Forums » Prezentari

Multumesc!

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • May 24, 2011 8:02 PM EEST

Vreau sa scriu despre ei. Despre cei care care imi fac viata frumoasa si plina de sens. Despre cei carora le pasa cu adevarat de mine si de ceea ce sunt eu insami si care ma accepta asa cum sunt. Despre cei pe care eu ii numesc prieteni.

De un singur lucru imi pare rau: ca uneori nu ii merit si ii rog sa ma ierte pentru asta si sa uite momentele acelea.

Ei sunt disponibili 24 de ore din 24 cand am nevoie sa sun pe cineva sa ii povestesc ca tocmai m-am certat cu ai mei si mi-i ciuda si imi vine sa plang si toate alea.

Sunt cei care inteleg ca uneori am nevoie doar de o tona de o ciocolata, de liniste si atat. Dar care apoi vin cu mine la alergat ca sa dam ciocolata jos.

Sunt cei care stiu sa ma ierte si sa ma ajute sa ma indrept cand gresesc si stiu sa imi spuna adevarul la momentul potrivit fara sa ma raneasca. Iar cand altii o fac, ei sunt acolo ca sa ma inveseleasca.

Iar de am chef sa fac ceva asa “crazy”, fara sa ma gandesc la consecinte, prima lor reactie e: “Tu nu esti pe treaba ta dar atata timp cat e distractie…hai s-o facem!” Si apoi…distractia incepe( si implicit si belelele:)) ) si din nou ei sunt cu mine.

Sunt cei care imi permit sa imi traiesc viata asa cum imi doresc eu dar care sunt acolo ca sa mi-o condimenteze. EI imi lumineaza ziua doar prin prezenta lor si daca sunt la distanta nu ma uita si intotdeauna au timp sa ma sune ca eu sa vad ca lor chiar le pasa de mine.

Sunt cei care ma scot din belele cand ma bag fara sa vreau in ele si ma ajuta sa le rezolv. Si sunt mereu langa mine ca sa imi impartaseasca bucuria si fericirea atunci cand ele exista in viata mea, adica mai tot timpul.

Lor nu le pasa daca ma schimb, ci imi raman alaturi, aceeasi prieteni de intotdeauna. De cad in noroiul barfelor, nu ma manjesc si ei cum fac altii, ci ma ajuta sa ma ridic si ma invata din nou si din nou ca nu trebuie sa imi pese de ce zic altii rosi de invidie ci ca trebuie sa fiu eu insami tot timpul, indiferent de cat ma costa asta.

Ei nu au nevoie de gesturi marete sau de cuvinte mari ca sa imi dovedeasca ca imi sunt prieteni. Ci pur si simplu ei sunt acolo…. (si spun asta fara egoism) pentru mine.

Si tu? Da da tu cel/cea care citesti…te regasesti aici? Ei bine, atunci…multumesc din tot sufletul ca imi esti prieten/prietena.