Forums » Noutati site

Schimbări PomVerde

• Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • <br><br>What kind of website offers free laptop repl...  more
    • 57 posts
    February 2, 2015 10:38 PM EET

Ce rau vezi in a-ti pune alt nume decat numele tau? Pentru mine nu este niciun rau atata timp cat numele nu inseamna o prostie

• February 2, 2015 10:39 PM EET

[blockquote][b]Vasile Anghel said:[/b]

Pentru domnisoara sau doamna Lidia Lidia si  Alexia O, dar si ptr celelalte care nu isi vad de treburile lor. Vreau sa punctez cateva aspecte. Nu sunteti fondatoarele acestu site ( asa cred, daca ma insel imi cer scuze). Nu va obliga nimeni sa intrati pe profilul meu daca nu va convine. Daca eu imi caut jumatatea aici, nu e problema voastra. Site-ul acesta de mult timp ptr unii incepe sa devina crestin fara "s". Pe cei care isi cauta jumatatea ii criticati si ii luati la 11 m, dar pe cei care injura pe aici de Dumnezeu si alte blasfemii nu ii vedeti? sau alta faza : unui prieten de-al meu i-a scris un barbat ca vrea o rel serioasa cu el. E site crestin asta? nu prea cred. Daca sunteti atat de credincioase, ce cautati aici? In timpul Domnului Isus a existat internet? Vrea Dumnezeu sa stati pe internet? Daca sunteti atat de credincioase, nu aveti ce cauta aici. Asa ca va rog, sa va vedeti de probleme si de viata voastra si sa ii lasati pe ceilalti in pace. Multumesc pentru intelege ! GBY !

[/blockquote]

te simti atacat?

• February 2, 2015 10:41 PM EET

;)[blockquote][b]Alexia O said:[/b] Imi place controlul pozelor uploadate pe site si as dori sa va propun verificarea username-ului ales de utilizatori. Site-ul se doreste a fi crestin, dar cand intri si vezi: pisicuta pis pis sau iubaretu sau alte nume, ma duce cu gandul la un site de duzina, si la oameni care uita ca trebuie sa exprime respect ca si crestini. [/blockquote]

• 57 posts
    February 2, 2015 10:42 PM EET

Nici eu nu sunt de acord cu Lidia si Alexia

• 57 posts
    February 2, 2015 10:45 PM EET

Ce conteaza ca cineva nu isi pune numele adevarat ci isi pune unul semnificativ atata timp cat prin ceea ce posteaza da dovada de crestin?

This post was edited by Florin Gabor at February 3, 2015 1:08 PM EET
  • February 3, 2015 1:47 AM EET

Deja incepeti sa dati in spectacol...........

• February 3, 2015 1:44 PM EET

Mai este o chestie care trebuie aici pe site. Un buton care sa iti arate optiunea de "nu mai urmari". Cand comentez undeva, mereu imi tot ajung notificari dupaia non-stop la fiecare chestie care zic altii, si eu daca nu mai sunt interesat sa urmaresc ceva, sunt nevoit sa sterg toate comentariile.

• February 3, 2015 2:12 PM EET

La video-uri, mi-ar place sa existe si o optiune de a dezactiva comentariile.

Sincer unii strica mesajele deosebite ale unor video-uri cu comentarii in plus.

• February 3, 2015 2:14 PM EET

Ar merge si optiunea sa stergem videouri de la proopiile noastre profile . :) 

• 57 posts
    February 3, 2015 2:23 PM EET

Si eu as vrea sa ne putem sterge proprile noaste videouri caci sunt videoclipuri care dupa ce le adaugam pe pom se sterg de pe youtube; si atunci videoclipurile nu mai merg, dar la profil tot ne raman

• 72 posts
    February 3, 2015 5:41 PM EET

Inca ceva legat de pozele de la profil. Sa avem posibilitatea ca atunci cand vrem sa ne schimbam poza, sa reusim sa punem una care a mai fost, stiu ca acum nu merge, iar daca vreau sa pun o poza care a mai fost, trebuie sa o incarc din nou. :D 

• February 4, 2015 9:35 PM EET

ai dreptate '' ta obiciam mlogu '' ... daca ei sunt admini taie si spanzura unde vor.... cat despre ceilanti care nu au ce face si critica tot timpul ...plus unii sunt casatoriti ar fi bine sa va vedeti de vietile voastre si de barnele din ochii vostrii ... in rest ce sa zic daca cineva vrea sa caute jumatatea e probela lui\ei dar... nu e ceva gresit sa comunici fete baieti etc cine vrea raspunde cine nu da block si gata simplu frate !!!

• February 4, 2015 9:58 PM EET

cel mai frumos era inainte ''mircu'' erau sute poate chiar mii care jucau trivia tin minte ca nu dormeam sa stau sa raspund la intrebari ca era concurenta :)) era ceva frumos ...in schimb aci... mda si ma rog inca ceva si scriu cu majuscule SA MAI ADAUGATI VA ROG SI CEVA GEN'' PROFESOR DE LIMBA ROMANA '' SI CEI CARE SUNT DESTEPTI AICI INTELIGENTII SITE-ULUI SA AJUTE LUMEA FRATE :))))))))))) aw ma doare burta 

• February 5, 2015 8:30 AM EET

Alexandru, află că pe acest site sunt impuse niște reguli. 
    Dacă ești de acord cu respectarea acestor reguli, atunci poți să rămâi aici.  În caz contrar pleci de bună voi sau rămâne alegerea ”adminilor să taie și să spânzure pe cine vor”.  
    Mulțumesc pentru înțelegere! 

• February 5, 2015 8:57 AM EET

Încă un lucru ... 
    Aș vrea ca restartul de server să fie dimineața, înainte de ora 8, nu la 10, asta pentru că se resetează scorul de pe chat odată cu restartul.   :)) 

• February 5, 2015 2:28 PM EET

pieeee ... dute ma prietene si plimbate ca poate ai nevoie de aer curat :> 

• February 5, 2015 5:50 PM EET

[blockquote][b]Pieeee ` said:[/b]

Câteva modificări ce țin de chat: 

În primul rând, aș vrea ca să putem scrie cu diacritice pe chat. 
    Apoi, pe trivia, aș fi vrut să mai adaug întrebări, răspunsuri, să elimin pe cele care se repetă, pe cele care sunt greșite...  *(Problema aceasta mă gândesc că a fost abordată de mai mult timp, însă dacă tot se fac schimbări, ar fi bine să fie toate odată).
    Apoi, dacă e posibilă activarea celorlalte chat-uri, de exemplu #scramble-en, #trivia-en, #versete, #suluri-en și cam atât. 
    Apoi, dacă nu cer prea mult, dacă e să scriem și cu diacritice, aș vrea ca și pe trivia, scramble,  răspunsurile să fie tot cu diacritice. (Adică , dacă răspunsul este ” mâine ”, dacă eu scriu ”maine”, nu se pune).   ;))

Hei..Nu toata lumea are tastatura in romana.Unelea pc'uri/laptop-uri chiar nu pot fi setate pentru limba romana.Soooo...ar fi o schimbare nefolositoare pentru multi. (ma numar printre ei)

[/blockquote]

• February 6, 2015 3:36 PM EET

deranjant e faptul ca trebuie sa se valideze pozele, daca nu au tenta obscena sau limbaj, nu vad un alt motiv pentru care nu se accepta..

• February 6, 2015 7:39 PM EET

Sa fie un chat ca la crestin3d general .

• February 7, 2015 12:42 PM EET

Ar trebui lucrat la partea de securitate a site-ului! Stiu ca asta presupune costiri in plus si munca. Dar pomverde nu este un stite tocmai sigur in cea ce privesc datele cu caracter personal.

• February 7, 2015 5:39 PM EET

Daca toti sunt pentru inregistrarea reala a numelor ma voi supune si eu majoritatii.

• February 7, 2015 10:56 PM EET
    Bine punctat Vasile Anghel ;)
  • February 10, 2015 6:56 PM EET

Un mic radio ar fi bine sa deschideti pe pom, ca sa facem si noi dedicatie unii la altii. Mai ales pt cei frustrati :)) 

• 1 posts
    February 11, 2015 9:42 PM EET

puteti sa scoateti chestia aia cu vizitele la profil?:))

• 57 posts
    February 11, 2015 11:01 PM EET

Eu nu sunt de acord sa se scoata caci vreau sa stiu cine ma viziteaza