Forums » Recomandari

Proiectul „Ajutați la evanghelizarea Chinei!”

• Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • <br><br>What kind of website offers free laptop repl...  more
    • 18 posts
    October 3, 2012 2:17 PM EEST

Proiectul
    „Ajutați la evanghelizarea Chinei!”
    Ajutaţi la trimiterea a 500.000 de cărţi cu povestiri biblice, lunar,
    oamenilor din China care au nevoie să audă Evanghelia

Proiect iniţiat de organizaţia Christian Aid Ministries

Proiectul „Ajutaţi la evanghelizarea Chinei!’’
    Ajutaţi la trimiterea a 500.000 de cărţi cu povestiri biblice, lunar, oamenilor din China care au nevoie să audă Evanghelia
    Mulți creștini din China comunistă suferă în închisori, au pierdut toate averile pământești și și-au dat viața pentru cauza Evangheliei lui Hristos. În ciuda acestor persecuții, biserica crește numeric și astăzi în China există milioane de credincioși. Dorința și nevoia lor de a avea Cuvântul lui Dumnezeu este nespus de mare.
    Prin harul Domnului și contribuțiile dumneavoastră, timp de mai mulți ani CAM a tipărit în secret, în China, Biblii și cărți cu povestiri biblice, pentru a face față nenumăratelor solicitări venite din partea credincioșilor din această țara. Recent, am primit o cerere uriașă din partea credincioșilor chinezi de a furniza lunar 500.000 de exemplare ale cărții 25 de întâmplări preferate din Biblie!
    Un lider al unei biserici din China ne-a scris: Am fost uimiți să vedem cum Tatăl nostru ceresc S-a folosit de aceste cărți (25 de întâmplări preferate din Biblie) pentru înaintarea împărăției Sale. Am descoperit că aceste povestiri biblice simple, cu imagini, se încadrează foarte bine în cultura noastră, pentru că noi gândim în imagini și în povestiri, în loc de concepte și idei. Mulțumesc pe această cale fraților și surorilor care susțin financiar lucrarea, furnizându-ne aceste unelte valoroase...
    Un alt lider a scris: Eforturile noastre evanghelistice printre țărani au crescut rapid de când am început să folosim aceste cărți. Am aflat că dacă vizităm un sat și lăsăm aceste cărți ca daruri localnicilor, când ne întoarcem oamenii ne pun multe întrebări legate de povestirile pe care le-au citit. Astfel, avem prilejul de a le vesti Evanghelia. Suntem așa de recunoscători fraților și surorilor cărora le pasă de noi și ne trimit astfel de unelte minunate, care ne ajută la vestirea Evangheliei câtor mai mulți oameni de aici, din China... La origine, cartea 25 de întâmplări preferate din Biblie a fost concepută pentru a veni în sprijinul copiilor (China are peste 300 milioane de copii!), dar am descoperit că este folositoare și pentru adulții fără prea multă carte sau analfabeți. Putem tipări în China cartea 25 de întâmplări preferate din Biblie, color, cu numai 1 leu pe exemplar. Deși cifra aceasta pare infimă, 500.000 de exemplare trimise lunar înseamnă șase milioane de exemplare pe an și costă 6.000.000 de RON. Credem că este un prilej deosebit pentru noi să ajutăm credincioșii din China în eforturile lor de a vesti Evanghelia sutelor de milioane de adulți și copii care încă nu au auzit despre Domnul Isus și despre planul de mântuire. Prețuim nespus de mult generozitatea dumneavoastră, a celor ce susțineți financiar lucrarea Domnului. Cum spunem deseori, credem că am primit chemarea de a fi un pod între cei ce vor să ajute și cei care au nevoie de ajutor, fie că e vorba de ajutor material, fie că e vorba de ajutor spiritual. Nu putem face totul și nici dumneavoastră nu puteți face totul. I-am anunțat pe credincioșii din China să înceapă tipărirea lunară a celor 500.000 de cărți cu povestiri biblice și vor continua să tipărească, atât timp cât bugetul le va permite. Cu numai 1 leu, puteți pune o carte valoroasă în mâna unui chinez care are nevoie să primească Evanghelia. Ținta noastră: strângerea unui milion de dolari, sau chiar mai mult, pentru cauza aceasta. Din partea credincioșilor din China care au beneficiat sau vor benefica de dragostea dumneavoastră, vă mulțumim!
    Căci El a potolit setea sufletului însetat și a umplut de bunătăți sufletul flămând. Psalmul 107:9
    Christian Aid Ministries, 30 august 2012

Cum puteţi ajuta…
    Cu numai
    1LEU,
    o carte

a) prin MANDAT POŞTAL către Asociaţia International Christian Aid Ministries, la adresa
    O.P. 1, Gh. P. 1, C.P. 1 SUCEAVA, cod 720300, cont RO47 BTRL 0340 1205 I420 1303, C.U.I. 15339650.
    b) sau direct în CONTUL BANCAR RO47 BTRL 0340 1205 I420 1303 deschis la Banca Transilvania, Suceava.
    c) Cei care doresc să facă donaţii în valută sunt rugaţi să ne contacteze telefonic la 0230-533032
    sau email la [email protected] Vă rugăm să notați „China” pe mandat sau pe transferul bancar.
    100% din donația dumneavoastră se va folosi pentru Proiectul „Ajutați la evanghelizarea Chinei!” Durata proiectului este din iulie 2012 până în iunie 2013. Dumnezeu să vă binecuvânteze.
    Pentru a primi aceste scrisori la domiciliu sau prin email vă rugăm să ne scrieți sau să ne contactați prin telefon, email sau fax.
    Asoc. International Christian Aid Ministries, Str. Lipoveni Nr. 10, Suceava, Romania 720084
    Telefon: +4-0230-533032 Fax +4-0230-533037 email [email protected] Filiala Europeană a organizaţiei Christian Aid Ministries, P.O. Box 360, Berlin, Ohio 44610 

This post was edited by Un Prieten Vio at October 3, 2012 2:19 PM EEST