Forums » Prezentari

Un Nume şi-un Mântuitor

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • March 9, 2012 9:44 AM EET
    S-a născut într-o ţară din orientul apropiat, a crescut în alt sat până la vârsta de 30 de ani lucrând într-un atelier de tâmplărie, apoi timp de trei ani şi jumătate a umblat ca predicator ambulant, din loc în loc. N-a avut casă, familie, nici o slujbă publică, n-a studiat la nici o universitate şi n-a călcat în nici unul din marile oraşe ale lumii, n-a călătorit mai mult de 400 de km de locul unde s-a născut şi n-a avut nici o licenţă. Din tinereţe, opinia publică s-a ridicat împotriva Lui. Prietenii l-au părăsit şi negat, unul apropiat l-a trădat. A fost dat pe mâna duşmanilor care l-au batjocorit, judecat şi condamnat la moarte între doi tâlhari. În timp ce murea, duşmanii lui trăgeau la sorţi pentru cămaşa lui, singura proprietate. A fost îngropat într-un mormânt împrumutat. Dar … Au trecut 20 de secole! Astăzi El este piatra centrală a rasei umane. Putem afirma cu toată convingerea că, toate armatele care au mărşăluit vreodată, toate navele care au fost construite, toţi regii, prinţii şi preşedinţii lumii n-au afecta aşa puternic viaţa omului, ca El. N-a scris nici un rând, dar nici o bibliotecă din lume nu poate să cuprindă cărţile care s-au scris despre El. N-a scris nici un vers, dar este subiectul celor mai multe cântece care s-au cântat vreodată. N-a fondat nici o universitate, dar nici o şcoală din lume nu se poate mândri cu atâţia ucenici pe băncile ei, câţi are El. N-a studiat fizica, filozofia, medicina, psihiatria, dar nici un om din lume nu a tămăduit atâţia bolnavi câţi a tămăduit Omul acesta! N-a comandat nici o armată, n-a mărşăluit nici un soldat, dar nici un general de oşti n-a câştigat atâtea inimi rebele fără nici un foc de armă şi n-a avut atâtea voluntari sub steagurile lor câţi are acest Om. Cine o fi El? Numele oamenilor de stat a Europei, Asiei sau Americii, a filozofilor musulmani, nazişti ori comunişti au apărut pentru o vreme, apoi au dispărut. Dar Numele Lui străluceşte cu fiecare generaţie tot mai puternic, pentru că Pilat di Pont nu l-a putut ucide. Mormântul nu L-a putut fereca, moartea nu L-a putut învinge. El este în cel mai înalt vârf al gloriei cerurilor, este adorat de sfinţi, venerat de îngeri, este temut de diavol. Este proclamat de Dumnezeu Tatăl ca Domn al Domnilor, Împărat al Împăraţilor.                                                                                                                                                                                                                                                                         Numele lui este ISUS HRISTOS! Este El Mântuitorul tău personal?
    • 125 posts
    March 9, 2012 10:03 AM EET
    vad in fiecare cuvant dragostea ta pt Personajul pe care tu l-ai prezentat.Fii binecuvantat in Numele lui Isus Cristos
  • March 9, 2012 6:45 PM EET
    superb:x:x:x