Forums » Droguri & Alcohol & Sex etc...

DEZAMAGIREA DISTRUGE DRAGOSTEA...

• Probabil că oamenii care nu au auzit de Fecioara Maria până acum...  more
  • El, noi și groapa cea de toate zilele. ~Florin Ianovici

Cu greu...  more
  • I
  • I
  • Este întrebarea pe care uiți să ți-o mai pui când totul merge bi...  more
  • Timp de petrecut în rugă
    Pentru tot și pentru toți
    Cred că astăz...  more
  • Un spic de grâu ce l-ai luat
    Din lanul aproapelui tău ,
    Din ac...  more
  • Botezul cu Duhul are două faze în Faptele Apostolilor: (1) Faza ...  more
  • Nu sunt atât de naiv încât să cred că acest articol va aduce o s...  more
  • <h1>PożYczki Online</h1><br>pożyczki bez biku ...  more
  • Smintiți la suflet
    autor: Nichifor Nicu
    06/09/2020. ora: 19:15
    ...  more
  • N-avem pic de compasiune
    28/08/2020. ora: 1...  more
  • Patru moduri prin care putem alege dragostea

1. Încurajați-vă u...  more
  • Cel ce va face spărtura se va sui înaintea lor.

Mica 2:13

Fiin...  more
  • Ți se pare că nu faci nimic deosebit în viața aceasta? Ai un job...  more
  • Omul are vocația bucuriei. Așa am fost creați. Chiar și când o c...  more
  • Cum arata planificarea concediului anul acesta...
  • E tristă și cu lacrimi despărțirea
    07/08/20...  more
  • Crede-L pe Hristos
    24/07/2020. ora: 05:40
    ...  more
  • Sunt un om care își dorea să devină elvețian dar acum mi-am dat ...  more
  • March 12, 2012 9:57 AM EET

DEZAMAGIREA DISTRUGE DRAGOSTEA

DEZAMAGIREA DISTRUGE DRAGOSTEA

Toata lumea e constienta de faptul ca minciuna si inselatul constituie o parte din jocul de poker, daca vrei sa castigi, dar nu poti aplica aceeasi tactica si intr-o relatie. In afara de cele doua, dezamagirea partenerului e cea mai puternica arma impotriva vietii armonioase de cuplu. Relatiile incheiate datorita dezamagirii sunt destul de comune, pentru ca nu ai de unde sa stii ce aude, ce crede, ori ce asteptari are jumatatea ta pana nu este deja prea tarziu. Iata cateva dezamagiri comune pe care sa le eviti si solutii asupra problemei. Uiti mereu Femeile au o memorie extraordinara, amintindu-si fiecare detaliu in parte. Are pretentia ca si tu sa ai aceeasi tinere de minte pentru toate detaliile din viata ei, a familiei, a jobului, a prietenilor sai, a coafezei etc. In caz contrar va crede ca te intereseaza doar persoana ta. Contracareaza dezamagirea: Spune-i ca s-ar putea sa fii uituc, dar asta nu inseamna ca nu iti pasa. Cumpara-i cartea ei preferata din copilarie sau planuieste o cina la restaurantul ei preferat, ca sa-i demonstrezi ca iti amintesti ceva. Nu ai valori si principii Femeile au nevoie sa aiba incredere in barbatii din viata lor, dar lipsa valorilor morale si a principiilor, in opinia lor, inseamna ca nu se pot baza pe tine. Orice femeie are mari sperante in legatura cu barbatul cu care vrea sa isi faca un viitor si isi doreste ca el sa fie capabil sa invete generatiile viitoare si sa-i impresioneze familia. Contracareaza dezamagirea: Argumenteaza-i de ce ai luat decizia pe care ai luat-o si rationamentul pe care l-ai avut. Te porti urat cu cei din jur Oamenii au tendinta sa gandeasca in alb si negru: oamenii sunt fie buni, fie rai. Daca ii tratezi pe cei din jurul tau cu duritate, cu sarcasm, iubitul/a tau/ta va crede ca acest comportament se va extinde si asupra lui/ei. Contracareaza dezamagirea: In acest caz are dreptate. Tratand oamenii urat evidentiaza saracia ta sufleteasca si nu ai nicio scuza pentru asta. Cere-ti scuze si fa tot posibilul sa iti schimbi comportamentul pe viitor. Nu esti ambitios/ambitioasa Femeile si uneori si barbatii petrec mult timp gandindu-se la viitor si probabil ca te afli printre gandurile partenerului tau. Se poate sa nu vedeti viitorul la fel. Daca iti spui planurile de viitor dar nu faci nimic sa le indeplinesti, vei da impresia ca nu esti capabil/a sa faci nicio schimbare in viata ta sau nu iti pasa daca evolueaza sau nu. Contracareaza dezamagirea: fii cinstit/a cu ceea ce iti doresti si nu te gandi ca el/ea isi doreste sa aiba alaturi doar un partener cu o slujba mareata, iar pentru asta va trebui sa minti in legatura cu visurile tale. Vrea doar sa stie ca iti doresti sa evoluezi si ca tintesti spre ceea ce marjati sa obtineti impreuna. Redinamizeaza relatia Atat femeile, cat si barbatii au asteptari de la ei si de la partener atunci cand sunt implicati intr-o relatie serioasa, dar de obicei nu comunica clar care sunt asteptarile respective. Daca te confrunti cu dezamagiri in relatia ta, cel mai bine e sa vorbesti cu el/ea despre nivelurile de asteptare. Daca nu vei face asta, vei risca sa fii masurat/a de asteptarile ei/lui, ce reprezinta o lupta pierduta pentru tine si relatia voastra.
  • February 27, 2013 12:42 AM EET

Dezamagirile te distrug pe tine ca om, dupa parerea mea. De fiecare data cand suferi, parca pierzi un pic din umanitatea pe care o ai, din bunatate si din dragostea pe care o ai de oferit. E tare greu uneori sa iti revii si oricum niciodata nu vei mai fi la fel. Dar trebuie sa speri, chiar daca nu prea mai ai motive sa faci asta.

• December 5, 2019 10:48 AM EET

青涩的小女孩会因为胸部发育太好而觉得不好意思 https://1807614030.wixsite.com/fngzgw ,长期弯腰虾背的掩盖自己的胸大;当她们走过了这段青涩的岁月的时候,才会发现拥有一对丰满 http://fngzasia.com 、挺拔的胸部是一件多么幸运而幸福的事情。生活中的很多瘦子都有着“飞机场”的困扰,都在寻找平胸怎么变大胸的技巧 http://fngznews.com ,希望可以早一点拥有让别人羡慕,让自己满意的胸部大小和形状 http://fngzaa.com 。平胸美女一秒变大胸!