Forums » Prezentari

"Cand eram copil..."

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
    • 658 posts
    April 4, 2011 3:19 PM EEST
    [email protected] Da, asa este:))

[email protected] Vai! Ai facut bucuroase niste fete, pentru cateva momente... cat despre partea cudata a acestei intamplari, imi pare rau...
    • 5 posts
    April 22, 2011 7:55 PM EEST
    am si eu o povestioara...ma intorceam cu varul meu de la fratele bunicii mele(s.a intamplat la tara )si cum nu aveam decat o bicicleta la noi ne-am gandit sa facem cu randul...cand urcam sa fiu eu pe bicicleta iar cand coboram sa fie el..faza e ca tura mea a trecut si mi se facuse lene sa merg pe jos asa ca m-am gandit sa stam amandoi pe bicicleta...partea proasta a fost ca noi coboram de pe un drum plin cu pietre..bicicleta a prinz viteza iar eu am cam sarit de pe ea.....m-am rastogolit de cateva ori ..varamiu a venit repede la mine ..ne-am dus acasa la bunica(eu urland de durere:)) )si varamiu nici nu m.a lasat sa ma spal..sa-mi curat ranile ca sa imi puna el plasture sa imi treaca:)))..si cum eram plina de julituri mi-a pus cam vreo 15-20 :))..mai erau si cu personaje din desene animate:)))...eram plina de plasturi colorati:))))
    • 658 posts
    April 22, 2011 8:32 PM EEST
    Wow!

Iata cum romanul face haz de necazul prin care trece... imi place felul in care ai abordat o astfel de povestire... eu unul(trebuie sa recunosc), nu cred ca as fi abordat-o cu un astfel de simt al umorului. Imi place cum ai scris! :)

Domnul sa te binecuvanteze! ;)
    • 5 posts
    April 26, 2011 6:20 PM EEST
    :))pai ce sa fac inafara sa rad....si acum am semnele de la cazatura dar asta e:))...oricum mi se pare funny:d
  • April 26, 2011 6:27 PM EEST
    Cum sa nu razi???era o zicala sau maxima,concret nu stiu care spunea asa:
    "ferice de cei ce stiu sa rada de ei insisi......."pur si simplu iti descreteste fruntea un pic.
    :)
    • 658 posts
    April 26, 2011 6:54 PM EEST
    Da... asa este... si eu am niste semne 'de buna purtare' de care as vrea sa scap, chiar daca nu se poate... oricum, cand privesc in urma la astfel de 'evenimente neprevazute'(si nedorite!)... zambesc si rad :D

E bine sa vezi mereu partea plina a paharului.

Fii binecuvantata de Dumnezeu, Diana! :)

... si Tabita, de asemenea :D
  • April 30, 2011 9:30 PM EEST
    Mersi la fel Timotei:D si tuturor de altfel:P
    Revin cu o noua povestioara:
    "Copil fiind obisnuiam ca in absenta mamei sa fac,ceea ce era interzis...asa ca intr-o zi cu fratele meu ne-am hotarat sa prindem un porumbel,sa-l taiem si apoi sa il preparam.Zis si facut.Numai ca la ultima parte nu am mai fost atat de atenti..ne-am pus la povesti si glume(eram eu de 10,fratele meu de 11 si ceilalti 2 de 6 respectiv 5) uitand pe foc carnea la prajit.La un moment dat am simtit ca ceva mirosea a ars,si mare ne-a fost socul sa constatam ca,porumbelul nostru in cratita de prajit carne luase fooooccc!!!!Am stins aragazul si mai destepti:)))) am turnat ulei peste apa....rezultatul a fost o flacara care a parjolit mica bucatarie de vara,faza a fost ca si noi eram acolo si ma mir cum de n-am ars si noi ca si dulapul din bucatarie....desi nu a mai ars dupa(focul s-a stins asa cum s-a aprins!) totusi au ramas urme si azi".Mare a fost Dumnezeu ca n-a ingaduit sa fie un incendiu din cauza acelei activitati stupide!!!
    • 658 posts
    May 6, 2011 10:57 AM EEST
    Slava Domnului ca a purtat de grija! :)
    • 658 posts
    May 6, 2011 11:02 AM EEST
    Pentru ca tot veni vorba de arsuri... Imi aduc aminte de o iarna in care, impreuna cu ceilalti frati ai mei am mers la sanius... ne-am intors undeva la o ora fixa dupa amiaza, nu pentru a manca sau pentru a lucra ceva, ci... pentru a viziona desenele animate favorite(nu fac reclama :D)... Pentru ca imbracamintea noastra era uda, si aveam de gand sa ne intoarcem, dar nu sa ne schimbam, am hotarat ca manusile si caciulile sa le punem pe teracota la uscat... la un moment dat, in timpul vizionarii desenelor animate, am inceput sa observam ca a aparut fum in camera. Cand ne-am intors privirea spre teracota, am vazut focul... pentru ca am vrut sa fiu mai 'diferit' de fratii mei, eu mi-am pus manusile si caciula pe plita teracotei, fapt care a dus la uscarea lor rapida... dar nu s-a oprit doar acolo... au inceput sa arda... si uite asa, nu am mai mers in acea zi la saniat, pentru ca mi-am ars caciula si manusile... si acum regret naivitatea de care am dat dovada in acea zi :))
    • 658 posts
    September 26, 2011 9:57 PM EEST
    a cam 'murit' subiectul acesta... sa fie amnezia de vina? :))
  • September 26, 2011 10:40 PM EEST
    sa fie vacanta... :) hai sa-l inviem. imi permit sa deviem putin...ce-a facut copilul Timotei in vara asta ?:D
    • 658 posts
    September 26, 2011 10:48 PM EEST
    plimbari peste plimbari... vreo 14000 km doar cu trenu'... in tara... in doar 3 luni :))
  • September 26, 2011 11:01 PM EEST
    pfff da' bine ai dus-o ;;) te-ai intors cu bagaj spiritual sanatos ?
    • 658 posts
    September 26, 2011 11:25 PM EEST
    Ei, asta ramane de vazut in viitor:D... cert e ca aproape am primit confirmare cu privire la locul unde voi sluji dupa ce voi termina si acest an de scoala :D
  • September 27, 2011 7:34 AM EEST
    oh...astea sunt vesti minunate. ramai tot prin zona ? sau te poarta Domnul mai departe ?
    • 658 posts
    September 27, 2011 8:58 AM EEST
    Pe undeva intre Iasi si Suceava, cred... inca ma rog si astept confirmarea Domnului si in aceasta privinta :)
  • September 27, 2011 8:34 PM EEST
    Domnul sa-ti asculte rugaciunile care sunt dupa voia Lui! :)
    • 658 posts
    September 27, 2011 8:59 PM EEST
    Amin! Multumesc! :)