Forums » Prezentari

"Cand eram copil..."

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • January 22, 2011 6:09 PM EET
    Amintiri...atat...au ramas...
  • January 22, 2011 6:22 PM EET
    Inca una:(pt ca imi placea sa imit:d)...eram de vreo 4 anisori...cand frati mei au hotarat sa se joace de-a v-ati ascunselea....eram acasa doar cu bunicul....si am decis sa ne ascundem dupa casa....locul cel ma sigur...asa ca am luat-o pe scurtatura....adica pe deasupra acoperisului magaziei ce era in continuarea casei bunicilor....m-am urcat dar....de coborat.....am cazut si mi s-a luat respiratia....magazia aceea avea atunci vreo 2 metri si ceva nu mult...caci azi o vad mica dar....pentru un copil de 4 ani era....mare....nu stiu cum mi-am revenit....dar cand ma gandesc cate "boacane" am facut...si ca inca traiesc e Harul Lui...
    • 658 posts
    January 23, 2011 8:08 PM EET
    Slava Domnului!
  • January 26, 2011 10:36 PM EET
    tabytasara...ce neastamparata erai! :)

ma bucur si eu de bucuria ta :D
    • 658 posts
    January 26, 2011 11:25 PM EET
    iti seamana? :D
  • January 27, 2011 10:30 AM EET
    cui sa ii semene? mie...? :D

• 658 posts
    January 27, 2011 7:11 PM EET
    da.. tie:P
  • January 27, 2011 8:05 PM EET
    nu stiu...cred ca fiecare suntem neastamparati intr-un mod unic :P
    • 658 posts
    January 27, 2011 8:07 PM EET
    aici ma regasesc intr-un mod deosebit... :))
  • January 28, 2011 12:23 PM EET
    :))[stii tu ce zici,presimt:D]
    • 658 posts
    January 28, 2011 8:33 PM EET
    presimti bine;))
  • January 29, 2011 8:10 PM EET
    Hmm...timotei...nu eram neastamparata...ba din contra...singura nu as fi facut nimic....insa findca am avut pe cine imita....caci in mare parte asa mi s-a intamplat....imitand pe cineva...foarte urat...mai ales cand eu eram patzitul!!!!
    • 658 posts
    January 29, 2011 8:38 PM EET
    :)
  • February 1, 2011 1:14 AM EET
    copilaria e subiectul meu preferat...o fost cea mai cea perioada din viata mea...intamplari hazli cu duiumul :P si acum am aceiasi dorinta :"sa cresc mica!!" :)

poate o sa le astern si eu aici pe unele dintre ele :P
  • February 1, 2011 1:21 PM EET
    :)))
    • 658 posts
    February 1, 2011 6:29 PM EET
    Asteptam cu drag scrierile tale, eirene:D
  • February 3, 2011 11:14 AM EET
    :) imi aduc aminte una care se potriveste cu sezonul ce tocmai a trecut.

aveam 5 ani si a venit Mos Craciun pe la noi. numai ca mosul asta nu era imbracat in straie rosii cum il asteptam, sau cum il vazusem la gardi, era imbracat cu un cojoc vechi, maro, n-avea burta si ce-i drept era cam scund... :)) bineinteles ca at cand m-a pus sa-i spun poezia am uitat-o complet, nici sa inventeze una pe loc n-am reusit (cum faceam alta data in situatii de criza.:)) ) am fost ingrozita de suspectul mos, nu mi-a mai trebuit nici cadou, nimic, pana cand soramea a exclamat victorioasa: e bunica !! :))))
  • February 12, 2011 11:53 AM EET
    imi aduc aminte intr-o vara,cred k aveam vreo 5 sau 6 ani nu mai stiu sigur,eram la bunici in vacanta.Mai toate neamurile imi spuneau k eu sunt prea slaba,ca sunt micuta,ca nu o sa pot sa imi duc ghiozdanul la scoala,ce-i drept asa si eram cum spuneau ei pt k nu prea mancam:P..si la un moment dat la ce s-au gandit ei ca sa ma faca sa mananc..intr-o zi mi-au spus ca la cat sunt de slaba o sa ma ia vantul si o sa ma duca:P:)):))..la care eu ma gandeam "nuibai cand o sa bata vantu o sa imi iau o plasa o sa imi cateva pietre si nu o sa ma duca k o sa fiu mai grea..nicidecum nu mi-a trecut prin cap ca sa mananc:)):))..eee si uite asa m-a prins vantul knd eram cu bunicii pe la fan(asa cum se face la munte)..a venit o furtuna asa de mare,tuna fulgera..dar astea nu erau o problema pt mine,dar a mai venit si un vant mare..eu eram in coliba k mai obisnuiam sa dorm acolo noaptea cu bunicu pana termina fanul in locul respectiv,iar eu cand am vazut k bate asa de tare vantul m-am prins de parii aceia din care era facuta coliba..si ma tineam si strigam cat puteam eu de tare "veniti k pe mine ma ia vantul,nu ma lasati singura:)):))k nu am mai avut de unde sa iau pietre:)):)):))..dar bineinteles k nu a venit nimeni si nici pe mine nu m-a luat vantul..:)):))dar sincer si acum cand bate vantul am o impresie asa ciudata:)):)):))nu ma pot scapa de ea:)):))
  • February 12, 2011 1:38 PM EET
    :)
  • February 12, 2011 6:50 PM EET
    :)) ce comici sunteti:))

sa va povestesc si eu ce miam adus aminte ..in spatele gradinii este o garla..asa ii spunem noi..si cand eram mai mica treceam mereu pe acolo,ma jucam pe pod..si cum nu era stabil am cazut,nu am stiut sa inot,dar trecut sub el,si am ajuns la mal..ma ajutat tata ,si mia recuperat si papucii :))..erau multe lipitori acolo,mam ales si eu cu cateva..dar am facut o baie repede :-s..
    si anu trecut tot asa..nu stiu ce faceam,cred ca am sarit pe pod p`acolo.park [acum e alt pod] si mi`a sarit telefonu din buzunar..in gandu meu..gata s`a dus :-s..si am coborat sa il caut..dupa 5 minute..l`am recuperat..l`am lasat la soare toata ziua..si s`a facut bine..numai ca acum nu merge cardu..in rest e OK ;))
  • February 15, 2011 6:59 PM EET
    :))...era uda apa cristina¿?....mie nu mi-a placut niciodata...desi am avut ceva aventuri cu ea....(apa)...dar las si pe alti sa povesteasca....
  • February 15, 2011 7:03 PM EET
    se pare k numai mie mi-e frica de vant:)):)):))
  • February 15, 2011 7:10 PM EET
    :))....crezi ca te ia cumva¿?
  • February 15, 2011 10:29 PM EET
    :)):))..poi m-am temut:)):))
  • February 19, 2011 9:51 PM EET
    :))....eh acum iti trece...nu te ia asa doar daca e tornada...sau uragan.....:))