Forums » Droguri & Alcohol & Sex etc...

Ne uitam la cum arata??

• Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • De-a lungul istoriei au avut loc tot felul de întâmplări cu parf...  more
  • „Chiar și un ceas care nu merge arată ora exactă de două ori pe ...  more
  • "Și totuși…!
    Încerci în fiecare zi să faci totul mai bine, ...  more
  • "Și totuși…!
  • "Și totuși…!
  • Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scum...  more
  • România este conform unei declarații date de domnul Iliescu, un ...  more
  • Te vei lovi de oamenii nepotriviţi. Te vei strădui să fie bine ş...  more
  • Orice bărbat care are un ţel şi un scop în viaţă, are nevoie de ...  more
  • In predica de pe munte,Isus a spus:iubiti-va dusmanii. Isus a ma...  more
  • October 29, 2010 1:32 AM EEST
    Eu cred ca trebuie sa fi atras din toate punctele de vedere..se intampla uneori sa fi atras nu de frumusetea fizica,ci de caracterul unei persoane..poti considera o persoana frumoasa..chiar daca nu  asa stau lucrurile,dar datorita caracterului esti entuziasmat de ea/el..stiti de ce spun asta? Pt ca tineretea si frumuseatea sunt trecatoare,iar ceea ce ramane e..CARACTERUL!
  • October 29, 2010 1:52 AM EEST
    Clar ca ne uitam la cum arata prima data ,insa trebuie sa tinem cont si de caracter ca daca incepe sa vb si scoate niste perle de cad frunzele din copaci nu cred ca ar mai fi fain poate fi ea frumoasa asa suntem noi prima data ne uitam la "ambalaj''si apoi la "continut" adevarat ca frumusetea este trecatoare dar si caracterul se schimba pe parcursul vietii ca asa este sa fie in viata nu e numai lapte si miere asa ca degeaba cine spune ca nu prea conteaza aspectul fizic se inseala.:)
    GB All
  • November 1, 2010 12:05 PM EET
    Desigur ca prima data ne uitam la cum arata persoana , ca doar o privim cu ochii prima data ( faţă în faţă), apoi urmeaza privirea sufletului persoanei de langa tine.
    • 9 posts
    November 3, 2010 11:20 PM EET

... Sigur ca prima data te uiti la fizicul unei persoane, pentru ca, la prima privire nu'i poti vedea caracterul. Asta se observa doar cu timpul .. 

Ma gandesc cum era in trecut.. cand se faceau casatorii aranjate .. mi se pare foarte nasol sa nu iti vezi viitoare/viitorul sotie/sot inainte .. sa o/il cunosti .. daca nu iti place fizic ? nici caracterul ? parerea mea ca era foarte aiurea asa.. Bine ca se mai schimba lumea :P adevarat, din multe puncte de vedere, in rau .. but.. sa fim optimisti :)

• January 23, 2011 6:59 PM EET
    si totusi, statistic vorbind, rata divorturilor in cazul casatoriilor aranjate (care mai au loc si azi, nu doar in trecut) este mult mai scazuta decat rata divorturilor in cazul casatoriilor libere. Asta se intampla deoarece de cele mai multe ori noi suntem cei care alegem prost, tocmai pentru ca suntem orbiti de pasiune si tindem sa nu vedem defectele partenerului (sau mai rau, daca le vedem, le ignoram, crezand ca ele vor disparea). In casatoriile aranjate parintii fetei/baiatului cauta un baiat/o fata potrivita/potrivit pentru fiica/fiul lor. Si prin "potrivit" ma refer la faptul ca sunt luate in considerare anumite trasaturi ale celui vizat: familia din care face parte, averea, caracterul etc. Chiar daca cei doi tineri nu se plac la inceput, se obisnuiesc unul cu altul si poate chiar invata sa se iubeasca. Dar de cele mai multe ori i au o casnicie fericita pentru ca fetele din culturile care practica casatoriile aranjate sunt educate de mici sa ii respecte pe barbati, iar barbatii sunt responsabilizati de mici, fiind invatati ca trebuie sa isi respecte sotia si sa isi intretina familia. Si astfel se cladeste o casnicie bazata pe respect reciproc si in timp, chiar dragoste.
    Sa nu va inchipuiti ca fetele carora li se aranjeaza casatoria duc o viata nefericita si mizerabila. Nici vorba! Nefericirea pe care o vedeti voi in casatoriile aranjate se datoreaza cinema-ului care dramatizeaza tot ce poate, petntru ca drama si sexul se vand cel mai bine. Noua ni se pare ciudat si de neacceptat lucrul asta doar datorita faptului ca suntem crescuti in cu totul alt mediu socio-cultural.
    Dar, desigur, asa cum exista mai multe versiuni ale casatoriei aranjate, asa exista mai multe versiuni ale conceptului "fericire" si "implinire pe plan personal"
  • January 24, 2011 9:55 AM EET
    ce tare e many.."daca incepe sa vorbeasca si scoate niste perle de se scuttura frunzele din copaci:)):))"..e clar mai intai te uiti la aspectul fizic pt k asta e primul lucru pe care il vezi..si caracterul il vei descoperii pe urma incet incet...
  • January 24, 2011 6:26 PM EET
    acuma nu inseamna ca vai dak nu e frumos gata nu mai vb cu el nu are nici un rost sau chestii de genu...k de obicei asa se intampla..totusi mai mult conteaza caracterul decat frumusetea..dar orice am face tot aspectul fizik il vedem prima data si apoi caracterul:)

• April 11, 2011 2:27 PM EEST

frumusetea este relativa, nu toti vedem la fel o persoana, cred ca trebuie sa te atraga ceva la persoana cealalta, nu neaparat aspectul fizic

This post was edited by Deleted Member at April 11, 2011 2:29 PM EEST
  • April 17, 2011 9:47 PM EEST
    `♫♫♫[email protected]éea Beautiful Gypsy ♫♫♫| ♡ ♡ ♡ Yeux Bleus ♡♥ ♥' said:
    Eu cred ca trebuie sa fi atras din toate punctele de vedere..se intampla uneori sa fi atras nu de frumusetea fizica,ci de caracterul unei persoane..poti considera o persoana frumoasa..chiar daca nu  asa stau lucrurile,dar datorita caracterului esti entuziasmat de ea/el..stiti de ce spun asta? Pt ca tineretea si frumuseatea sunt trecatoare,iar ceea ce ramane e..CARACTERUL!

• August 1, 2011 10:39 PM EEST
    Dacă frumusețea exterioară este o reflecție a frumuseții interioare ,nu este rea.Omul de caracter este și respectos.Caracterul tău va fi ceea ce tu alegi să fie..Țineți chipul în Soare și nu vei vedea Umbra.
  • August 1, 2011 10:45 PM EEST
    http://youtu.be/Vge-68Ciafw
  • March 14, 2012 6:58 PM EET
    nici eu nu zic k frumusetea exterioara e pe primul loc.....dar hai sa fim cinstiti....dak o fata e urata...nu se uita nimeni la ea.....toti se fac k nu exista.....k prima data iti sare in ochi aspectul fizic...nu ii vezi caracterul la prima privire....mai ales dak si u ca baiat arati bine......si sa fiu sincera si eu ca fata fac la fel....dak este un baiat urat,nu ma mai uit a doua oara la el.....nu zic k tre sa fie fotomodel,dar tre sa te atraga ceva la el....si asta din punct de vedere fizic....k interiorul o sa il descoperi pe parcurs.....
  • March 14, 2012 7:01 PM EET
    e adevarat k frumusetea exterioara trece in cativa ani...dar trebuie sa va potriviti putin si fizic.....ca sa nu iti fie rusine sa iesi cu el,ea pe strada....
    • 40 posts
    June 13, 2012 1:49 PM EEST
    Nu conteaza pentru cei puri.
    • 40 posts
    June 13, 2012 1:49 PM EEST
    Nu conteaza pentru cei puri.
    • 16 posts
    June 13, 2012 2:05 PM EEST
    Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, dar e frumoasa pentru ca o iubesti.
  • October 9, 2012 6:51 PM EEST
    nu ne uitam, pe urma descoperim sperietoarea sau sperietorul. trebuie de stiut defectiunile fizice, ale caracterului si desigur si lipsurile spirituale.