Forums » Lucruri Hazlii

Have Fun!! :)))

• „Chiar și un ceas care nu merge arată ora exactă de două ori pe ...  more
  • "Și totuși…!
    Încerci în fiecare zi să faci totul mai bine, ...  more
  • "Și totuși…!
  • "Și totuși…!
  • Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scum...  more
  • România este conform unei declarații date de domnul Iliescu, un ...  more
  • Te vei lovi de oamenii nepotriviţi. Te vei strădui să fie bine ş...  more
  • Orice bărbat care are un ţel şi un scop în viaţă, are nevoie de ...  more
  • In predica de pe munte,Isus a spus:iubiti-va dusmanii. Isus a ma...  more
  • Vineri dup-amiază, gălăgie, zeci de copii, agitație, griji, aten...  more
  • Cu ani în urmă în Europa o văduvă săracă avea un copil tare boln...  more
  • "O carte pe care mi-aș dori să o citesc din nou pentru prim...  more
  • Pentru cei ce doresc cărțile de poezie al fratelui Dionisie Giuc...  more
  • De ce nu este bine să mergi la biserică ?

Măcar că poate avea ș...  more
  • "Fă-ți timp să vezi, să simți și să trăiești fiecare moment...  more
  • Nu uitati sa va rugati...
  • Suferinţă-ngăduită…

Suferinţă-ngăduită ,
    mi-este greu să te pri...  more
  • Fii fata..

Fii fata credincioasă. Fata pentru care Dumnezeu e p...  more
  • Acum 10 luni mi-am cumpărat această plantă, am citit și eu despr...  more
  • Am terminat de citit o carte din Biblie, de unii ignorată, de al...  more
    • 12 posts
    January 2, 2012 5:29 AM EET

1.

…….La o nunta, invitatii la masa au cerut insistent mirelui sa tina un discurs. Bietul om nu mai vorbise in public niciodata si nu stia ce sa spuna. A incercat sa refuze, dar aplauzele repetate ale mesenilor l-a facut sa se scoale in picioare. A trecut in spatele miresei, ca in spatele unui zid protector si punandu-si mana pe umarul ei a spus: – Vreau sa va spun oameni buni, ca acest lucru mi s-a impus cu forta…

2.

…….Era odata un om care s-a pierdut prin desert. Dupa vreo doua saptamani de hoinareala prin desert, intr-o zi torida vede in cele din urma casa unui misionar. Obosit si slabit se taraste pana la usa si se prabuseste in prag. Misionarul il gaseste si il ingrijeste pana ce calatorul isi recapata puterile. Simtindu-se mai bine, omul ii cere misionarului instructiuni pentru a ajunge in cel mai apropiat oras. Chiar cand dadea sa iasa din curte, omul vede calul celui ce l-a ingrijit. Se intoarce si ii spune misionarului: “As putea sa-ti imprumut calul si sa ti-l trimit inapoi cand voi ajunge in oras?”

Misionarul raspunde: Bineinteles, insa este ceva special la acest cal. Trebuie sa spui “Slava Domnului” ca sa il faci sa inainteze si “Amin” ca sa il faci sa se opreasca.

Nedand multa importanta explicatiilor, calatorul raspunde: “Bine, multumesc.” Asa ca se urca pe cal si spune: “Slava Domnului” si calul incepe sa umble. Apoi spune: “Slava Domnului! Slava Domnului!” si calul o ia la trap. Simtindu-se brav, omul spune: “Slava Domnului! Slava Domnului! Slava Domnului! Slava Domnului! Slava Domnului!” si calul o ia la goana. Curand omul vede ca se apropie de o prapastie si face tot ce poate ca sa opreasca calul.

“Hoooo… Stai! Opreste-te!!!!!” In cele din urma isi aduce aminte: “Amin!”

Calul se opreste la 4 cm de marginea prapastiei. Apoi omul, usurat, se lasa pe spate in sa si spune: “Slava Domnului!”.

3.

Un tanar la vreo 18 ani tocmai isi luase permisul de conducere cand s-a dus la tatal sau sa-i ceara permisiunea de a-i folosi masina.Tatal ii spune ca intai trebuie sa citeasca Biblia, sa devina o persoana credincioasa si sa se tunda pentru a avea acces la masina lui.
    Dupa vreo 6 luni tanarul revine in fata tatalui cu aceeasi dorinta de a-i folosi masina. Tatal ii spune “Fiule ma bucur ca m-ai ascultat si acum stii ce este scris in Biblie si mai ales ca esti un baiat credincios, insa tot mai trebuie sa te tunzi pentru a-mi folosi masina!”
    -Fiul raspunde “Pai tata stii…si Moise avea parul lung si Samson si pana si Isus”
    -Tatal “Intradevar si totusi si ei tot pe jos circulau”.

4.

O fetita curioasa o intreaba pe mama ei: "Mama, de ce unele fire din parul tau sunt albe?" Mama a raspuns: "Vezi tu, de fiecare data cand faci vreo boacana sau ma faci sa plang, sau ma superi, unul din firele mele de par se albeste." Fetita sta putin pe ganduri si spune: "Mama, atunci cum se face ca toate firele de par ale bunicii sunt albe?"

5.

Un politist trecut in rezerva, care se cam plictisea, a hotarat sa se ocupe cu pescuitul. Si-a cumparat manuale, undite, si-a facut rost de momeala si s-a dus la balta. Dupa 4 ore de asteptare, el reuseste sa prinda un peste mic. Furios, politistul il scoate din carlig, il apuca de coada si incepe sa-i traga palme: - Spune unde sunt ceilalti! Spune unde sunt ceilalti...

6.

Un tip se duce la preot:
    - Parinte, am pacate mari.
    - Spune fiule, Dumnezeu e mare si iarta.
    - Parinte, in timpul razboiului am ascuns un evreu in beci.
    - Fiule, asta nu e pacat i-ai salvat viata. Mergi cu Domnul, linistit,acasa.
    - Da, Parinte. Dar i-am cerut 20 de dolari pe zi.
    - Fiule, asta nu este prea bine. Ai profitat de necazul lui. Dar totusi i-ai salvat viata. Mergi acasa tine post 2 saptamani si fa rugaciuni.
    Omul pleaca, nu prea convins, si dupa 5 minute bate la usa preotului din
    nou. Intra si il intreaba pe preot:
    - Parinte, crezi ca ar fi bine sa-i spun ca s-a termninat razboiul?

This post was edited by Luiza Emanuela at January 2, 2012 11:27 PM EET