Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

pt fete: cum ati dori ca un baiat sa va faca curte???

• Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • De-a lungul istoriei au avut loc tot felul de întâmplări cu parf...  more
  • „Chiar și un ceas care nu merge arată ora exactă de două ori pe ...  more
  • "Și totuși…!
    Încerci în fiecare zi să faci totul mai bine, ...  more
  • "Și totuși…!
  • "Și totuși…!
  • Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scum...  more
  • România este conform unei declarații date de domnul Iliescu, un ...  more
  • Te vei lovi de oamenii nepotriviţi. Te vei strădui să fie bine ş...  more
  • Orice bărbat care are un ţel şi un scop în viaţă, are nevoie de ...  more
    • 11 posts
    December 9, 2017 11:59 PM EET
    Care ar fi felul cel mai potrivit ca un baiat sa faca curte la o fata ??? Asta in general indiferent de baiat...
    • 1 posts
    December 10, 2017 12:01 AM EET

scrii un mesaj de genu'..este vreo fata pe aici si pt mine??'' 

• 11 posts
    December 10, 2017 12:06 AM EET
    Asta chiar ar fi tare daca ar funcitiona dar o fata are prea multe preferinte la care nu ai cum sa faci fata...
  • December 10, 2017 12:19 AM EET

vorbesc acum cu o fata super si vad incerc sa obtin informatii, apoi va dau de veste

• 6 posts
    December 10, 2017 12:54 AM EET

eu ca fata, ma las mai greu curtata, pentru simplul fapt ca toti vin cam cu aceasi poezie...

complimente pe moment, ca mna, trebuie sa prindem cumva prada...

fiti sinceri, deschisi, fiti voi insiva, nu ce ar dorii cineva sa fiti, nu poti juca acel rol/joc toata viata

pentru a cucerii o fata, asculto, incurajeazo, oferai sprijin si incredere, ca se poate baza pe tine in orice situatie si oricand

no fa sa se indragosteasca si apoi sa o lasi cu ochii in soare/luna ca fata se va racii groaznic si va devenii foarte rautacioasa sau aroganta

fa i ocazional cate un compliment, sau ce inseamna pentru tine

arata i ca esti cu capul pe umeri si stii ce vrei de la viata, ca esti hotarat si lupti pentru ceea ce ti doresti

PS : nu toate fetele sunt materialiste  si nici nu cautam printul pe cal alb, ci acel baiat care sa ne iubeasca pentru ceea ce suntem, sa se indragosteasca de defectele noastre, pentru ca de calitati se indragosteste oricine

Succes!

• 6 posts
    December 10, 2017 12:54 AM EET

eu ca fata, ma las mai greu curtata, pentru simplul fapt ca toti vin cam cu aceasi poezie...

complimente pe moment, ca mna, trebuie sa prindem cumva prada...

fiti sinceri, deschisi, fiti voi insiva, nu ce ar dorii cineva sa fiti, nu poti juca acel rol/joc toata viata

pentru a cucerii o fata, asculto, incurajeazo, oferai sprijin si incredere, ca se poate baza pe tine in orice situatie si oricand

no fa sa se indragosteasca si apoi sa o lasi cu ochii in soare/luna ca fata se va racii groaznic si va devenii foarte rautacioasa sau aroganta

fa i ocazional cate un compliment, sau ce inseamna pentru tine

arata i ca esti cu capul pe umeri si stii ce vrei de la viata, ca esti hotarat si lupti pentru ceea ce ti doresti

PS : nu toate fetele sunt materialiste  si nici nu cautam printul pe cal alb, ci acel baiat care sa ne iubeasca pentru ceea ce suntem, sa se indragosteasca de defectele noastre, pentru ca de calitati se indragosteste oricine

Succes!

• 1 posts
    December 10, 2017 1:53 AM EET

Greu, foarte greu... gandeste-te de cate materiale ai nevoie, iar fata, ce fel de curte doreste? De beton? Poate vrea si un petec de iarba in curte, cateva flori, gard de lemn vopsit in alb, stilul 1970. Greu de tot. Eu nu le-as face curte, ci mai bine le-as lua de sotie.

• 11 posts
    December 10, 2017 7:25 AM EET
    Natan maiorescu eu doar atat pot zice ofera cea ce vrei sa primesti...
    • 11 posts
    December 10, 2017 7:29 AM EET
    Delia C in teorie ar fi adevarat dar problema ar fi practica recunosc k trebuie sa le acorzi timp si atentie dar din pacate daca nu le poti face pe plac cum vor ele te schimba asta am vazut la cei din jurulmeu si din pacate asa am patit si eu...
    • 4 posts
    December 10, 2017 11:30 AM EET

Ei da, vremea aceea a cam trecut cand poti sa-i arati unei fete ca esti cu capul pe umeri,un baiat responsabil si ca stii ce vrei de la viata...bla bla. Daca te prezinti cu asa ceva in fata ei , te considera un demodat, plictisitor, bun de aruncat ( cu alte cuvinte) Formula magica este " Minte-ma frumos" Fa-ma sa cred ca nu e nimeni ca tine si pe mine fa-ma sa ma simt cea mai importanta persoana din univers. Vreau ca toata lumea sa se invarta in jurul meu si toti sa-mi faca mie pe plac. Cam la asa ceva se asteapta fetele din ziua de azi. Am generalizat putin. Sunt si fete cu bun simt dar in marea lor majoritate, cam pe aici se invarte societatea.Vor egalitate, cuvantul supunere e expirat de mult. Ne indreptam cu pasi repezi catre autodistrugere si asta datorita emanciparii femeii. Succes tuturor care mai au curajul sa-si faca o familie ;)

• December 10, 2017 1:54 PM EET

asta cu minte-ma frumos e de actualitate, te sustin iosica :)) chiar daca niciuna nu ar recunoaste, daca faci ce a zis Delia devii carpa lor, te pui pe tava ca baiat bun ce esti si ele se plictisesc, nu le invonovatesc, asta e ceva impus, nu o fac voluntar, societatea le impinge de asa natura... asta e viata.

• 11 posts
    December 10, 2017 2:05 PM EET
    Si cum ar trebui procedat
  • December 10, 2017 2:12 PM EET

tre' sa te pocaiesti si chiar daca nu suna a sfat prea bun, eu cred ca tre' sa le astepti pe ele sa iti dea semn, concentreaza-te pe cariera, fii pocait si apoi o fata de calitate se va uita la tine, cum prinzi cel mai mic semnal, incerci o miscare :))) dar scopul tau sa nu fie sa le impresionezi pe ele, ci ele sa fie uimite de modul tau de a fi ... cu cat le ignori mai mult cu atat pari mai interesant, subliniez PARI, totul e psihologic..

• 6 posts
    December 10, 2017 2:45 PM EET

deci scuza ma, eu una nu mi permit sa mi bat joc de cineva  si nici sa ma folosesc de cineva, nu generaliza si nu baga pe toata lumea in aceasi oala, ca exact asta pot face si eu, daca nu ai dat de fete ok, nu e vina nimanui, eu nu au dat pe vina pe nimeni ca am dat de oameni de 2 bani

• 6 posts
    December 10, 2017 2:46 PM EET

iar intrebarea lui Daniel, se adresa fetelor, multi va cam simtiti fete :D

• 11 posts
    December 10, 2017 7:08 PM EET

delia daca ai observat ditre fete doar tu raspunzi la aceasta intrebare din pacate restul nu le intereseaza.... tu esti diferita deschisa esti mai speciala ....

• 6 posts
    December 10, 2017 10:14 PM EET

nu ca nu le intereseaza, poate nu observa, sau sunt mai timide

• 11 posts
    December 11, 2017 6:18 AM EET
    Delia dar tu totusi ai observat si nu esti timida ma gandesc ca ai trecut prin multe...
    • 6 posts
    December 11, 2017 8:07 AM EET
    Sunt cadru medical
  • March 2, 2018 1:07 PM EET

Forum pentru FETE 

pt fete: cum ati dori ca un baiat sa va faca curte???

si cele mai multe comentarii sunt scrise de BAIETI...bravo voua!!!

This post was edited by Deleted Member at March 2, 2018 1:08 PM EET
  • March 19, 2018 8:19 PM EET

[blockquote][b]Ʌlexis S. said:[/b]

asta cu minte-ma frumos e de actualitate, te sustin iosica :)) chiar daca niciuna nu ar recunoaste, daca faci ce a zis Delia devii carpa lor, te pui pe tava ca baiat bun ce esti si ele se plictisesc, nu le invonovatesc, asta e ceva impus, nu o fac voluntar, societatea le impinge de asa natura... asta e viata.

[/blockquote]

Mai stiti cand dadeam sfatul asta? :))) [Confirmat din nou] !!!

I guess, we are who we are, nu prea putem sa ne schimbam strategia asa fortat..

Dar totusi, uitati de atitudinea de gentlement si de baiat bun, pe cat de mult posibil, banul, atitudinea de grosolan si minciuna iti conving fetele de azi din pacate.

• March 19, 2018 8:21 PM EET

[blockquote][b]Ʌlexis S. said:[/b]

[/blockquote]

Mai stiti cand dadeam sfatul asta? :))) Confirmat din nou !!!

I guess, we are who we are, nu prea putem sa ne schimbam strategia asa fortat..

Dar totusi, uitati de atitudinea de gentlement si de baiat bun, pe cat de mult posibil, banul, atitudinea de grosolan si minciuna iti conving fetele de azi din pacate.