Forums » Sanatate

BETI APA PE STOMACUL GOL

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
    • 307 posts
    August 8, 2012 12:22 AM EEST

BETI APA PE STOMACUL GOL

In Japonia zilelor nostre este foarte popular obiceiul de a bea apa imediat dupa trezire in fiecare dimineata. Mai mult, testele cercetatorilor au demonstrat valoarea acestui obicei. Publicam mai jos o descriere a folosirii apei pentru cititorii nostri. Pentru cei in varsta si pentru bolile grave ca si pentru bolile moderne, tratamentul cu apa a fost considerat de succes de catre o societate medicala japoneza, ca tratament sigur 100% pentru urmatoarele boli:

Dureri de cap, dureri ale corpului, sistemul circulator, artrita, batai puternice ale inimii, epilepsie, grasimi in exces, astm bronsic, tuberculoza, meningita, boli de ficat si urina, voma, gastrita, diaree, hemoroizi, diabet, constipatie, toate bolile de ochi, cancer la organele genitale si dereglari menstruale, boli ale urechilor, nasului si gatului.

METODA DE TRATAMENT

1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe dinti, beti 4x 160 ml apa ( aproximativ o jumatate de litru in total)
    2. Spalati-va pe dinti dar nu mancati si nu beti nimic 45 minute.
    3. Dupa 45 minute puteti bea si manca normal.
    4. Dupa  micul dejun, pranz sau cina, nu mancati si nu beti nimic 2 ore.
    5. Cei care sunt batrani sau bolnavi si nu pot bea 4 pahare cu apa la inceput pot incepe prin a bea mai putina si sa creasca gradual pana la 4 pahare pe zi.
    6. Metoda de mai sus va vindeca boli si toata lumea se poat ebucura de o viata sanatoasa.

Urmatoarea lista da numarul de zile de tratament necesar pentru vindecarea/ controlul/ reducerea principalelor boli:
    1. Presiune ridicata a sangelui- 30 zile
    2. Gastrita - 10 zile

3. Diabet – 30 zile
    4. Constipatie- 10 zile
    5. Cancer- 180 zile
    6. Tuberculoza- 90 zile
    7. Pacientii cu artrita ar trebui sa urmeze tratamentul de mai sus doar 3 zile in prima saptamana si incepand din a doua saptamana zilnic.

Aceasta metoda de tratament nu are efecte adverse; oricum, la inceputul tratamentului s-ar putea sa fie necesar sa urinati de mai multe ori.
    Este si mai bine daca continuati acest tratament ca o activitate de rutina in viata voastra. Beti apa si ramaneti sanatosi si activi.

• August 12, 2012 11:11 PM EEST
    foarte frumos daca e acevarat. cred ca e, oricum cum spuneai efecte adverse nu au cum sa fie. macar ne hidratam cum trebuie:P
    • 307 posts
    August 13, 2012 10:11 PM EEST
    Exact , nu sunt efecte secundare , doar daca nu ai afectiuni a rinichilor . Hidratarea organizmului este foarte importanta la mentinerea tuturor proceselor de activitate . Binecuvintari.
  • November 3, 2012 10:33 PM EET
    interesant:)
  • March 1, 2013 8:45 PM EET

Chiar daca ai afectiuni ale rinichilor, organismul are o proprietate foarte interesanta, nu rugineste. Asa ca oricata apa ai bea, rau nu are cum sa iti faca.Apa minerala intradevar favorizeaza aparitia fenomenului de "pietre la rinichi".

Prostia o fac multi este aceeea ca la masa consuma  apa pe intreaga zi. E o crima pentru bietul stomac caruia ii  saracesti(diluezi) cantitatea de substanta necesara digestiei.

• 307 posts
    March 2, 2013 3:14 AM EET

Da asa este, organismul nu rugineste chiar daca contine fier :):):) Domnul stie cit de minunat ne-a creat !