Forums » Lucruri Interesante

Adam si Eva au fost albi?

This topic has been closed.
  • <br>חבר שלי עורך מסיבת רווקים עם חשפנית. מה באמת נעשה במסי...  more
  • Is acid reflux disorder placing a damper on your own lifestyle? ...  more
  • S-a dus încă un August din acest an spre alte zări. M-am gândit ...  more
  • Should you suffer from acid reflux disorder, you probably know h...  more
  • <br><p> Thanks to the nature of the procedure, <a...  more
  • Nourishment is essential in our everyday day-to-day lives. Whate...  more
  • <br><p> Mumble bumble is a children's animated telev...  more
  • Sometimes you may feel like you would like to start off exercisi...  more
  • If you're looking for articles electrical generator for ones blo...  more
  • If you're seeking a piece of writing power generator for ones bl...  more
  • There are some different forms of article generators on the Inte...  more
  • There may be enjoyable to be had enjoying soccer, but you might ...  more
  • <p> Wagerworks has begun its process of developing virtual...  more
  • <br><p> The second part of the role-playing saga abo...  more
  • If you're pumped up about the game of baseball, than the article...  more
  • <br><p> Nov 3 (reuters) - rr donnelley & sons co...  more
  • in Ajutor
    June 26
    Buna ziua.nu pot sa adaug poze noi si nu inteleg de ce.ma lasa s...  more
  • Would you like soccer? Can you desire that you can be much bette...  more
  • <br><br>Joker338 pun di dukung oleh financial instit...  more
  • Baseball is really a beloved sport activity amid a lot of people...  more
  • November 26, 2013 10:12 PM EET

De ce intrebi? Ai certitudinea ca erau albi...sau vrei sa te certi si cu mine?:)) Daca esti pasnic poate iti zic:D

• November 26, 2013 10:14 PM EET

Gabriel:ca sa intelegi cum procedau apostolii,iti dau exemplul locuitorilor din Berea,care VERIFICAU IN SCRIPTURI daca lucrurile spuse de apostoli erau corecte,fiind LAUDATI pt.acest bun obicei.Rezulta ca si lor li se demonstra CU SCRIPTURILE ca ISUS ESTE CHRISTOSUL !!!Ei bine...ce "verificare in scripturi" poate face cineva in cazul elucubratiei unuia care spune ca i s-a aratat Dumnezeu ????

Un curs de cateheză ar rezolva toate aceste polemici!

Un curs de cateheză ar rezolva toate aceste polemici!

• November 26, 2013 10:16 PM EET

Nicidecum Vio,dar ,cred ca,daca spui ceva,trebuie sa dovedesti...Eu nu am spus ca erau albi.....Deci de unde pana unde erau "negri"???

• November 26, 2013 10:19 PM EET

Nu ai spus ca sunt nici albi, nici negri dar esti foarte revoltat ca am zis eu ca sunt negri:))...cred ca "de unde pana unde" spune mai multe decat vrei sa recunosti. Eu invat acum si mi-e foarte greu sa tot apas pe actualizarile de pe pom...iti las un id in privat si discutam cat vrei:)

• November 26, 2013 10:44 PM EET

Vio draga: nu sunt revoltat deloc,pt.ca eu sunt mai brunet asa... Dar,este de bun simt sa-ti demonstrezi gluma nu-i asa ??

• November 26, 2013 10:48 PM EET

O faceam cu mare drag daca nu-ti simteam aroganta:)

• November 26, 2013 10:54 PM EET

Si tu incerci sa scapi de raspunderea cuvintelor tale pretextand o falsa "aroganta' a interlocutorului ? Vio...tu pari altfel decat multi de aici ! De ce oare vrei sa te "inregimentezi" ??

• November 26, 2013 10:56 PM EET

Sunt flatata:) Nu imi retrag cuvintele si nici nu fac din ele o dogma. Astept in schimb sa imi demonstrezi ca ceea ce am zis eu este o gluma. Credeam ca esti neutru;)

• 45 posts
    November 26, 2013 11:02 PM EET

nu stiu daca sa vorbit de versetul acesta, ca este prea mult de citit...dar poate semnul de care vorbeste versetul aicea este acella de al face pe cain NEGRU!!

Geneza 4:15 Domnul i-a zis: „Nicidecum; ci dacă va omorî cineva pe Cain, Cain să fie răzbunat de şapte ori.” Şi Domnul a hotărât un semn pentru Cain, ca oricine îl va găsi să nu-l omoare.

• November 26, 2013 11:03 PM EET

Eu SPER sa fie o gluma...pe care trebuie sa o demonstrezi tu,doar este gluma ta ....Te-am adaugat in lista,te-am salutat dar...tu nu erai ....

• November 26, 2013 11:04 PM EET

Sunt acum...nu am nici un offline:)

• November 26, 2013 11:04 PM EET

Hopa...inca unul...Ce verset il face pe Cain negru?????

• 45 posts
    November 26, 2013 11:06 PM EET

citeste inca o data George ce am scris....:)

• November 27, 2013 6:04 AM EET

Paul;de unde pana unde poti crede ca Biblia culpabilizeaza o rasa umana ?Scrie SEMN,iar Nitzche sau exegetii apartheidului au "interpretat" astfel acel verset,pt.A CULPABILIZA apriori o "rasa inferioara" ! Cred ca tu nici nu ai habar in ce te bagi !

• 45 posts
    November 27, 2013 8:42 AM EET
    In primul rand, nu stiu daca ai recitit cu atentie CE am scris. Am folosit cuvantul "poate"...nu am zis ca as crede ceva...a fost asa "food for thought" cum se zice...semnul ar fi putut fi orice...deci nu poti fi 100 % sigur care a fost semnul. Ok acuma asa un sfat. Cand scrii, nu mai scrie cu atata arogantza....nu ii atractiv deloc. Incearca sa te cobori vreo 10 trepte de pe scara mandrei ca tu le st pe toate. O sa zici ca unde ai zis ca le sti pe toate. Nu ai zis, dar in scrisele tale si atitudinea ta, asta arata.

Take this as a friendly advice. Sunt prea multi oameni care stat toata ziua pe bloguri si "dezbat" biblia.
  • November 27, 2013 9:48 AM EET

Paul:cunosc "teoriile" penticostalilor,care,nefiind capabili sa-si sustina elucubratiile,ii acuza pe interlocutori de aroganta de "preastiinta" etc....Ideea aceea cu Cain-negru sta la baza unor teorii segregationiste iar eu,un semit cunoscator al fenomenelor rasiale si antisemite, cred ca este normal sa reactionez la asa ceva !

• 45 posts
    November 27, 2013 10:04 AM EET

Auuuu...ce trist ii sa nu ai intelepciune ci doar cunoastere...Ce sa mai zic...nu ai cu cine...tu ai mintea odihnita... contiuna sa "stralucesti" ;)

• November 27, 2013 10:12 AM EET

Paul: eu am cunoastere pt.care multumesc lui Dumnezeu.Ii multumesc si pt.ca nu sunt prost crescut ca tine !

• 45 posts
    November 27, 2013 10:14 AM EET

Asta am zis, aveti cunoastere...intelepciunea va lipsiste. Zic "va" ca doar acuma am vazut cati ani avetzi. Si de unde stiti dumneavoastra cat de prost sau bine am fost eu crescut?

This post was edited by Paul Bangean at November 27, 2013 10:15 AM EET
  • November 27, 2013 10:16 AM EET

Observ ,pt.ca ma jignesti ! Sa iti fie rusine !!!

• November 27, 2013 10:17 AM EET

Ai spus si ca "am mintea odihnita"....

• 45 posts
    November 27, 2013 10:18 AM EET

Ii rusinos...un om de varsta dumneavoastra sa actionati ca si un copil...Simntiti jighnirea pentru ca suneti peste masura de mandru.

• 45 posts
    November 27, 2013 10:22 AM EET
    GHEORGHE MARCU said:

Paul: eu am cunoastere pt.care multumesc lui Dumnezeu.Ii multumesc si pt.ca nu sunt prost crescut ca tine !

• 11 Fariseul stătea în picioare şi a început să se roage în sine astfel: „Dumnezeule, Îţi mulţumesc că nu sunt ca ceilalţi oameni, hrăpăreţi, nedrepţi, preacurvari sau chiar ca vameşul acesta.