Forums » Recomandari

NU FITI NESIMTITI ! CI PLATITII PE CEI CE VA MUNCESC!

• Bună ziua! Sunt coordonator activități service ( un fel de direc...  mai mult
  • Trei verbe care ne propulsează spre nelimitatele resurse divine....  mai mult
  • Vorbește Domnul
    autor: Nichifor Nicu
    03/12/2018. ora: 03:15

...  mai mult
  • 1. nu e ciudat cum o bancnotă de 50 lei pare o sumă mare când ...  mai mult
  • 1.Uiti in ce an esti .
    2.Iti faci tema in HTML si ii dai profulu...  mai mult
  • Dacă ți-aș spune că te-aș putea ajuta să găsești persoana potri...  mai mult
  • Neprihăniților, veniți acasă !
    28/11/2018. ...  mai mult
  • "Am petrecut câţiva ani în Israel – pentru un stagiu, în câ...  mai mult
  • 1. Religia. Ce religie ai avut? Nu e curios Dumnezeu de religia ...  mai mult
  • Te-ai întâlnit vreodată cu Isus ?
    03/11/20...  mai mult
  • Dumnezeu ne iubește așa cum L-a iubit pe Domnul Isus: "I-ai...  mai mult
  • Sărmanule popor
    28/10/2018. ora: 01:30

...  mai mult
  • Am învățat de la Adam că doar în ascultare există un Paradis. Op...  mai mult
  • Învaţă de la toate, să ai statornic drum.
    Învaţă de la flăcări, ...  mai mult
  • Niciodată nu am înțeles creștinul care crede că își poate trăi v...  mai mult
  • Să vi la cruce nu-i o rușine
    24/10/2018. or...  mai mult
  • Uneori stau şi mă întreb care este chemarea creştinilor pe acest...  mai mult
  • Mândria spirituală
    16/10/2018. ora: 10:20

...  mai mult
  • O pădure-ntunecată
    05/10/2018. ora: 04:20

...  mai mult
  • Sodoma și Gomora
    03/10/2018. ora: 06:40

...  mai mult
    • 124 subiecte
    6 aprilie 2018, 01:34:03 EEST

PACE VOUA!
    FRATI SI SUROTI CRESTINI!
    VREAU SA ATRAG ATENTIA :

CA NU CUMVA SA II CHEMATI PE FRATI SAU PE SURORI SA VA MUNCEASCA MOCA  GRATIS!

DACA I-ATI CHEMAT TREBUIE SA II SI PLATITI, MAI ALES PE CEI CARE NU AU UN JOB CARE NU AU UN SALARIU CARE DIN ALOCAREA TIMPULUI RESPECTIV DIN VIATA LOR SI PRIN PRESTAREA SERVICIULUI RESPECTIV TREBUIE SA ISI CASTIGE EXISTENTA LOR SI A FAMILIEI LOR!!!

DE CE SCRIU ACESTE LUCRURI

PENTRU CA ACUM SLAVA DOMNULUI SUNT FOARTE BINE AM UN SALARIU EXTRAORDINAR DE BUN!

DAR AM TRECUT SI PRIN PERIOADE IN CARE CHIAR NU AVEAM NIMIC DE MANCARE NU PREA AVEAM CU CE SA MA IMBRAC toti pantofii erau gauriti si bagam bucati de carton pe talpa ca nu cumva sa merg direct cu degetul pe asfalt si trebuia sa merg asa la liceu.

SI EXACT IN ACEA PERIOADA IN CARE MAMA AVEA PROBLEME MEDICALE SI NU PUTEA SA MUNCESCA fratele meu era clasa a 8 a si tatal meu murise

FRATI SI SURORI CRESTINE MA CHEMAU SA LE REPAR TELEVIZOARELE CALCULATOARELE MONITOARELE IMPRIMANTELE...

GRATUIT

SI MIE IMI ERA RUSINE SA LE SPUN CA EU IN ZIUA RESPECTIVA IMPARTISEM UN SINGUR OU LA MASA uneori mancam doar cateva felii de paine si in loc de ciorba ceva apa calda cu un praf de vegeta.

DAR IN SCHIMBUL SERVICIILOR PRESTATE FRATILOR SI SURORILOR DIN BISERICA MA ASTEPTAM SA IMI DEA SI EI CEVA BANI SAU MACAR CHESTII PENTRU MUNCA PRESTATA

NU FITI NESIMTITI

DACA CHEMATI PE CINEVA SA VA MUNCEASCA CEVA PLATITIL!

PT CA DACA VREA EL SA FACA MUNCA VOLUNTARA IN NUMELE DOMNULUI ATUNCI O VA FACE dar daca voi il rugati ca el sa aloce zile din viata lui ca sa va presteze x serviciu atunci platitil pe om pentru ca trebuie sa traiasca si el din ceva!

ATENTIE DACA ESTI CUMVA UN FRATE O SORA CARE ACUM TRECI PRIN GRETUTATI FINACIARE

ROAGA-TE! PREZINTA ASTA PASTORULUI POATE IN BISERICA TA O SA TE AJUTE CINEVA DE SI SA NU ITI FACI MARI ILUZII ca sa nu fii dezamagit!

o alta recomandare : DACA CUMVA VREI SA MUNCESTI VRE-uni crestin! MARE MARE ATENTIE CA SUNT MULTI LUPI IN PIEI DE OAIE aproximativ 80% din punctul meu de vedere!

Explicale si stabileste dinainte clar cati bani vrei sa ii iei pentru munca prestata pentru ca altfel ei or sa iti multumesca o sa ti dea un pahar de suc si gata pa si la revedere, apoi mai vor si garantie! Si dupa toate astea cand tu ai fi putut sa prestezi serviciul respectiv altcuiva o sa iti auzi vorbe in spate ca si cand crestinul respectuv te-a lasat pe tine sa faci practica pe obiectele lui sau te-a lasat pe tine sa faci practica sa ii sapi la vie sa ii tai via sa ii muncesti ca si cand ti-a facut o foarte mare favoare prin faptul ca te-a lasat sa ii muncesti!  Foarte mare atentie ca din punctul meu de vedere exista foarte multi profitori pe aici! vezi sa nu te arzi!  Eu cred ca mai repede ei banii de la unul strain de cat de la un crestin care te munceste si poate ca si uita sa iti dea sa manaci poate ca tu nu ai job si chiar esti intr-o situtiatie in care zici lasa ca merg la x frate ca am fost chemat sa ii repar sau sa ii pun gresie faianta ca doar de poate bani nu mi-o da dar sigur imi da ceva sa mananc! Sa stii ca multi dintre ei nici macar sa mananci nu o sa iti dea!

Acest post a fost editat de xx John la 28 aprilie 2018, 11:54:28 EEST"