Forums » Noutati site

Schimbări PomVerde

• Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • <br><br>What kind of website offers free laptop repl...  more
  • January 30, 2015 10:16 PM EET

[blockquote][b]Pieeee ` said:[/b]

Câteva modificări ce țin de chat: 

În primul rând, aș vrea ca să putem scrie cu diacritice pe chat. 
    Apoi, pe trivia, aș fi vrut să mai adaug întrebări, răspunsuri, să elimin pe cele care se repetă, pe cele care sunt greșite...  *(Problema aceasta mă gândesc că a fost abordată de mai mult timp, însă dacă tot se fac schimbări, ar fi bine să fie toate odată).
    Apoi, dacă e posibilă activarea celorlalte chat-uri, de exemplu #scramble-en, #trivia-en, #versete, #suluri-en și cam atât. 
    Apoi, dacă nu cer prea mult, dacă e să scriem și cu diacritice, aș vrea ca și pe trivia, scramble,  răspunsurile să fie tot cu diacritice. (Adică , dacă răspunsul este ” mâine ”, dacă eu scriu ”maine”, nu se pune).   ;))
    [/blockquote]

NU

• 117 posts
    January 31, 2015 12:58 AM EET

[blockquote][b]Desiree Annes said:[/b]

Mie mi se pare anormal ca unii care se considera membri vechi ai site-ului ,chiar impreuna cu unii admini sunt adesea ironici si chiar nerespectuosi cu alti useri pe care ii considera mai putin dotati intetelectuali sau cu alte lipsuri. Nu cred ca e dovada de preofesionalism, de caracter sau de vreo alta virtute atitudinea pe care am mentionat-o,in concluzie ne putem lipsi pe viitor.Multumesc !

[/blockquote]

Subscriu la mesajul lui Desiree Annes.

Apoi si eu as dori ca macar un nume sa fie cel real, daca nu ambele.

Sa nu se mai accepte pe site video-uri NECRESTINE.  Si asa sunt destule videouri "crestine" deocheate, nu e nevoie sa mai bagam si din alea care nu au nici o legatura cu scopul acestui site.

Deasemenea, daca pozele to sunt moderate, sa nu se mai accepte poze provocatoare, ce definesc, uneori chiar foarte clar , forme, stari nepotrivite (senzualitate, etc)

Acum, mari sperante nu am ca s-a face ceva, de multe ori s-a cerut parerea utilizatorilor, dar de prea putine ori s-a facut ceva concret.

Sper ca macar de data asta sa va tineti de cuvant :)

cu respect

=Mihai=

• January 31, 2015 9:56 AM EET

Mai bine înnumărai stelele decat să faci topicul asta :))))

This post was edited by Deleted Member at January 31, 2015 9:57 AM EET
  • January 31, 2015 11:47 AM EET

@John Doe - Da, trebuia să fie și cineva contrar a ceea ce vreau eu. :)) 

@Ta obiciam mlogu  - Dacă schimbarea trebuie făcută în dreptul adminilor, atunci ar trebui să plecăm toți de aici. Iar tu pleci prima.   Adminii sunt cei mai buni de până acum.  Dacă nu îți convine, fă-ți propriul site, fii tu admin, fii tu totul. ;)

• January 31, 2015 12:54 PM EET

Că tot veni vorba mai devreme de poze..
    Aș vrea ca fiecare profil să fie privat. Adică .. mă enervează destul de tare când intru pe pom, trebuie să văd mai întâi pozele tuturor. (Nu am nimic cu nimeni, însă dacă ar fi o poză, probabil ar fi foarte bine, dar am de văzut o întreagă ședință foto!) 

• January 31, 2015 2:17 PM EET

[blockquote][b]Miha Miha said:[/b]

Dupa cum am spus intr-un comentariu, reclamele le poti bloca cu un ad-on al browser-ului, AdBlock se numeste, eu il folosesc, si nu mai vad nici o reclama, pe niciun site. :)

[/blockquote]

Spune-mi unde il gasesc... cum dau de acest AdBlock, ca sa blochez reclamele...

• January 31, 2015 3:12 PM EET

de exemplu, ultima activitate a membrilor..

• 57 posts
    January 31, 2015 4:30 PM EET

Pieeee si daca respectivul vrea ca sa ii vada toti pozele?

• January 31, 2015 7:20 PM EET
    Eu personal aș vrea să scriu ce nu îmi place. Cu tot respectul.
    Nu îmi place ca atunci când cineva scrie la profilul meu, acum numai pot șterge alte comentarii. (pentru ca unele sunt în plus)
    Nu îmi place ca numai pot sa dau " vezi mai mult " ( pentru ca ma mai uitam) asa cum era înainte pe pagina de start.
    Nu îmi place ca nu este "edit" la comentarii asa nu stau Sa șterg comentariile Și sa le rescriu
    Nu îmi place ca nu este postata și pagina de a ajuta acest site Financiar. Posibil sunt persoane ce ar vrea sigur.
    Nu îmi place ca nu este un loc unde sa facem plângeri :)) poate suna amuzant dar chiar ar fi bun. O pagina unde numai admini sau administratorul sa vadă. Sunt mesaje personale culmea nu alta ce utilizatorii le primesc.

Nu știu dacă sa mai zis ceva din tot sau nu, nici nu am citit. :)
    • 57 posts
    January 31, 2015 9:11 PM EET

Pentru ca nu se poate da intotdeauna "Vezi mai mult" pe pagina principala, nici mie nu imi place. Nu stiu de ce este cand se poate da "Vezi mai mult" si cand nu se poate da "Vezi mai mult"

• 23 posts
    January 31, 2015 9:21 PM EET

[blockquote][b]Intreaba Ma said:[/b]

[blockquote][b]Miha Miha said:[/b]

Dupa cum am spus intr-un comentariu, reclamele le poti bloca cu un ad-on al browser-ului, AdBlock se numeste, eu il folosesc, si nu mai vad nici o reclama, pe niciun site. :)

[/blockquote]

Spune-mi unde il gasesc... cum dau de acest AdBlock, ca sa blochez reclamele...

[/blockquote]

AdBlock il gasesti ca adon la fiecare browser, acum depinde ce folosesti. Poti cauta direct pe google, daca iti e mai usor. Mult succes!

• 51 posts
    January 31, 2015 10:49 PM EET

Eu propun pentru poza de profil sa se adauge optiunea la pozele deja disponibile "poza de profil" sa nu tot urci de fiecare data aceeasi poza daca vrei sa pui una care ai mai avut-o

• 9 posts
    January 31, 2015 11:12 PM EET

[blockquote][b]ta obiciam mlogu said:[/b]

Cred ca schimbare care trebuie facut aici pe site e in dreptul adminilor care mereu se leaga de altii si numa daca le-ai zis ceva iau foc .. si de multe ori ei sunt cei neseriosi in legatura cu site-ul ! :) 

[/blockquote]

Din punct de vedere gramatical, comentariu` tau e varza. Si nu numai din punct de vedere gramatical e varza. Cam din toate punctele e.

• February 1, 2015 2:27 AM EET
    .
    This post was edited by Deleted Member at September 20, 2018 10:36 PM EEST
    • 1 posts
    February 1, 2015 5:28 PM EET

un chat tip facebook sa vb cu prieteni   ce-i ai in lista ar fi o ide !!!

This post was edited by Kosovo.D . at February 1, 2015 5:28 PM EET
  • February 1, 2015 11:00 PM EET

@Anonim: Deja există un chat, nu e nevoie de altul, iar pomverde nu este ca facebook-ul. Dacă aveam nevoie de un chat cum e pe facebook, nu mai veneam în pom.  
    E destul de simplu.

• 9 posts
    February 1, 2015 11:06 PM EET

Pei asta e si problema. Lumea nu stie unde e chatu`... pen` ca se numeste pomplay. Ce inseamna asta? Pomplay? =)).

• 2 posts
    February 1, 2015 11:25 PM EET

As avea si eu o sugestie de ordin tehnic, sa existe posibilitatea ca din pozele deja aprobate si care se afla in "album" sa fie optiunea "seteaza ca poza de profil"..ca sa nu trebuiasca sa o incarci de mai multe ori .,si sa treaca iar prin procesul de verificare

• 9 posts
    February 2, 2015 12:14 AM EET

Eu cred ca daca site-u` se va desfiinta, nu va mai exista nicio problema tehnica sau de alta natura. Eu spun ca asta e cea mai buna metoda de a elimina problemele... vreti solutii? Luati solutii! :)).

• 1 posts
    February 2, 2015 12:53 AM EET

Bună! Sunt foarte mute conturi false, și alea ar trebui șterse. :D

• 1 posts
    February 2, 2015 12:47 PM EET

Nu stiu daca site-ul asta are nevoie de prea multe schimbari....Ar trebui sa mai existe si seriozitate printre membrii acestui site asa zis crestin....Nu conteaza ca e admin sau simplu membru...Daca tot e un site crestin...Dar cum asta sunt convins ca nu se va intampla,poate nu ar fi rau si un psiholog...."Schimbarea incepe cu tine insuti".....

• February 2, 2015 5:03 PM EET
    Hey m-am mai gândit la o chestie...ar fi super dacă PomVerde ar avea aplicație pentru smartphone. Cu siguranță costă să ai aşa ceva dar ar fi ceva minunat :). Poate pe viitor dacă nu acum :). O zi binecuvantată!
  • February 2, 2015 7:46 PM EET

Am si eu o sugestie, daca intereseaza pe cineva...la sectiunea cautare membrii,sa se adauge optiune de cautare dupa judet.... multumesc

• 57 posts
    February 2, 2015 10:04 PM EET

Mersi Vasile. Si pe mine ma intereseaza ca la cautare membri sa se adauge cautare dupa judet. Am zis o data asta, dar acum cand s-a facut la acest forum ce sa fie nou la site nu mi-a venit in minte

• February 2, 2015 10:18 PM EET

[blockquote][b]Alexia O said:[/b] Imi place controlul pozelor uploadate pe site si as dori sa va propun verificarea username-ului ales de utilizatori. Site-ul se doreste a fi crestin, dar cand intri si vezi: pisicuta pis pis sau iubaretu sau alte nume, ma duce cu gandul la un site de duzina, si la oameni care uita ca trebuie sa exprime respect ca si crestini. [/blockquote]

de acord cu tine