Forums » Noutati site

Profile false pe pomverde

• Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • <br><br>What kind of website offers free laptop repl...  more
    • 7 posts
    February 29, 2012 3:03 PM EET
    foarte corect si adevarat Aniela.
  • February 29, 2012 6:09 PM EET
    pai trebuie sa avem grija sa mentinem pomu verde nu?ca daca il umplem cu minciuni(data false,etc...)...sa nu care cunva sa se ofileasca cu timpu:D:P;))nu?
    • 7 posts
    February 29, 2012 9:25 PM EET
    corect
  • March 3, 2012 2:04 PM EET
    cred ca actiunea asta e menita tocmai sa curete pomul de "uscaturi" care se ascund sub "coaja" unui id fals... Foarte bine ai spus Aniela
  • April 19, 2012 10:11 PM EEST
    Aniela Duma said:
    Nu ar trebui sa fii obligat sa pui datele reale de catre nimeni! Bunul tau simt ar trebui sa-ti spuna ca datele false sunt minciuni. Iar noi, daca spunem ca suntem crestini ar trebui sa traim in adevar. :)

Şi unde mai este respectul ei?Mă refer să ţi se respecte intimitatea,plus că mai şi apare comentarii gen:" Uite băh,ăla cum vorbeşte,cum face tipa aia mişto de mine,că nu ştiu ce ?!? "

Dacă pui vârsta ta reală,imediat îţi faci o idee cum este aceea persoană,cum gândeşte...dar să fim serioşi ...Intotdeauna ne luăm după vorba altora şi aparenţele ne facem imediat,rapid impresii la greu ...

Per total sunt de acord,insă totul are o limită,fiecare ştie ce este mai bine să se protejeze ca individ,ca om,ca personalitate individuală incât să îţi manifeste in mod spontan si liber caracterul după voia Lui! 

• May 16, 2012 2:55 PM EEST
    eu imi doresc foarte mult ca acest sain sa fie un sait in care putem invata unu de la ceilalti,sincer credeam ca aici pot sa gasesc fratii si surori in Domnu dar se pare ca nu e chiar asa ,sunt multii care isi fac acest sait pentru a pretinde ca sunt alceva decat ceea ce sunt cu adevarat ,date false etc o sa ma rog ca Dumnezeu sa lumineze caracterul lor si sa fie ceea ce sunt si sa nu se ascunda in spatele calculatorului pretindand ca sunt alceva.....
  • June 7, 2012 9:37 PM EEST
    dc siteul asta accepta minciuni?
    nu inteleg
    ai zis ca stergeti conturile celor care nu isi schimba minciunile pe profil
    uite acuma am vazut ca adina j adika sora mea sia facut cont si a scris ca are 16 ani defapt are 14 ani si o sa am o discutie serioasa cu ia dc sa minta
    plus ca mincinosi nu is placuti Domnului si nu trebuie sa fim
    deci luati atitudine ce ati zis
    tinetiva de cuvant
    o sa fie putini membri pe site dar tinetiva de cuvant membri serios reman nu mincinosi
  • July 16, 2012 11:04 PM EEST
    Foarte buna e decizia.. ori se da dovada ca e un site crestin ori numai :)..
  • July 16, 2012 11:21 PM EEST
    deci sa inteleg ca daca continui cu numele pe care il folosesc acum (din totdeauna) sa inteleg ca din noiembrie mi se v-a sterge contul???
    • 117 posts
    July 17, 2012 1:12 AM EEST
    Nu se sterge nimic fii pe pace. Era vorba de noiembrie anul trecut, insa se pare ca adminii uita ce inseamna CUVANTUL :). Zic una si fac alta. De atunci au mai intrat sute de useri cu nume incalcite, sau de alt soi, dar nah daca se pare ca si aici cantitatea incepe sa conteze, nu ai ce face :(
  • July 20, 2012 10:49 AM EEST
    staaati linistiti ca nu se sterge nimic....ii imposibil sa verifice identitatea adevarata...decat daca trimite copii dupa buletin etc :))) si sincer....cine face asa ceva?... cum pot sa verifice daca pe mine ma heama grigore..? pot sa-mi pun aici ca ma cheama vasile...si defapt eu is dorel....poate sa verifice cineva? :-?? nu...deci...stati linistiti....astea is aberatii...facute de oameni carora le place sa fie sefi ;))
  • September 14, 2012 8:24 PM EEST

:)

This post was edited by Deleted Member at September 14, 2012 8:26 PM EEST
  • September 14, 2012 8:25 PM EEST

super

This post was edited by Deleted Member at September 14, 2012 8:26 PM EEST
  • September 14, 2012 8:25 PM EEST
    Bestiala decizie:)
    • 3 posts
    November 6, 2012 11:07 PM EET
    Bobby G. said:
    cred ca actiunea asta e menita tocmai sa curete pomul de "uscaturi" care se ascund sub "coaja" unui id fals... Foarte bine ai spus Aniela

Sa stii ca nu e tocmai o metoda buna sa te "prezinti " lumii intregi cu numele adevarat si sa iti mai adaugi si o poza..:))))

• 29 posts
    November 7, 2012 12:23 AM EET
    iii multumesc din toata inima lui DUMNEZEU pt numele minunat pe care il am:)
    • 12 posts
    November 7, 2012 5:29 PM EET
    Ehem.. Ce frumos.. Sarbatorim un an de la acesta noua lege :))
    • 1 posts
    November 9, 2012 11:38 PM EET
    nu vreaw sa ma trezesc cu vreo unul pe acasa la mine..scuze
    • 29 posts
    November 9, 2012 11:50 PM EET
    :)),pot sa mearga acasa la mine k eu nus:P
    • 4 posts
    November 14, 2012 1:55 PM EET
    mai stiu un site care se crede crestin dar daca urmaresti 5 minute chatul ..te ingrozesti,.Ce se iuntelege prin CRESTIN?? DACA AS FI MUSULMAN NU AS AVEA ACCES AICI?
  • November 14, 2012 2:05 PM EET
    Basil A said:
    mai stiu un site care se crede crestin dar daca urmaresti 5 minute chatul ..te ingrozesti,.Ce se iuntelege prin CRESTIN?? DACA AS FI MUSULMAN NU AS AVEA ACCES AICI?

Cine te pune sa urmaresti chatul?Ce cauti aia gasesti!

A fii crestin inseamna a-L urma pe Christos, insa nu se arata virtual acest lucru, ci in viata de zi cu zi.Domnul sa ne ajute sa fim crestini.

• November 14, 2012 8:41 PM EET
    George Coca said:

Dragi utilizatori, din luna Noiembrie echipa pomverde își rezervă dreptul să șteargă utilizatorii care folosesc date false precum ( Numele, Vârstă, Țara etc ... ) deoarece dorim ca pe site-ul pomverde atât onestitatea cât și sinceritatea să primeze.

Dacă ai vreo nelămurire despre noua decizia luată de catre echipa pomverde, te rugăm sa ne scri aici opinia ta. Va mulțumim!

• November 14, 2012 8:45 PM EET
    dece sa mintiti pe un site crestin si nu va scrieti numele?e foarte bine sa stearga pe cei care nu isi pun numele real...este totusi un site crestin...zis crestin!!!!asta ca nu iti pui numele corect este tot o minciuna
  • November 15, 2012 5:30 PM EET
    buna decizie.....:*
    • 3 posts
    November 16, 2012 12:34 AM EET
    fiti serios..... toti de aici care v-ati pus poze si numele adevarat aveti totusi o tinta : aceea de a va cupla . (si nu va mai ascundeti in spatele scuzei : " daca nu iti pui numele adevarat atunci minti " -)Sunteti toti niste parsivi , inclusiv "adminul ".
    Recunoasteti , ca asa este ..!
    Crestini ...:)))