Forums » Maxime si cugetari crestine

De prin lume adunate...

• O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
    • 10 posts
    December 28, 2018 3:23 PM EET
    1. Ramanerea noastra in picioare depinde de starea noastra in genunchi. (Traian Dorz)

2. Zadarnic inalti ochii la cer, daca nu stii sa ii cobori la cel ce sufera langa tine. (Pr. Iustin Parvu)

3. Rabdarea nu se refera la cat de mult astepti pe cineva, ci la cat de bine te comporti in timp ce astepti.

4. Oile pot cadea in mocirla, dar numai porcii se tavalesc in ea. (Charles Spurgeon)

5. Nu incerca sa adaptezi Biblia dupa viata ta, ci tu adapteaza-ti viata dupa Biblie.

6. O femeie cu tocuri este eleganta, dar o femeie pe genunchi inaintea Domnului este puternica.

7. Dragostea nu inseamna sa te indragostesti de persoana cea mai frumoasa, ci de cea care face viata ta mai frumoasa.

8. Lupta in care te gasesti astazi, este cea care iti dezvolta puterea de care ai nevoie maine. (Robert Tew)

9. Am uitat de atatea ori sa-I multumesc lui Dumnezeu ca nu-mi da tot ce-i cer, am uitat si sa ma raportez corect la tacerea Sa, mai ales ca am predicat de atatea ori ca tacerea lui Dumnezeu nu inseamna intotdeauna "Nu", ci poate "Nu acum", sau poate "Esti copil inca". (Vladimir Pustan)

10. Am invatat de la viata ca oamenii sunt ori de luat, ori de lasat Sa-ncerci sa-i schimbi, inseamna sa cari apa cu ciurul. (Ileana Vulpescu)

11. Mi s-au vindecat multe rani, in momentul in care am ales ca niciun dor din inima mea, sa nu fie mai mare ca dorul de cer.

12. A-L cunoaste pe Dumnezeu, si a continua totusi sa-L cauti - iata paradoxul dragostei sufletului, lucru luat in deradere, ce-i drept, de cei satisfacuti mult prea usor de formalismul religios, dar confirmat prin fericita experienta a celor cu inima inflacarata. (A.W.Tozer - In cautarea lui Dumnezeu)