Forums » Rugaciune

Motiv urgent si grav de rugaciune!

• Demn de Hristos
    autor: Nichifor Nicu
    18/03/2021. ora: 23:05
    ...  more
  • Alege să fii cuprins de Hristos
    14/03/2021....  more
  • 
Toți oamenii, absolut toți oamenii au cel puțin un gram micuț d...  more
  • Ticăloșia-i la nivel de artă
    08/03/2021. or...  more
  • Zilele acestea pe când așteptam primirea restului de la florar, ...  more
  • Două căi
    24/02/2021. ora: 06:20

P...  more
  • O pildă de luat în seamă ...

Barca albastră

...  more
  • Să-ți zburde inima-n iubirea Lui
    16/02/2021...  more
  • Intenție cu miros de moarte
    12/02/2021. ora...  more
  • Așa sunt eu
    12/02/2021. ora: 07:10

...  more
  • Să nu-ți amanetezi iubirea
    09/02/2021. ora:...  more
  • În nimeni altul
    08/02/2021. ora: 21:10

...  more
  • Ascultarea de Hristos
    05/02/2021. ora: 08:5...  more
  • Chemat de Domnul
    04/02/2021. ora: 07:20
    ...  more
  • Prinde-L pe Hristos de mână
    01/02/2021. ora...  more
  • Mă susții cu mâna Ta
    01/02/2021. ora: 10:50...  more
  • De la Mine s-a întâmplat lucrul acesta. (1 Împăraţi 12:24)

Deza...  more
  • Stropi de iubire
    30/01/2021. ora:00:30
    ...  more
  • Caută să te sfințești
    28/01/2021. ora: 07:...  more
  • Ne-a corectat tot caracterul
    27/01/2021. or...  more
    • 27 posts
    September 5, 2011 1:15 AM EEST

Cu acest post aș dori să mobilizez tineri, și nu numai, voluntari în rugăciune pentru doi prieteni buni de-ai mei, soț și soție - Manole Florin și Claudia (implicit și fetița lor Laura).
    Claudia, până în momentul de față a mai pierdut 2 sarcini, iar acum se află internată întrun spital în București. Ei (ca și mine defapt) locuiesc în Torino și se aflau în vacanță în România când Claudia s-a simțit rău și au dus-o de urgență la spital unde i-au propus să avorteze. 
    Slavă Domnului, cu toată înțelepciunea, Claudia a refuzat, însă cu această decizie au apărut și consecințele. Va fi nevoită să stea internată 4 luni într-o poziție foarte incomodă care provoaca amețeli, dureri de cap, vomă. Se mișcă cu mare greutate. 

Vă rog din toată inima să vă aduceți aminte de familia lor în rugăciunile voastre. Dumnezeu să îi întărească și să nu se lase descurajați. Dumnezeu să aibă milă de Claudia și să dea întelepciune și putere fizică lui Florin (pentru că are foarte multe drumuri de făcut. e întrun continuu dute-vino).

Domnul să vă răsplateasca pentru timpul vostru acordat acestei familii!

"Domnul întăreşte paşii omului, când Îi place calea lui;dacă se întâmplă să cadă, nu este doborât de tot, căci Domnul îl apucă de mână." Psalmul 37.

This post was edited by Marius M at September 13, 2011 12:26 AM EEST
  • September 5, 2011 1:25 AM EEST
    Amin ! Domnul Isus sa o vindece deplin !
  • September 5, 2011 9:33 PM EEST
    Amin!Domnul sa se indure de ei!
  • September 5, 2011 9:49 PM EEST
    aleluia
    Domnul sa isi puna mana Lui de doctor cea perforata peste Claudia si sa o vindece si sa nasca fara probleme si ii binecuvinteze toata familia
  • September 7, 2011 3:58 PM EEST
    Amin...Dumnezeu sa se ingrijasca de situatia lor si sa ii ajute!!
  • September 7, 2011 6:40 PM EEST
    Amin! Domnul sa ii intareasca!
  • September 7, 2011 6:41 PM EEST

Amin...Ma voi ruga cu ajut.DOMNULUI mereu pt.ei,DOMNUL nostru scump va lucra...

This post was edited by Deleted Member at September 7, 2011 6:45 PM EEST
    • 3 posts
    September 7, 2011 6:48 PM EEST
    domnui bun si mare nu va descurajati dz isi va face lucrarea asa cum stie el mai bine dz sa va intareasca si sa o vindece pe micuta amin iar pe voi sa fiti tari si sa nu uitati ca in orce incercare dz este la lucru si el va lucra asa cum numai el stie dz este mare bun plin de har si bunatate eu va salut cu ps 20 si dz sa va intareasca
  • September 7, 2011 7:21 PM EEST
    Domnu sa aiba mila de ei si sa-i intareasca !...El sa-i binecuvinteze!
  • September 7, 2011 7:56 PM EEST
    Domnul Isus sa fie cu ei!
  • September 7, 2011 8:02 PM EEST

Iacov 5

14. Este vreunul printre voi bolnav? Sa cheme pe prezbiterii bisericii; si sa se roage pentru el, dupa ce-l vor unge cu untdelemn in Numele Domnului.
    15. Rugaciunea facuta cu credinta va mantui pe cel bolnav, si Domnul il va insanatosi; si, daca a facut pacate, ii vor fi iertate.
  • September 7, 2011 8:41 PM EEST
    Domnul sa ii intareasca si sa ii ajute!! Domnul s-o binecuvinteze pe Claudia sa duca sarcina la bun sfarsit!
  • September 7, 2011 10:19 PM EEST

Domnul sa  ii binecuvinteze !!! .... voia Lui sa se faca in toate...Amin

• 3 posts
    September 7, 2011 11:54 PM EEST
    Amin!!! Domnul Isus sa le dea biruinta si binecuvantare!!!
    • 27 posts
    September 8, 2011 2:19 AM EEST
    Amin! Vă mulțumesc din inimă pentru rugăciunile voastre! Continuați să o faceți! Domnul să vă răsplătească osteneala-n rugăciune.!!

"Cel ce stă sub ocrotirea Celui Preaînalt şi se odihneşte la umbra Celui atotputernic, zice despre Domnul: „El este locul meu de scăpare şi cetăţuia mea, Dumnezeul meu în care mă încred!” Da, El te scapă de laţul vânătorului, de ciumă şi de pustiirile ei. El te va acoperi cu penele Lui şi te vei ascunde sub aripile Lui. Căci scut şi pavăză este credincioşia Lui!" Psalmul 91
  • September 8, 2011 12:09 PM EEST
    :(....Dumnezeu sa o binecuvinteze si sa ii dea putere.!
  • September 8, 2011 12:15 PM EEST
    ....Dumnezeu sa-i binecuvinteze.cititi psalmul 20
  • September 8, 2011 12:31 PM EEST
    Dumnezeu sa ne asculte rugaciunile
  • September 8, 2011 2:21 PM EEST
    Dumnezeu sa o binecuvinteze. Ii doresc toate cele bune si fie ca rugaciunile noastre sa fie ascultate!
  • September 8, 2011 10:21 PM EEST
    Domnul sa lucreze si sa auzim ca Claudia se simte mai bn si copilul la fel...
  • September 9, 2011 1:59 AM EEST
    Amin !
    DOMNUL să o întărească ! ...
    • 1 posts
    September 9, 2011 4:48 PM EEST

Ma rog ca Domnul Dumnezeu sa-si intinda mina Lui vindecatoare peste  aceasta familie si sa-i ierte pacatul si sa vindece rana Amin si voia DOMNULUI sa se inplineasca.AMIN.

• September 9, 2011 7:25 PM EEST
    DUMNEZEU FACE SI ASTAZI MINUNI!!!!EL E CALEA ADEVARUL SI VIATA---NUMAI PRIN EL SI CU EL VOM TRECE MAI MULT CA BIRUITORI..CEEA CE LA OAMENI E CU NEPUTINTA ..LA TATAL..NOSTRU TOTUL E CU PUTINTA..DUMNEZEU SA SE PREZINTA SI LA ACEASTA CERERE,SA LASE VINDECARE ..ALINARE ..SI BINECUVINTARE!!!MULTA PACE!!!
    • 10 posts
    September 9, 2011 8:51 PM EEST
    I-am facut astazi o vizita impreuna cu alti 2 tineri, ne-am rugat pentru ea, e mai ok acum, slava Domnului, e o fata deosebita si sociabila :)
  • September 9, 2011 10:37 PM EEST

Dumnezeu sa le dea putere sa poata trece peste asta , eu cre k Domnul se va indura de aceasta familie 

This post was edited by ♫ ღ♥ღ♥♫` DaNa _P ♫♥ღ♥ღ♫` at September 9, 2011 10:37 PM EEST