Forums » Prezentari

Cioburi de vise peste tot !

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
    • 44 posts
    June 14, 2011 10:14 PM EEST

Am avut mereu vise care credeam ca se vor indeplini! Am visat mereu ca voi fi cea ce imi doresc si ca intr-o zi am sa scriu versuri despre visul meu implinit..

Dar timpul nu e de partea mea ci defapt este acel sentiment trist care nu ma lasa sa cred in cea ce simt..

Intr-un moment de tacere mi-am spus:

"Daca dezamagirea m-ar face sa zambesc

Daca emotiile m-ar face sa traiesc cea ce simt

Daca tristetea mi-ar indeplini visul

As cunoaste intradevar fericirea...dar nimic nu pare sa se schimbe

Fiecare cuvant isi pastreaza valoarea,,

Fiecare lucru are un timp,dar timpul lasa si anumite lucuri in viata unui om.

De ex: Eu imi doresc sa devin cantaret de muzica crestina si am  facut anumite cantece crestine.dar nu par a fi ceva ce au valoare defapt sunt niste  simple cuvinte.Mi sa spus ca inca nu e timpul,dar acest cuvant lasa tristete in mine,..De multe ori imi spun sa renunt la tot dar  simt ca nu pot sa ma las de asta pentruca e tot ce am si daca renunt la asta  nu mai am nimic..

• June 14, 2011 10:47 PM EEST
    Binecuvantati sunt cei ce viseaza vise si sunt dispusi sa plateasca pretul traducerii lor in realitate.
  • June 15, 2011 12:05 AM EEST
    cine ti-a spus caa nu e timpul? Dumnezeu sau oameni? priveste putin mai bine si fii serios cu tine
    • 44 posts
    June 15, 2011 11:19 PM EEST
    Pai da oameni mi-au spus ca poate nu e timpul ..dar nu stiu ce sa cred defapt ma simt aiurea si sunt confunz adica nu stiu ce ar trebui sa fac sau ce vrea Dumnezeu sa fac
    • 55 posts
    June 16, 2011 1:40 AM EEST
    niciodata sa nu renunti la vise:d
  • June 19, 2011 2:27 PM EEST
    crede in visul tau in continuare. nu te lasa infrant de piedicile care iti stau in cale.
    stii.. in mijlocul confuziei Il poti zarii pe El netezind un drum drept. luminos.
    El ingaduie durere.. stiind ca in durere il cauti mai mult.
    ingaduie confuzia. stiind ca in ceata ti.e teama sa faci vreun pas fara El...
    tie teama dar din cauza temerii.. trebuie sa te prinzi cu mai multa putere de El.. si vei vedea cum cioburile viselor tale vor prinde viata :)
    • 44 posts
    June 19, 2011 11:34 PM EEST
    hey ms mult de incurajare :)
    • 44 posts
    June 19, 2011 11:34 PM EEST
    hey ms mult de incurajare :)
  • June 20, 2011 12:09 PM EEST
    cu drag :) fii binecuvantat.
    • 117 posts
    July 24, 2011 1:27 AM EEST
    Doru, nu stiu cat e de relevant si nici daca macar te mai ajuta ce iti voi spune...Insa, ce fel de muzica crestina faci ? Daca faci ceva sincer, cu incredintarea ca asta e chemarea ta, atunci nu te teme, mai asteapta si o sa fie bine. Deasemenea vezi sa fie muzica crestina. Eu ma ocup si eu cu asa ceva , la nivel de hobby, si filtrul meu pt muzica crestina este Biblia: pot spune daca o muzica este crestina atunci cand: Versurile il cinstesc pe Dumnezeu, sau te indreapta intr acolo, si mai ales atunci cand artistul este modest, simplu, si NU IMITA MUZICA DIN LUME :). Cred ca stii la ce ma refer. Eu , la randul meu am trimis ceva demo uri, la Sutdio speranta, Fratii sfara, etc. Ori nu am primit raspuns (sunt mai mult de 2 ani de atunci), ori raspunsul a fost: Stilul practicat de d-voastra nu are cautare in Romania. Deci se rezuma tot la bani. Asta e, merg nainte, si slava Domnului, ma autofinantez din cat am, si studioul de muzica e gata pe 50 la suta. Si visul a inceput acum 11 ani :) Deci mergi nainte, tine cont de Biblie, bun simt, si nu incerca sa introduci curentul occidental prin ceea ce faci, fiindca o sa ai succes, dar Domnul nu va fi prea bucuros. De ce? Priveste rata de supravietuire a bisericilor din occident cu acest stil de viata :( Multumesc pt rabdare tuturor celor ce ati citit acest mesaj :)

cu respect

=mihai=
    • 44 posts
    August 8, 2011 9:34 PM EEST
    Aveti dreptate, si va multumesc mult pentru sfat am sa tin cont de cea ce mi-ati spus.sincer va spun ca nu as vrea renunt la faptul de a canta.daca doriti sa imi dai niste versuri as fi foarte incantat si la randul meu vas da i eu . Va multumesc mult:)
    • 117 posts
    August 8, 2011 9:45 PM EEST
    Momentan sunt destul deocupat cu munca si muzica a rams undeva pe plan 3-4...Insa daca va fi sa fie vreo colaborare intre noi, ea va veni la timpul potrivit :) Fii binecuvantat :)