Forums » Relatii Parinti si Copii

Nevoile sunt diferite;Barbati-Femei.

• ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • De-a lungul istoriei au avut loc tot felul de întâmplări cu parf...  more
  • „Chiar și un ceas care nu merge arată ora exactă de două ori pe ...  more
  • By . .
    November 20, 2019
    "Și totuși…!
    Încerci în fiecare zi să faci totul mai bine, ...  more
  • By . .
    November 20, 2019
    "Și totuși…!
  • By . .
    November 20, 2019
    "Și totuși…!
  • Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scum...  more
  • România este conform unei declarații date de domnul Iliescu, un ...  more
  • Te vei lovi de oamenii nepotriviţi. Te vei strădui să fie bine ş...  more
  • Orice bărbat care are un ţel şi un scop în viaţă, are nevoie de ...  more
  • In predica de pe munte,Isus a spus:iubiti-va dusmanii. Isus a ma...  more
  • Vineri dup-amiază, gălăgie, zeci de copii, agitație, griji, aten...  more
  • Cu ani în urmă în Europa o văduvă săracă avea un copil tare boln...  more
  • "O carte pe care mi-aș dori să o citesc din nou pentru prim...  more
  • November 22, 2010 11:22 PM EET
    Ciao Deea,permite-mi te rog sa te intreb ceva...spuneai mai sus " tocmai asta e ca nu ma mai mira faptul ca baietii se uita doar la exterior,dar oare ma intreb eu,daca doar exteriorul conteaza pt. un baiat cum oare va ramane langa acea fata/femeie pe parcursul anilor cand e normal sa apara imbatranirea..sau oare iubirea e conditionata de aspectul fizic????? " . Acum sa te intreb eu ceva , daca nu iti place un baiat cand il vezi,nu te atrage cat d cat ( fizic pentru ca fizic il vezi prima oara ) , iti mai doresti sa ajungi sa il cunosti sa vezi cum e si in interior ? Iti spun eu ca NU , prima oara e atractia fizica iar apoi iti doresti sa il/o cunosti si mai mult , cum e la caracter etc... Ideea e k toti ne uitam in primul rand la fizicul unei persoane, si baieti si fete ! Domnul cu tine ! :)
  • November 23, 2011 5:50 PM EET
    Foarte interesant, la cat de diferiti sunt barbatii de femei, si totusi gasesc limba comuna. Nu pot sa spun ca femeile nu se intereseaza de fizicul barbatilor deoarece spre exemplu la mine in clasa fetele se trag spre un abdomen in patratele, si daca baiatul in cauza e inca un gentlemen, nimic nu lipseste. Eu personal tind doar spre o prietenie la limita, si ma vor interesa lucrurile sufletesti mai tare, deoarece cred ca fericirea vine din suflet.
    • 273 posts
    December 1, 2011 10:12 AM EET
    pffff sa incerc si eu o parere dupa ceva experienta de cuplu...:)))))deci...barbatii sunt f complecsi si schimbatori,e adevarat ca la inceput ii atrag fizicul sau exteriorul,cum vreti,dar....dragostea cum se zice in popor,trece prin stomac,aici intervin si celelalte aspecte pe care le cauta "domnii"...sa fie gospodina,educatoarea copiilor daca sunt copii in acel cuplu,mentor,lider in anumite aspecte,prietena,confidenta,etc....fetelor,in concluzie frumusetea e importanta nu zic nu,dar daca nu avem si celelalte calitati pe langa....totul e in zadar,caci frumoase sunt multe,dar mame,prietene, confidente,amante daca vreti,inteligente, diplomate, "doamne",sunt f putine si pe cale de disparitie.....mi-e f greu s-o spun caci fac reclama negativa,dar "doamnele" in adevaratul sens,sunt pe cale de disparitie.....
  • December 1, 2011 12:26 PM EET
    va spun io nu la toti barbati ii la fel
    nu au toti asa gandirea
    deci nu prea cred io ca e adevarat
    • 3 posts
    October 13, 2015 5:41 PM EEST
    Barbatii privesc intai la fizicul nostru pt ca asa au fost creati, nu pt ca sunt pacatosi. Ei nu pot exprima afectiune pana nu exista stimulul vizual placut din partea femeii. Pe sotul meu nu il excita cat de rabdatoare sunt, ci modul cum arat. Rabdarea isi are rolul si locul ei. Ma simt iubita cand vad ca fizicul meu ii produce placere.