Forums » Relatii Parinti si Copii

Trei..bucati din sufletul meu!

• ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • De-a lungul istoriei au avut loc tot felul de întâmplări cu parf...  more
  • „Chiar și un ceas care nu merge arată ora exactă de două ori pe ...  more
  • By . .
    November 20, 2019
    "Și totuși…!
    Încerci în fiecare zi să faci totul mai bine, ...  more
  • By . .
    November 20, 2019
    "Și totuși…!
  • By . .
    November 20, 2019
    "Și totuși…!
  • Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scum...  more
  • România este conform unei declarații date de domnul Iliescu, un ...  more
  • Te vei lovi de oamenii nepotriviţi. Te vei strădui să fie bine ş...  more
  • Orice bărbat care are un ţel şi un scop în viaţă, are nevoie de ...  more
  • In predica de pe munte,Isus a spus:iubiti-va dusmanii. Isus a ma...  more
  • Vineri dup-amiază, gălăgie, zeci de copii, agitație, griji, aten...  more
  • Cu ani în urmă în Europa o văduvă săracă avea un copil tare boln...  more
  • "O carte pe care mi-aș dori să o citesc din nou pentru prim...  more
    • 13 posts
    February 23, 2012 11:30 PM EET

Ma veti intreba poate cum se seamana fericirea asta?
                                      cum se creste?
                                        cum se ingrijeste?

Fericire ce te face sa plingi rizind..
        FAMILIE..a fost si ramine cheia lor..tacerea lor,rabdarea lor,mingierea lor.
    pt nu am prietenii nu ca sunt egoista ci pt nu am nevoie..le am pe ele..
    scumpele mele surori ele spulbera din sufletul meu  praful depus in viata mea de zi cu zi.
    daca ma intrebati ce sunt eu fara ele..pot sa rs direct.. SUNT NIMIC fara voi!!
      pentru ca in clipele cele mai grele noi ne alinam,discutam pina in acel moment in care lasam zimbetul pe fata sufletului nostru.. da mereu sa gasit oameni sa ne discute prietenia asta dintre cele trei surori,oamnei care sunt atit de invidiosi ca isi arata fata lor ratata..dar noua nu ne pasa cind se arunca vorbe in spate pt daca stam si le descifram ..pierdem cel mai frumos timp din viata noastra..cite  clipe frumoase au ramas in inimile noastre,si cit e de greu sa ne despartim acum..insa orice ar fi nu-i in lumea aceasta o privire mai apropiata decit ale lor..

ce pot sa spun ca ma invata L.surioara cea care ma cearta mereu cea care are ttot timpul dreptate,care nu putem sa dormim una fara alta pt ne este frica) care nu putem sa bem ceaiul pt daca il beam impreuna ceaiul continua de dimineata pina in seara..doamne ea ma ajutat sa fiu tareee..in orice clipa pt are caracter si are multa mindrie in ea..are un suflet ff bun dar nu il arata la toti ..in ultimul timp nu isi deschidea sufletul pedeplin dar acuma cind trebu sa plece e cel mai greu pt tototttotootot ce avem pe suflet le impartasim cu ea..e atit de micuta ea si e atit de finuta asa ca o floare micutza..probabil tot caracterul meu lam luat de la ea..stiu ca ma iubeste stiu..o iubesc pt e o parte din mine
    ce pot sa spun ca ma invata I.e asa fina,sensibila..doamne nu suport niciodata cind se indeparteaza de mine..nici nu face acest lucru,nu pot sa o descriu pt daca as avea doua inimi una ar fi la ea..o iubesc foarte mult..si chiar cit de greu imi va fi ..atunci cind o vad ca zimbeste eu sunt cea mai feriicita..nustiu dar as da totul ca sa o vad ca zimbeste..i-as da toate fericirea meea daca asta ar faceo sa zimbeasca..ea e foarte buna..doamne e foarte buna..e un inger ce mereu ma lumineaza cu sfaturile ei..
        si acum ma intreb pt ce oare trebu prietenia asta falsa care nu ajuta la nimic?/

pt ce?? nu imi trebu pt le am ..si savurez din cea mai adevarata prietenie a vietii..iaca si de aici se desprinde dusmania voastra,invidia asta care ma face mai puternica mai mindra deoarece nu puteti face nimikkkk absolut nimik ka sa incurcati..va spun ca chiar mi-e mila de voi pt chiar si atunci cind doriti sa imi numarati dusmanii si sa mentionati ca ii am,apoi dumnezeu vede ca asa oameni ca voi distruge cel mai dulce orizont..si nu al meu orizont ci al vostruuu..