Forums » Prezentari

"Cand eram copil..."

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • March 23, 2011 8:26 AM EET
    am avut;)) da mai zic una:))=)) cu prima masina care am avuto acuma sta pe dreapta de multi ani:) ma plimbam cu bicicleta prin curte cu varu meu si masina era prin curte, cum imi placea mie sa ma bag peste tot am zis ca ma bag intre masina si terasa zis si facut;)) da nu mio si iesit ca iam tras o zgarietura:) cand am vazut varu meu nu mai putea de ras eu nu stiam cum sa acopar mai repede:)) am mers am luat o carioca si am ``vopsito`` si dupaia am dato cu oja sa nu rugineasca:))
  • March 23, 2011 8:29 AM EET
    :)):))..ai dat-o cu oja:)):))..na..asta da..le intrece pe toate:))
  • March 23, 2011 8:36 AM EET
    na hai sa mai zic si eu una:P..eram cred eu prin clasa intai,aveam vreo 8 ani..si aveam acasa o pisica tare scumpa si draguta,o primisem de la cineva si imi era asa de draga..ioi..si vine fratemio de pe undeva in timpul noptii destul de tarziu cred k era trecut de miezul noptii, se pune la masa iar pisica atunci knd statea cineva pe la masa se tot invartea in jurul picioarelor lui si fratemio s-a enervat a deschis usa de la bucatarie si hol si a aruncat-o afara..era ceva distanta..ideea e ca de obicei pisicile cad in picioare dar pisicuta asta a mea a dat cu capul de tocul usii si a cazut ea in picioare dar pe urma a murit...atunci sa vedeti plansete pe mine.ca mi-a omorat pisica..um o putut sa fie asa de rau..si ghici ce l-am pus sa faca..l-am pus sa o inmormanteze:)):)) fratemio ce sa faca cu mine stiind ca a fost vina lui s-a pus fain frumos si a facut o groapa prin gradina langa un cires:D..si am pus pisicuta in ceva..a ingropat-o,am vrut sa ii puna si ceva semn na ca acolo e inmormantata da nu m-a mai lasat mama..si am lasat asa..da ce sa spun cate promisiuni ca o sa primesc alta pisica,ca o sa imi aduca el una mai frumoasa..dar vezi de treaba nici in ziua de azi nu am primit una de la el:)):))..dar ce minte aveam si eu pe atunci..credeam orice si cum daca oamenii se ingroapa pisicile de ce ar fi mai prejos:)):))
  • March 23, 2011 9:50 AM EET
    :))=)) da ai mai chemat la inmormantare si celelalte pisici, nu?:P:))
  • March 23, 2011 10:30 AM EET
    apoi na..nu era rau daca le chemam:)):)):))
  • March 23, 2011 7:38 PM EET
    :=)) faceai parastasul nu si pomana pe deasupra in seama sarmanelor pisicii:))
  • March 23, 2011 7:42 PM EET
    :)):))
  • March 24, 2011 12:09 PM EET

Eu am fost un copil destul de cuminte...nu am facut prea multe boacane, nu stricam lucruri doar ca eram o fire mai curioasa si nu eram deloc fricoasa. Si asa se face ca puneam mereu in pericol.

Intr-o zi fratele meu mai mare m-a urcat cu el in podul casei (aveam trei ani) si mi-a zis sa stau langa el pana termina de intins hainele. Evident, cand s-a intors cu spatele la mine m-au intors si eu cu spatele la el :)), am vrut sa vad cum e sa zbori :))...am cazut in cap si am adormit. Imi aminteste povestea asta mereu pt ca si a luat o mama de bataie zdravana. :d

Sau eram odata la bunici, si bunicul avea un  bivol care impungea. Mereu ne spunea ca nu se apropiem prea mult de el. Si intr-o zi, bivolul era in gradina din spatele casei, lasat singur si nelegat sa pasca. Eu stateam si  mancam lebenitza si ma uitam la el...la un moment dat isi ridica si el capul din pamant si se uita luuung la mine...m-am gandit ca se uita asa la mine ca vrea si el lebenitza...am mai muscat de cateva ori din felia mea si m-am indretat spre el sa-i dau restul lui sa manance. Evident, cand am ajund langa el mi-a dat un cap de am zburat intr-un santz..:)))...ma doare si acum mana dreapta...am cazut pe ea...:)...norocul meu a fost ca era bunicul prin zona...:)...

• March 24, 2011 1:40 PM EET
    :)):))..ioi ca sa vezi ce face curiozitatea:))..te arunci din pod sa vezi cum e sa zbori:)):))
  • March 24, 2011 4:28 PM EET
    Daniela ... said:
    :)):))..ioi ca sa vezi ce face curiozitatea:))..te arunci din pod sa vezi cum e sa zbori:)):))

:))ai dat din aripii(maini)¿?

• March 24, 2011 4:29 PM EET
    nu cred ca am apucat :)))
  • March 24, 2011 4:30 PM EET
    nu-mi amintesc deloc partea asta cu aterizarea :d
  • March 24, 2011 4:31 PM EET
    Nici nu vreau sa ma gandesc:)
  • March 24, 2011 4:35 PM EET
    saracuta de tine..
  • March 24, 2011 4:36 PM EET
    :d ai mei au zis ca am fost bine dupa ce m-am trezit..nu am avut nimic :)
  • March 24, 2011 4:39 PM EET
    :)):))..apoi ii bn apoi;)
  • March 24, 2011 4:40 PM EET
    Slava Domnului!!!Sa ii multumim pentru ca El ne ocrotest...de nu ar fi El....
  • March 24, 2011 4:42 PM EET
    aici ai dreptate Tabita...Slava Lui:)
  • March 24, 2011 4:42 PM EET
    da, asa e...multumesc Lui!
    s-ar fi putut termina altfel..
    • 658 posts
    April 1, 2011 11:23 AM EEST
    Cand am fost mic, eram bun la toate... La fotbal: Doar ca piciorul meu niciodata nu nimerea mingea, si... hopa Mitica... La sah: mereu ieseam pe onorabilul loc 2... La ascultare: Mereu nu stiam despre ce se vorbeste... si lista poate continua...

Imi aduc aminte de cat de harnic am fost... fiind la tara, agricultura e 'la moda'... fiindca mereu ma trezeam foarte devreme in timpul vacantei(dupa ora 11 a.m.), intr-o zi tatal meu m-a luat si pe mine in camp la sapat de cartofi(la 6 a.m.) Fiindca eram mic, m-a pus sa calaresc calul pentru a merge drept si a nu strica randurile de cartofi... pentru ca eram foarte odihnit... am adormit pe cal si am cazut de pe el...

cred ca daca as continua cu astfel de exemple personale, as sublinia mai mult ceea ce am scris la inceputul acestui mesaj... :))
  • April 1, 2011 4:52 PM EEST
    :)),oooo Timotei...jos sigur te-ai trezit!!!!:))
  • April 1, 2011 5:09 PM EEST
    :)):))..mey mey mey..da cum sa dormi stand pe cal:)):))
    • 658 posts
    April 4, 2011 1:46 PM EEST
    Asta ma intreb si eu... este o realizare a mea pe care n-o voi uita... :))
  • April 4, 2011 1:57 PM EEST
    :)))) lasa Timotei ca se spune: ca de jos, se vede mai bine cerul :))
  • April 4, 2011 2:10 PM EEST
    :))
    Eu knd eram mai micutza.... ne-am mutat in alta parte a orasului... si aveam o gramada de rochite(nu le prea purtam,eram mai baietoasa)...si nu puteam sa ma imprietenesc cu nicio fata. Asa ca intr-o zi am luat toate hainele si jucariile... prinzatoare de par...tot... si le-am dat la fete pe strada. Partea ciudata e ca nici dupa asta nu am avut nicio prietena :))