Forums » Noutati site

Schimbări PomVerde

• Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • <br><br>What kind of website offers free laptop repl...  more
    • 13 posts
    January 29, 2015 11:16 PM EET

Salutare! 

Se anunta schimbari pe site, si pentru ca nu vrem sa le facem fara sa va cerem parerea, am facut un topic deschis in care  va rugam sa scrieti ce ati schimba voi la site. Mentionez, fiti respectuosi, eleganti, realisti, si...va multumesc!

Orientativ va scriu cateva indicii: 

-puteti da detalii tehnice

- detalii despre organizare 

-ce ati dori sa fie, ce ati dori sa nu mai fie

- ce va place, ce va displace.  

Multumim pentru observatiile repetate asupra administratorilor si moderatorilor site-ului, dar acum vorbim de site, nu despre noi.  Deci...va rog, ignorati-ne! 

Asteptam cu interes raspunsurile voastre!

Multumim anticipat! 

This post was edited by Irrina U. at January 31, 2015 3:47 PM EET
  • January 29, 2015 11:41 PM EET
    Imi place controlul pozelor uploadate pe site si as dori sa va propun verificarea username-ului ales de utilizatori. Site-ul se doreste a fi crestin, dar cand intri si vezi: pisicuta pis pis sau iubaretu sau alte nume, ma duce cu gandul la un site de duzina, si la oameni care uita ca trebuie sa exprime respect ca si crestini.
  • January 29, 2015 11:48 PM EET

Câteva modificări ce țin de chat: 

În primul rând, aș vrea ca să putem scrie cu diacritice pe chat. 
    Apoi, pe trivia, aș fi vrut să mai adaug întrebări, răspunsuri, să elimin pe cele care se repetă, pe cele care sunt greșite...  *(Problema aceasta mă gândesc că a fost abordată de mai mult timp, însă dacă tot se fac schimbări, ar fi bine să fie toate odată).
    Apoi, dacă e posibilă activarea celorlalte chat-uri, de exemplu #scramble-en, #trivia-en, #versete, #suluri-en și cam atât. 
    Apoi, dacă nu cer prea mult, dacă e să scriem și cu diacritice, aș vrea ca și pe trivia, scramble,  răspunsurile să fie tot cu diacritice. (Adică , dacă răspunsul este ” mâine ”, dacă eu scriu ”maine”, nu se pune).   ;))

This post was edited by Deleted Member at January 29, 2015 11:52 PM EET
  • January 30, 2015 12:27 AM EET

Cu privire la "Stare relatie", varianta "Vreau o relatie serioasa" ar fi frumos sa fie scoasa. Asa cum ati spus si voi, si noi, acesta nu este site de matrimoniale, dar optiunea aceasta pare sa contrazica. Mi se pare total nepotrivita. Am o prietena ce si-a facut cont, si dupa ce a vazut, l-a sters imediat, mi’a zis ca acesta-i site de matrimoniale. Nu e nimeni oprit sa se casatoreasca cu cineva de aici, dar lucrurile sa se faca cu intelepciune. 

This post was edited by Deleted Member at January 31, 2015 11:41 PM EET
    • 13 posts
    January 30, 2015 10:51 AM EET

@LIDIA,  totusi trebuie sa existe un status. Ar fi ok, de exemplu: singur? (trist si parasit), intr-o relatie, casatorit, divortat? 

• 23 posts
    January 30, 2015 10:56 AM EET

Asta cu "vreau o relatie serioasa" nu cred ca e chiar asa de inlaturat. Faza cu numele, cu nick-urile, in schimb, chiar sunt de acord, sa nu mai fie lasate nume cu "....." sau mai stiu eu ce caractere...nu cred ca e ceva rau sa ti se stie numele(macar cel mic).

• January 30, 2015 11:55 AM EET

Pentru domnisoara sau doamna Lidia Lidia si  Alexia O, dar si ptr celelalte care nu isi vad de treburile lor. Vreau sa punctez cateva aspecte. Nu sunteti fondatoarele acestu site ( asa cred, daca ma insel imi cer scuze). Nu va obliga nimeni sa intrati pe profilul meu daca nu va convine. Daca eu imi caut jumatatea aici, nu e problema voastra. Site-ul acesta de mult timp ptr unii incepe sa devina crestin fara "s". Pe cei care isi cauta jumatatea ii criticati si ii luati la 11 m, dar pe cei care injura pe aici de Dumnezeu si alte blasfemii nu ii vedeti? sau alta faza : unui prieten de-al meu i-a scris un barbat ca vrea o rel serioasa cu el. E site crestin asta? nu prea cred. Daca sunteti atat de credincioase, ce cautati aici? In timpul Domnului Isus a existat internet? Vrea Dumnezeu sa stati pe internet? Daca sunteti atat de credincioase, nu aveti ce cauta aici. Asa ca va rog, sa va vedeti de probleme si de viata voastra si sa ii lasati pe ceilalti in pace. Multumesc pentru intelege ! GBY !

• January 30, 2015 11:55 AM EET

de problemele

• January 30, 2015 11:56 AM EET

Multumesc pentru intelegere !

• January 30, 2015 12:04 PM EET
    @vasile: iti recomand un psiholog. Sau medic psihiatru. Si pe urma continuam discutia. Tu cauta ce doresti, dar fa-o cu minte. Are site-ul multe lipsuri si cred ca administratorii acestui site doresc o schimbare in mai bine prin postarea de mai sus. Nu prea inteleg cu ce ajuta comentariile tale la adresa mea si a Lidiei imbunatatirea acestui site. Daca te deranjeaza diferentele noastre de opinie nu cred ca era necesar sa scrii aici. Puteai alege sa scrii pe paginile personale.
  • January 30, 2015 12:26 PM EET

Irrina, toate celelalte sunt foarte bune, doar aceasta mi se pare in plus. Paranteza ta era o ironie? Cine a zis ca "Singur" inseamna "trist si parasit"? :) 

SINGLE= Stress Is Now Gone, Life's Easier :)) 

Este parerea mea, daca considerati ca nu e buna,treceti mai departe. Mie mi se pare ca "Vreau o relatie" ii da site-ului o alura de matrimoniale. Plus ca mi se pare penibil sa-ti pui "Vreau o relatie" e ca si cum ai cersi. Cred ca e de la sine inteles ca toti tinerii vor o relatie/sa se casatoreasca (sau majoritatea). Este neinteligent si lipsa de credinta sa cersesti o relatie. Crezi ca Dumnezeu nu iti poate purta de grija? Cere-I Lui, nu oamenilor. Oamenii te vor dezamagi. (Asa cum se vaitau chiar unii pe-aici, si totusi continua sa ceara fete ca la matrimoniale)

• January 30, 2015 12:40 PM EET

Vasile, este un site liber, poate sa-si faca cont cine vrea. Nu e vina site-ului/a administratorilor ca exista pe-aici si din categoria spusa de tine, dar la orice era rau, s-au luat masuri mereu, nu mai critica aiurea. Celor ce au avut un comportament neadecvat li s-a sters contul. 

Vasile, pe vremea Domnului Isus nu au existat nici masini, asa ca sa te duci pe jos...

Si tocmai fiindca suntem credincioase ne aflam aici, fiindca este un site crestin, in care poti creste spiritual, ne zidim unii pe altii prin diverse invataturi, discutam despre diverse lucruri crestine,etc. 

Nu mai blamati atata site-ul, din cauza unor specimene care mai intra pe-aici. Este normal sa existe si crengi uscate, dar pt situatiile descrise de tine,sau altele de genul, exista DENUNTA, sau BLOCHEAZA MEMBRU. 

This post was edited by Deleted Member at January 31, 2015 9:32 PM EET
    • 57 posts
    January 30, 2015 1:17 PM EET

Eu nu sunt de acord cu eliminarea ci doar cu adaugarea. Imi place cum este site-ul, dar nu strica nimic daca se mai adauga ceva la el. Si la stare de relatie cine nu este de acord cu o anumita varianta, nu este obligat sa si-o puna

• January 30, 2015 1:44 PM EET
    Aş dori ca reclamele de pe site să dispară. Ştiu că scopul reclamelor este acela de a câştiga ceva bani pentru întreținerea site-ului. Sunt dispus să contribui şi eu cu ceva bani pentru intreținerea site-ului. Un alt detaliu tehnic ar fi dacă se poate să lucrați un pic şi la versiunea de mobil al site-ului. Cred că ar fi super dacă site-ul ar putea fi accesat de pe tabletă şi telefon. Eu personal folosesc şi tabletă când sunt acasă şi telefon când sunt la muncă. Am să mai revin cu ceva propuneri tehnice dacă este de folos. Domnul să binecuvinteze toți administratorii acestui site, well done!
    • 57 posts
    January 30, 2015 1:49 PM EET

Eu in privinta userului as vrea doar ca sa nu se mai dea voie sa se scrie cu cifre ci doar cu litere

• January 30, 2015 2:06 PM EET
    [blockquote][b]Catalin Marian said:[/b]
    Aş dori ca reclamele de pe site să dispară. Ştiu că scopul reclamelor este acela de a câştiga ceva bani pentru întreținerea site-ului. Sunt dispus să contribui şi eu cu ceva bani pentru intreținerea site-ului. Un alt detaliu tehnic ar fi dacă se poate să lucrați un pic şi la versiunea de mobil al site-ului. Cred că ar fi super dacă site-ul ar putea fi accesat de pe tabletă şi telefon. Eu personal folosesc şi tabletă când sunt acasă şi telefon când sunt la muncă. Am să mai revin cu ceva propuneri tehnice dacă este de folos. Domnul să binecuvinteze toți administratorii acestui site, well done![/blockquote]
    • 23 posts
    January 30, 2015 2:22 PM EET

Dupa cum am spus intr-un comentariu, reclamele le poti bloca cu un ad-on al browser-ului, AdBlock se numeste, eu il folosesc, si nu mai vad nici o reclama, pe niciun site. :)

• January 30, 2015 4:03 PM EET

Am si eu cateva propuneri.

1- Sa se stearga orice profil fals, asta ar mentine site-ul mai curat, nu are treaba cu SEO.

2-Sa se ceara la toate persoanele care au nume din alea de copii cum au zis si mai sus, sa isi puna numele real, asta tot pentru frumusetea site-ului si ordinea lui.

3-Daca e posibil sa se faca o sectiune langa forum sau in alt loc "Publicitati" sau ceva asemanator (numele), si acolo sa isi poata promova oamenii lucrurile lor (fara chestii de facut bani si prostii din astea, chestii serioase), cred ca intelegeti ce vreau sa zic.

4-As vrea si eu sa fiu in functie pe site sa mentin ordinea si altele (sa fiu pus la proba un timp anume)

5-Langa "video" o categorie cu TV Crestin, si sa se puna acolo canalele tv crestine (link sau sa se puna direct playerul), mie mi-ar fi util.

6-Ar fi frumos in loc de publicitate, sa se puna pe home page un buton cu "donate".

7-Un buton cu "dislike" (Asta ajuta in a face oamenii sa stie ca un anumit gen de chestii nu e pe placul altor membrii)

8-Sa se poata sa trimiti un mesaj la un membru care nu il ai la lista de prieteni.

This post was edited by Deleted Member at January 30, 2015 4:27 PM EET
  • January 30, 2015 4:51 PM EET

Cel mai important lucru care trebuie adaugat neaparat, este functia de "edit" la comentarii, ca daca scrii ceva gresit, sau iti amintesti ca trebuia sa mai zici ceva, trebuie sa stergi si sa il pui de la 0, sau sa adaugi inca 10000 de comentarii ca sa spui un lucru simplu

• January 30, 2015 5:45 PM EET

Alexandru, obiectez! :D La butonul cu "dislike"! A fost pe vremuri, si numai certuri a facut. S-a scos, si sper ca nu se va introduce din nou. 

This post was edited by Deleted Member at January 30, 2015 5:50 PM EET
    • 3 posts
    January 30, 2015 7:07 PM EET

Mie mi se pare anormal ca unii care se considera membri vechi ai site-ului ,chiar impreuna cu unii admini sunt adesea ironici si chiar nerespectuosi cu alti useri pe care ii considera mai putin dotati intetelectuali sau cu alte lipsuri. Nu cred ca e dovada de preofesionalism, de caracter sau de vreo alta virtute atitudinea pe care am mentionat-o,in concluzie ne putem lipsi pe viitor.Multumesc !

• January 30, 2015 7:48 PM EET

[blockquote][b]LIDIA LIDIA said:[/b]

Alexandru, obiectez! :D La butonul cu "dislike"! A fost pe vremuri, si numai certuri a facut. S-a scos, si sper ca nu se va introduce din nou. 

[/blockquote]

Eu sunt pe site din 2009 daca nu gresesc incoace, pe atunci nu exista asa ceva, asa ca banuiesc ca era cu mult mai inainte. De ce a facut certuri, nu cumva pentru ca oamenii postau gunoaie aici?. Adica eu postez (exemplu) un anunt cu o masina la vanzare, si primesc dislike-uri, asta nu cumva inseamna ca nu are ce cauta asa ceva aici, si ca la oameni nu le place? Asa cu orice...deci argumentul asta spus de tine este egal cu 0 (nu e valabil)

• 0 posts
    January 30, 2015 8:53 PM EET
    Eu propun un psiholog :)
  • January 30, 2015 9:34 PM EET

[blockquote][b]Vasile Anghel said:[/b]

Pentru domnisoara sau doamna Lidia Lidia si  Alexia O, dar si ptr celelalte care nu isi vad de treburile lor. Vreau sa punctez cateva aspecte. Nu sunteti fondatoarele acestu site ( asa cred, daca ma insel imi cer scuze). Nu va obliga nimeni sa intrati pe profilul meu daca nu va convine. Daca eu imi caut jumatatea aici, nu e problema voastra. Site-ul acesta de mult timp ptr unii incepe sa devina crestin fara "s". Pe cei care isi cauta jumatatea ii criticati si ii luati la 11 m, dar pe cei care injura pe aici de Dumnezeu si alte blasfemii nu ii vedeti? sau alta faza : unui prieten de-al meu i-a scris un barbat ca vrea o rel serioasa cu el. E site crestin asta? nu prea cred. Daca sunteti atat de credincioase, ce cautati aici? In timpul Domnului Isus a existat internet? Vrea Dumnezeu sa stati pe internet? Daca sunteti atat de credincioase, nu aveti ce cauta aici. Asa ca va rog, sa va vedeti de probleme si de viata voastra si sa ii lasati pe ceilalti in pace. Multumesc pentru intelege ! GBY !

[/blockquote] 

bine punctat!

• January 30, 2015 9:41 PM EET

Cred ca schimbare care trebuie facut aici pe site e in dreptul adminilor care mereu se leaga de altii si numa daca le-ai zis ceva iau foc .. si de multe ori ei sunt cei neseriosi in legatura cu site-ul ! :)