Forums » Lucruri Interesante

TREBUIE SĂ DAU 20 SUBALTERNI AFARĂ SAU DEMISIA! CE SĂ FAC !?

• Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • ”O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e &q...  more
  • Unul din cel mai iritant fapt este să primești un cadou și să nu...  more
  • CĂȚELUȘI DE VÂNZARE

Un proprietar de magazin a atârnat într-o z...  more
  • Marea de foc din Australia este de-a dreptul cutremurătoare și n...  more
  • Alexandru Nazarie
    9 minute ·
    Multe mesaje, multe urări, multe g...  more
  • Unii oameni pun la îndoială existența lui Moș Crăciun, alții pun...  more
  • Nu am reușit să cunosc până acum un om care să fie supărat că ve...  more
  • De-a lungul istoriei au avut loc tot felul de întâmplări cu parf...  more
  • „Chiar și un ceas care nu merge arată ora exactă de două ori pe ...  more
  • "Și totuși…!
    Încerci în fiecare zi să faci totul mai bine, ...  more
  • "Și totuși…!
  • "Și totuși…!
  • Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scum...  more
  • România este conform unei declarații date de domnul Iliescu, un ...  more
  • Te vei lovi de oamenii nepotriviţi. Te vei strădui să fie bine ş...  more
  • Orice bărbat care are un ţel şi un scop în viaţă, are nevoie de ...  more
    • 126 posts
    December 7, 2018 2:48 AM EET
    CUM POT ȘTERGE ACEST SUBIECT!?
    pe scurt: trebuia sa dau 20 subalterni afara pt ca munceau mai incet de cât restul echipei așa că nu am dat pe nimeni afară ci am făcut un gest creștin mi-am dat eu demisia.
    Oricum si pentru mine era o munca extraordinar de obositoare trebuia sa ma trezesc la ora 4:15AM la ora 4:30AM adica DIMINEATA trebuia sa plec spre fabrica. La ora 4:55 dimineata incepeam munca o munca extraordinar de solicitata psihic intelectual si fizic in picioare cu responsabilitati gigantice. Cand ajungeam acasa la ora 16 dupa 9 ore de munca in picioare datorita stresului acumulat plus munca fizica adormeam instantaneu, ma durea coloana, oasele muschii tot corpul. Asa ca daca mai ramaneam in acele conditii mai devreme sau mai tarziu m-as fi imbolnavit si as fi fost si eu dat afara de la acel job obositor si riscant.

This post was edited by John x at December 28, 2019 6:31 AM EET
    • 8 posts
    December 11, 2018 8:44 PM EET
    decat sa stai cu frica si riscul ca te da si pe tine afara mai bine concediaza-i tu pe cei care sunt mai lenti si angajeaza altii care ii consideri tu mai capabili dupa Cv,dupa interviu etc.
    • 4 posts
    December 11, 2018 10:43 PM EET
    Eu m-as prezenta sefului cu lista unde sunt cei 20 de oameni pe care trebuie sa-i concediez, mi-as cere prima data o marire de salar care sa compenseze riscul la care ma expun concediind acei oameni, iar in cazul in care n-ar accepta marirea de salariu , mi-as da demisia. Daca tot te expui acestui risc , macar sa stii pt ce o faci. Totusi tre sa iei in calcul ca unul din cei 20, te poate lovi cu ceva in cap in momentul in care afla ca tu esti cel care a decis eliberarea lui de la locul de munca.
    • 126 posts
    December 28, 2019 6:36 AM EET
    Nu aveam ce mărire de salariu să cer pt că acolo lucram cu 12 lire / oră , Eu eram mulțumit de bani ba chiar erau mai mulți de cât aș fi visat. Problema era faptul că în acea fabrica domnea dictatura teroarea amenițările munca silnică si umilințele, tot timpul indiferent de poziția pe care se afla un angajat măturător sau șef de departament avea peste el încă un șef care venea să îl umilească și să ii spună ca se mișcă încet fără randamnet și că aduce pagube fabricii prin faptul că nu se mișcă de 3 ori mai repede.
    • 17 posts
    February 2, 2020 11:58 AM EET
    John x said: ''CUM POT ȘTERGE ACEST SUBIECT!?
    pe scurt: trebuia sa dau 20 subalterni afara pt ca munceau mai incet de cât restul echipei așa că nu am dat pe nimeni afară ci am făcut un gest creștin mi-am dat eu demisia.
    Oricum si pentru mine era o munca extraordinar de obositoare trebuia sa ma trezesc la ora 4:15AM la ora 4:30AM adica DIMINEATA trebuia sa plec spre fabrica. La ora 4:55 dimineata incepeam munca o munca extraordinar de solicitata psihic intelectual si fizic in picioare cu responsabilitati gigantice. Cand ajungeam acasa la ora 16 dupa 9 ore de munca in picioare datorita stresului acumulat plus munca fizica adormeam instantaneu, ma durea coloana, oasele muschii tot corpul. Asa ca daca mai ramaneam in acele conditii mai devreme sau mai tarziu m-as fi imbolnavit si as fi fost si eu dat afara de la acel job obositor si riscant.
    ''
    -------------
    • 17 posts
    February 2, 2020 11:58 AM EET
    unde,in ce domeniu