Forums » Lucruri Interesante

LUCRURI PE CARE NU TI-LE SPUNE NIMENI

• stie cineva vre-un site de matrimoniale creștin
    pt ca eu vreau ...  more
  • PATRUZECI DE IEŞIRI DE URGENŢĂ CARE ERAU ÎNCHISE ŞI O SCARĂ DE U...  more
  • “ Te-ai descrie drept o persoana indragostita cu totul de Isus C...  more
  • Toti ne dorim binecuvantarea lui Dumnezeu. El vrea sa ne binecuv...  more
  • C.H. Spurgeon – Ce să faci în vreme de criză?

Staţi pe loc, şi ...  more
  • Prorocul si blacklist-ul!

Voi ati auzit de frati proroci care a...  more
  • Creatorii de iluzii
    autor: Nichifor Nicu
    29/03/2019. ora: 01:50
    ...  more
  • Ancorat în brațul Tău
    28/03/2019. ora: 17:4...  more
  • Vreau sa spun băietilor barbatilor adoleșcenților tineri din ziu...  more
  • vreau sa sterg nu stiu de ce sa postat de doua ori acest topinc
    ...  more
  • Primăvară ești tu!!! Primăvara e când nu regreți nimic. Primăvar...  more
  • “Bunica nu avea cultură,
    Nu studiase-așa, ca noi..
    Se "cult...  more
  • Cine suntem ? De unde venim ? Incotro mergem ? Intrebarile sunt ...  more
  • La intrebarea "Incotro mergem? " Biblia nu ezita sa ne...  more
  • La intrebarea: "De unde venim?", unii oameni de stiint...  more
  • Când aducem cererile noastre înaintea tronului harului, să nu ui...  more
  • Am decis sa nu mai traiesc in graba,
    Am decis sa.mi asum fiecar...  more
  • "Casa mea va fi o casă de rugăciune. Dar voi ați facut din ...  more
  • Spre iertare m-ai condus
    31/01/2019. ora: 0...  more
  • Ce trăim acum, nu e viaţă. Isus, când l-a înviat pe Lazăr, a zis...  more
    • 127 posts
    March 6, 2019 11:47 PM EET
    Vreau sa spun băietilor barbatilor adoleșcenților tineri din ziua de azi câte ceva ca să nu îșî irosească și ei zeici de ani din viață aiurea pentru ca să ajungă să descopere aceste lucruri:
    Dacă sunteți aici pentru a cunoaște o femeie vă spun sincer ca sa cam terminat cu asta pt că au început să nu mai bage inseamă Românii, aproape toate au început să se uite după bani case iahturi mașini de lux ( vedeți in pozele multora că sunt pe iahturi particulare sau din două în două săptămâni in tot felul de țări hoteluri plaje unele mai scumpe de cât altele
    Ce credeți că dau ele la schimb a să ajungă acolo ??? că doar nu muncesc 1 săptămână si petrec două)
    Eu am cunoscut fete pe acest site m-am întâlnit cu câteva dintre ele
    După prima am pierdut mulți ani din viață pt ca avea 17ani eu aveam 24 și am așteptat să își termine facutatea de medicină, între timp eu nu am avut altă prietenă șî o iubeam gigantic. fata și-a găsit un medic german si sa mutat in casa lui maritat cu el.
    Este extraordinar de freu ca să găsești în zilele noastre o fata modestă credincioasă are să nu fie luată care sa te vrea exact pe tine ! Pt că în general ele în biserici sunt învățate ca ele sunt vasul cel slab și că barbatul dob itoc dus la muncă în construcții in germania sau la furat la bancomate care vine cu bani mulți de acolo este mult mai valoros de cât cei ce au două facutltăți și nu case vile mașini de oferit pt ca ei au luptat ca să își facă o arieră să invețe o meserie. Așa că am văzut mulțî pastori predicând că barbatul trebuie să le întrețină pe femei ca ele trebuie doar să facă copii și să fie întreținute.
    Lucrul acesta intrând bine în subconștientul lor
    iar atunci când apare câte un străin care predică și el doua vorbe trei prostii cinci minciuni
    pastorul care a primit șpagă de la americanul venit îi impinge în brațe cea mai frumoasă fată din biserică iar ea pleacă cu el in america iar eu ramân iar ca fraierul ( mi-sa întamplat asta de vre-o 3 ori ca atunci când a venit un "predicator cu american austriac... ).
    Era frumos mai demult pe site-ul acesta fetele mai stăteau de vorbă chiar raspundeau stateam de vorbă pagini intregi , acum nu șțiuc ce se întâmplă o data cu intruducerea acceptului ca sa iti fie prietena sau prieten pe site-ul acesta multe nu mai accceptă,
    acum nu știu ce se întâmplă cu fetele de pe site-ul aceta parca sau retardat prostit turmuzit pentru ca prin anul 2010 vorbeam multe cu multe fete câte în lună și în stele dar acum fetele nu mai știu să vorbeasca apsolut nimic parcă cineva le-a șters creierul
    nu știu ce se întamplă cu greu smulgi câte o vorbă de la ele cu patentul
    te străduiești o grămadă te chinui să formulezi fraze inteligente si foarte complexe care necesita un răspuns amplu dar ele raspund parca in sictir scarba si la mișto ca și când ai fi ultimul gunoier jegos ultima lepra care nu merită să fie băgată în seamă de parcă ele ar fi prințesele fandosite sclifosite mari regine si tu un gunoi de cerșător ne spălat care pute de la o poștă.
    Mai demult vorbeau frumos si chiar reuseam să mă întâlnesc cu câteva dintre ele
    de exemplu am vorbit cu o fata din Republica Moldova extraordinar de frumoasă si doream să îmi devină soție am fost 3 ani impreună (dar cum sunt unele femei învățate de mamele lor că au bana între picioare fata a plecat cu 2 săptămâni inainte de nuntă cu un austriac)
    De ce vă scriu toate aceste lucruri: pt cazul în care treceți si voi tot prin aceste dezamăgiri deziluzii eșecuri să nu cumva să vă gândiți că problema este la voi că voi ați fi niște oameni buni de nimic niște h andicapați urâți săraci timizi ... sau cine știe ce alte complexe vă mai pune în subconștient Diavolul !
    Nu !
    Problema nu este la voi că x fată sau două sute de fete cu care tot încercați să vorbiți nu vă răspund apsolut nimic ! Chiar daca sunt multe , asta nu trebuie să vă facă să credeți că voi ați fi defecți!
    Problema este ca au aparut MOL-urile fetele văd la alte fete ca au x maxina BMW ... făcută cadou de prietenul lor care ciordește care moară care înjunghie prin străinătate și ele sunt invidioase hapsâne calice avare și vor și ele și mai mult de atât vor să aibe nuștiu ce rochie care costa cât salariul meu de inginer pe un an daca nu aș cheltui apsolut nimic timp de 1 an.
    Fetele vor și ele excursii in Dubai, Sydney, Hong Kong, Queenstown, Noua Zeelandă, Atena, St. Petersburg, Elveţia, Paris,
    De unde credeți voi că fac rost fetele astea de excursii de la fraieri
    daca noi nu avem bani sa le dam
    din cauza asta nu se uita la noi
    asa ca pe scurt daca te gandesti sa te sinucizi pentru ca pe tine nu te iubeste nimeni si toate fetele se uita dupa altii

eu am incercat detoate m-am si rugat am tinut si post sa gasesc o fata superba caruia sa ii pese de mine
    se pare ca acele vremuri au apus de mult

asa ca singura solutie ca sa fiti fim si noi vazuti ca fiind valorosi ca corcum femeile nu cred ca iubesc ci ele din punctul meu de vedere se folosesc de unul si de altul
    pana cand nu mai are ce sa le ofere
    sau cand vad că are bărbatul ce sa le ofere ele gata ii fac un copil doi trei ca sa aiba cum sa ii scoata ochii ca si cand barbatul respectiv este obligat de societate sa le intretina pana la adanci batraneti ca i-au facut copii
    si folosesc copii ca pe un lucru prin care ii poate santaja constrange tot timpul
    ca si cand le-ar fi scos un ochi
    si incep sa se coporte ca si cand ar trebui sa le dea apsolut totul pentru ca le-a facut copii si eventual sa le faca si casa sa le intretina si familia si pe mama lor si pe tatal lor si eventual bunicii si eventual sa plece din casa pe care el a cumparat-o
    sau sa le faca din banii lui casa si parintilor ei
    pentru ca doar de cine la pus sa se insoare
    el nu stia ca asta inseamna sa se casatoresca

asa se intampla in viata

Dar eu acum am descoperit ca noi suntem valorosi pentru fetele din Moldova Ucraina rusia
    pt ca ele au salariu daor de 100 euro asa ca noi suntem vazuti ca si americanii care veneau prin Romania dupa revolutie in bratele carora sareau aproape toate romancele pentru o pereche de strampi si un sapun mai de lux .

Dacă te gândești să te sincucizi pentru că nu găsești pe nimeni ccare să te iubească
    nu este asta o soluție
    problema nu esti tu ci alicia care a pus acaparare pe mințile femeilor de azi.
    asa ca încearca 1 să te rogi si să îti dea Dumnezeu pe cineva
    eu am incercat si mi-a dat o fată foarte rea
    asa că cea de a doua solutie rămâne Ukraina Republica Moldova Rusia .
    Si aici aveți mare grijă ca multe femei au gandirea de criminal cu sânge rece dacă apare altul care le oferă mai mult ar fi înstare să vă omoare noaptea în somn făra resentimente!
    asta este părerea mea despre unele dintre ele.

Altă ideie ar fi să căutați în țări ca Suedia America tări cât mai indepărtate în care nu sa auzit de România in care Romanii nu sunt din start echivalati ca și când ar fi hoți nenorociți criminali sarlatani excroci . tări in care femeile munesc , tari in care au in minte cum sa faca afaceri tari in care femeile mostenesc deja afaceri din generatie in generatie, cautati femei care au deja afacerile lor , cautati femei care de sute de ani familia lor sa ocupat cu aceri si au detoate si duc mai departe afacerile familiei lor
    de ce va recomand asta
    pentru ca asemena femei nu o sa vrea niciodata sa va suga pe voi de apsolut tot ce aveti ca un vampir apoi sa va arunce ca pe o lamaie uscata
    aceste femei vad viata alaturi de voi ca si partener de afaceri ca si om care le ajuta in viata sa duca afacerile familiei peste generatii mai departe
    aceste femei stiu in sute de feluri sa isi castige propria lor existenta si nu numai propia existenta ba chiar sa mai cumpere o cladire de birouri
    ban chiar sa mai faca o afacere pe fonduri europene sau x fonduri ne nrambursabile
    Si pe acete femei nu o sa le intereseze sa va ciordeasca banii din buzunarele de la pantaloni abia asteptand sa ventiti acasa sa vada ce o sa gasesca prin buzunarele voastre si nu o sa va constranga sa le cumparati nustiu ce
    si nu o sa va santajeze cum fac unele romance
    care imi spun mie ca alt barbat poate sa le ofere y masina si daca nu ii cumpar eu masina aia o sa plece cu el
    pentru ca ea are de pierdut daca sta cu mine

Trebuie sa stiti ca si altora li-se intampla lucruri dinastea ca romancele sa se comporte ca si cand vai cat de mult au de pierdut prin faptul ca sunt cu tine si daca ar fi fost cu altul ar fi avut mult mai mult de catigat asa ca aum trebuie sa le oferiti voi ceea ce acela altul ar fi avut de unde sa le ofere doar pentru doua saptamani cat isi batea joc de ele apoi le dadea papucii cand i-se terminau banii din buzunare , dar ele nu vor si nu pot sa inteleaga ca acela altul le putea oferi viata aia doar pentu 10 zile nu mai mult
    asa ca ele cer de la voi
    si va pun pe voi intr-o concurenta continua
    si va scot ochii si ca nesimtit ele va arata ca ala poate sa le ofere
    asa ca daca vreti sa va faca favorul ca sa mai fie iubitele vosatre acum trebuie sa le oferiti mai mult de cat poate ala sa le ofere
    ca ei ce ii iese la afacerea asta
    si de multe ori chiar va spune ca au de pierdut ca sunt cu voi .

Nu problema nu este la voi
    problema este ca v-ati inhamat la un jug ne potrivit

mai bine abandonati o asemenea relatie ne sanatoasa pentru ca vor trece anii in care va veti lupta sa le oferiti pana la 100 euro / zi si veti lua 3 job-uri si va veti amaneta sufeletul diavolului ca sa le puteti oferi si atunci cand nu o sa mai puteti sa le oferiti bani excursii avantaje la nivelul asteptarilor lor vor pleca cu altul
    iar voi veti descoperi ca ati pierdut 10 ani din viata
    in are v-ati zbatut ca sa le fie lor bine
    si pentru voi nu ati cumparat aproape nimic si tot ceea ce ati castigat in ultimii 10 ani le-ati oferit lor sub diferite forme , lucru care devenise pentru ele o normalitate si doreau ca peste acei sa zicel 100 euro care vii cheltuiau ./ zi in medie sa le oferiti mai mult ca va sot ohii ca nu ati facut nicci o realizare nu ati realizat nimic nu se vede nimic
    asa ca va pun sa faceti o casa va pun sa realizati ceva
    de partca tot ceea ce ati facut pana atunci nu a fost o realizare
    dar pentru ele nu a fost o realizare ci devenise o normalitate
    si de la 3 job-uri pe zi obositi nu mai puteti si atunci cand nu mai puteti din toate punctele de vedere nu mai puteti
    ele va spun in fata ca doar sau folosit de voi ca nu v-au iubit niciddată
    This post was edited by John x at March 9, 2019 1:51 PM EET
    • 2 posts
    March 26, 2019 9:58 PM EET
    Pace,

Chiar imi pare rau ca ai experimentat asa ceva, dar dupa cum stii si tu femeile crestine adevarate sunt foarte foarte rare si mai ales trebuie testate inainte de a ajunge sa te casatoresti cu ea"aleasa inimii tale", tocmai pentru a evita zeci de ani de chin.

Stiam un frate in varsta cam pe la 75ani iar cand avea 40, fratii din adunarea respectiva unde mergea el atunci i-au recomandat-o pe "ea doamna". Doamna care nu spala, nu gatea, nu facea curat, nu avea grija de el, si toata ziua statea la telenovele. Cine ar fi stiut ca fratele la 75ani cand imergea cu " doamna" la adunare, era de fapt "femeia" in casa lui, care facea de toate fara ca ea sa se deranjeze...si toate astea la recomandarea fratilor...

Pai nici Solomon nu a gasit una potrivita din cele 1000 pe care le-a avut..

Totusi, Scriptura spune ca exista, ca trebuie cautate, ca una "buna" este un dar de la Domnul..

Altfel nu ar mai ramane decat sa facem si noi ce ar face cei din lume care doar se combina temporar...

Si pastorii au vina lor, pentru ca multi din ei nu isi mai indeplinesc slijba de pastor.. Ci au alte interese..

Se pare ca tu ai avut parte de aia mai amara decat moaetea..din pacate.

Domnul Isus sa iti vindece ranile din inima si sa te ajute ca sa o gasesti pe aceea potrivita pentru tine..

Fii binecuvantat
    • 1 posts
    March 27, 2019 10:24 AM EET
    Săracul bietul om.... femei rele fără inima si scrupule! Eu m-am gândit de multe ori si sunt si eu femeie. Dar nu am ideie cum voi bărbați suportati femeile! Mi-e milă de voi....:(
    • 13 posts
    March 27, 2019 10:08 PM EET
    Nu stiu ce sa cred, nu stiu unde ai cautat tu o femeie. Eu cunosc femei care sunt sincere si smerite si care nu gasesc un barbat cu care sa poata sa-si intemeieze o familie sau sa o ia de la capat tocmai pentru ca barbati sunt mult mai putini decat femeile iar din acestia disponibili o mare parte sunt deja casatoriti iar din cei ramasi disponibili o mare parte sunt necredinciosi si plini de vicii iar din acestia care au ramas disponibili sunt multi cu pretentii ... Cred ca nu ai cautat unde trebuie. E adevarat ca trebuie sa te rogi pentru o femeie sau pentru un barbat potrivit, dar trebuie sa il si cauti si e importatn unde cauti, trebuie sa alegi tu nu altcineva in locul tau iar alegerea sa fie facuta pe criterii bazate pe Cuvantul lui Dumnezeu. Eu cred ca in zilele noastre e mai greu sa gasesti un barbat decat o femeie. Parerea mea
    This post was edited by Florin Muntean at March 27, 2019 10:18 PM EET