Forums » Lumea virtuala

La Tigani in adunare Domnul face o lucrare :)

• De la Pasti pan'la Rusalii
    Am stat doar in rugaciune,
    Asteptand ...  more
  • O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • May 1, 2009 7:19 AM EEST

*-:) :-$
  • May 1, 2009 5:27 PM EEST

Am vazut filmuletu dar ce nu imi la Tigani ca se dau mare cu aur dar cand merge in impartie Domnului o as calcam aur in picioare cacia acolo nu ne trebuieste aur

• May 2, 2009 9:33 AM EEST

Iubesc oamenii astia :)

• May 2, 2009 12:12 PM EEST

?

This post was edited by Deleted Member at February 9, 2012 9:48 AM EET
  • July 20, 2009 8:22 PM EEST
    Domnul sa ii Binecuvanteze !
    Si sa ii lumineze .. ca sa inteleaga ca crucile acelea de aur si icoanele pe care le tin in gat nu le slujesc la nimic.
  • July 21, 2009 11:48 AM EEST
    cat au furat pt crucile alea?? ca nu au muncit pt ele , sa fim seriosi
  • July 21, 2009 11:50 AM EEST
    astia dupa ce fura tot , se pocaiesc ....
  • July 24, 2009 5:29 PM EEST
    cam asa ceva.....dar lupul zice voi rmani ca schimba blana, nu naravu........sa nu se fi pocait si ei tot asa..................
  • July 29, 2009 8:27 PM EEST
    sincer au niste melodiii :X ..superbe ! nu ati auzit voi niste cantari super tarii!! ..

lasa numa ca intro zi domnu se indura de toti:X sunt sigura de asta!!!!!:X:X:X
  • August 5, 2009 8:37 PM EEST
    iubesc tiganii tarditziile lor felu cum se poarta iubesc fratzii de la Toflea:X
    imi place sa port ca ei fuste lungi si batice din alea faine:))
    prea tare
  • August 6, 2009 12:07 AM EEST
    ce sa zic fiecare va da socoteala pentru ceea ce face si cum se poarta pe pamant daca ei cred ca ii bine cu aur asta ii doar problema lor sa nu judecam noi caci exista un judecator mai mare ca noi
  • August 6, 2009 4:13 AM EEST
    lasa-ti mah cu aurul lor, ca asa ii cultura lor :)) pentru ei nu-i ceva iesit din comun sa poarte bijuterii din aur, nu-i intotdeauna show off (nu stiu exact cum se scrie in engleza :)) )
  • August 7, 2009 2:08 AM EEST
    Vai de mama lor=))=))=)))
  • August 20, 2009 7:53 PM EEST
    pământul cu tot ce e pe el e al Domnului, din fiecare seminţie, rasă, neam, vor fi Acolo în Împărăţie. e loc la cruce pt toţi!
    • 48 posts
    August 20, 2009 11:36 PM EEST
    imi place un banc cu tiganii....
    cica era un tigan nou venit la pocainta... si lo pus sa se roage in fatza bisericii...
    si se ruga el... si numa zice.. "Domane .. daca mai aud ca isi bate unu joc de tine.. sa moara mama de nu bag cutitu in el"..
    =)))).. au inima mare tiganii astia.. =))
  • August 22, 2009 12:55 AM EEST
    Ma intreb cata pocainta este si in acei care au lasat comenturi care sa-i injoseasca pe tigani. Aduce-ti-va aminte ca pacatul e tot pacat. Cat de buni, cat de superiori puteti fi? Cum puteti spune ca il iubiti pe Dumnezeu cand voi nu sunteti in stare sa iubiti pe cel de langa voi, fie tigan sau de alt neam? Cum puteti spune ca iubiti Creatorul cand voi nu iubiti creatia lui? Oare Isus nu a murit si inviat pt toti? Cum puteti fi atat de rai....? Omul este OM, faptura caruia Dumnezeu ii acorda toata dragostea si atentia Lui. Cum puteti sa discriminati niste oameni in halu asta?
  • September 17, 2009 6:02 AM EEST
    De acord cu tine Amy. E atat de simplu sa judeci pe cineva. Numai faceti generalitati, nu toti tiganii fura si is asa cum zice lumea. Oare cum va-ti simti sa fiti pusi de o parte, si sa rada toti de voi? Nu judecati ca sa nu fiti judecati. Dumnezeu ne iubeste pe toti asa cum suntem, bunii sau raii. Biblia ne spune clar, sa iubim pe aproapele nostru.
  • September 17, 2009 2:29 PM EEST
    debby cu amyta ..cred ca nu prea au contact cu astfel de oameni..ca daca ar sta in romania nar mai spune asa..;))..nu ..glm..au intro anumita masura dreptate..sunt si tigani prea tari..chiar daca majoritatea sunt p langa..
  • September 17, 2009 4:31 PM EEST
    Indiferent de etnie, culoare cu totii suntem creati de Dumnezeu dupa chipul si asemanarea Sa.
    Am avut ocazia sa intalnesc diferite persoane de etnie roma, care il slujesc pe Dumnezeu din toata inima si sunt foarte dedicati in lucrare. Binenteles nu sunt toti la fel k si ei sunt si tigani si rromi si cortorari si au culturi diferite, dar unii dintre ei chiar au o inima mare si sunt oameni speciali, pe de alta parte sunt tigani care se boteaza si nici macar nu stiu ce inseamna pocainta...dar fiecare va da socoteala pentru faptele sale inaintea lui Dumnezeu
  • September 18, 2009 2:13 AM EEST
    ce fain ar fi sa fiu ji eo tziganca:D
    cu ochi albastrii
    ;;)
  • September 22, 2009 10:51 PM EEST
    de acord cu tine Dany3la.nu avem noi dreptul sa ii judecam pe tigani...si ei sunt oameni si au fost creati de Dumnezeu.si printre ei si sunt perosne ff cumsecade. :)
    oricum faina cantarea ;) si imi plac rochiile alea colorate :P
  • September 25, 2009 12:34 PM EEST
    tiganii..is tare focoshi
    :))
  • September 28, 2009 2:22 AM EEST
    melodia asta o cantau si in tabara la foc:))
  • March 12, 2010 5:54 PM EET
    vaii ce pocaiti sunt unii tigani.. Lumina Domnului ii fac sa radieze pe unii! Dragostea da pe dinafara si park ma umplu si eu de dragoste prin ei ..recunosc:-s de cei care nu il cunosc pe Domnul mi-e frik:))), de mik imi era:D...Domnul sa binecuvinteze toti tiganii si sa ii ajute pe toti sa se intoarca la pocainta!....idem Fratii de la Toflea au nijte cantari,,:X:x, te cerceteaza Duhul Sfant knd asculti ..:X
  • March 22, 2010 8:04 AM EET
    viata lor e destul de dificila cei saraci traiesc in conditii dure,cei bogati duc o viata ciudata dar sunt sufletisti si cei care se pocaiesc canta cu daruire ca pentru Domnul si nu formal ,pun inima in slujba lui Dumnezeu nu orgoliul asa cum este de multe ori la noi