Forums » Relatii Parinti si Copii

Trei..bucati din sufletul meu!

• E tristă și cu lacrimi despărțirea
    autor: Nichifor Nicu
    07/08/20...  more
  • Crede-L pe Hristos
    24/07/2020. ora: 05:40
    ...  more
  • Sunt un om care își dorea să devină elvețian dar acum mi-am dat ...  more
  • Marturi,vindecari,minuni....?
  • Sufletul tău este precum o cetate.
    Ziduri înalte, poartă lată, ...  more
  • Dumnezeu este bun. Acum câteva mii de ani erau niște băieți care...  more
  • Dacă te-ai descrie vreodată într-un singur cuvânt , care ar fi ?...  more
  • Istoria ne învață că bunica Bisericii Ortodoxe (Biserica Bizanti...  more
  • De la Pasti pan'la Rusalii
    Am stat doar in rugaciune,
    Asteptand ...  more
  • O umbră-i omul pe pământ
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
    • 13 posts
    February 23, 2012 11:30 PM EET

Ma veti intreba poate cum se seamana fericirea asta?
                                      cum se creste?
                                        cum se ingrijeste?

Fericire ce te face sa plingi rizind..
        FAMILIE..a fost si ramine cheia lor..tacerea lor,rabdarea lor,mingierea lor.
    pt nu am prietenii nu ca sunt egoista ci pt nu am nevoie..le am pe ele..
    scumpele mele surori ele spulbera din sufletul meu  praful depus in viata mea de zi cu zi.
    daca ma intrebati ce sunt eu fara ele..pot sa rs direct.. SUNT NIMIC fara voi!!
      pentru ca in clipele cele mai grele noi ne alinam,discutam pina in acel moment in care lasam zimbetul pe fata sufletului nostru.. da mereu sa gasit oameni sa ne discute prietenia asta dintre cele trei surori,oamnei care sunt atit de invidiosi ca isi arata fata lor ratata..dar noua nu ne pasa cind se arunca vorbe in spate pt daca stam si le descifram ..pierdem cel mai frumos timp din viata noastra..cite  clipe frumoase au ramas in inimile noastre,si cit e de greu sa ne despartim acum..insa orice ar fi nu-i in lumea aceasta o privire mai apropiata decit ale lor..

ce pot sa spun ca ma invata L.surioara cea care ma cearta mereu cea care are ttot timpul dreptate,care nu putem sa dormim una fara alta pt ne este frica) care nu putem sa bem ceaiul pt daca il beam impreuna ceaiul continua de dimineata pina in seara..doamne ea ma ajutat sa fiu tareee..in orice clipa pt are caracter si are multa mindrie in ea..are un suflet ff bun dar nu il arata la toti ..in ultimul timp nu isi deschidea sufletul pedeplin dar acuma cind trebu sa plece e cel mai greu pt tototttotootot ce avem pe suflet le impartasim cu ea..e atit de micuta ea si e atit de finuta asa ca o floare micutza..probabil tot caracterul meu lam luat de la ea..stiu ca ma iubeste stiu..o iubesc pt e o parte din mine
    ce pot sa spun ca ma invata I.e asa fina,sensibila..doamne nu suport niciodata cind se indeparteaza de mine..nici nu face acest lucru,nu pot sa o descriu pt daca as avea doua inimi una ar fi la ea..o iubesc foarte mult..si chiar cit de greu imi va fi ..atunci cind o vad ca zimbeste eu sunt cea mai feriicita..nustiu dar as da totul ca sa o vad ca zimbeste..i-as da toate fericirea meea daca asta ar faceo sa zimbeasca..ea e foarte buna..doamne e foarte buna..e un inger ce mereu ma lumineaza cu sfaturile ei..
        si acum ma intreb pt ce oare trebu prietenia asta falsa care nu ajuta la nimic?/

pt ce?? nu imi trebu pt le am ..si savurez din cea mai adevarata prietenie a vietii..iaca si de aici se desprinde dusmania voastra,invidia asta care ma face mai puternica mai mindra deoarece nu puteti face nimikkkk absolut nimik ka sa incurcati..va spun ca chiar mi-e mila de voi pt chiar si atunci cind doriti sa imi numarati dusmanii si sa mentionati ca ii am,apoi dumnezeu vede ca asa oameni ca voi distruge cel mai dulce orizont..si nu al meu orizont ci al vostruuu..