tau?.. pentru cei ce trimit astfel de mesaje le-as sugera sa nu arate chiar asa pe fatza cat is de "disperate" si sa incerce prima data sa cunoasca persoana si dupaia sa ceara id-ul.. ar avea mai mult succes asa. .:)..
    • 18 posts
    August 26, 2010 10:14 PM EEST
    si altii ca sa cunoasca, sa se casatoreasca... :D e un adevar, si e cel mai de actualitate ...tamai pe asta l-ai uitat mai loius? ;))