Forums » Lucruri Interesante

Prorocul si blacklist-ul!

• Căci este o profeţie, a cărei vreme este hotărâtă …Dacă zăboveşt...  more
  • Sfântu Petru stătea la poarta raiului și aștepta musafiri, ca de...  more
  • Iacov 5:8

Fiți și voi îndelung răbdători, întăriți-vă inimile, ...  more
  • „Opriţi-vă, şi să ştiţi că Eu sunt Dumnezeu!” (Psalm 46:10a)

B...  more
  • „Opriţi-vă, şi să ştiţi că Eu sunt Dumnezeu!” (Psalm 46:10a)

Bi...  more
  • În ziua de astăzi, dragostea este suprautilizată și subevaluată ...  more
  • Esti pregatit pentru mai multa revelatie din vechiul testament c...  more
  • CHIVOTUL SI JERTFA....Cateva exemple din vechiul testament unde ...  more
  • ..RAPIREA -- 1TESALONICENI 4:16 Căci Însuşi Domnul , cu un strig...  more
  • Buna ziua as vrea sa cunosc mai multi Români creștini care locui...  more
  • Cine sunt cei patru calareti din apoc 6?
  • I'm tired of all this iron,
    exhausted of carrying on this road....  more
  • 1. În fața tronului de har,
    Cu-o inimă zdrobită
    O rugă-aduc și a...  more
  • PATRUZECI DE IEŞIRI DE URGENŢĂ CARE ERAU ÎNCHISE ŞI O SCARĂ DE U...  more
  • “ Te-ai descrie drept o persoana indragostita cu totul de Isus C...  more
  • Toti ne dorim binecuvantarea lui Dumnezeu. El vrea sa ne binecuv...  more
  • C.H. Spurgeon – Ce să faci în vreme de criză?

Staţi pe loc, şi ...  more
  • Prorocul si blacklist-ul!

Voi ati auzit de frati proroci care a...  more
  • Creatorii de iluzii
    autor: Nichifor Nicu
    29/03/2019. ora: 01:50
    ...  more
  • Ancorat în brațul Tău
    autor: Nichifor Nicu
    28/03/2019. ora: 17:4...  more
    • 2 posts
    April 6, 2019 3:03 AM EEST
    Prorocul si blacklist-ul!

Voi ati auzit de frati proroci care atunci cand ii suni iti spun suna-ma maine seara tot la ora asta, iar apoi cand ii suni la ora agreata iti spun: cauta-ma peste 3 zile ca acum sunt in lucrare, apoi cand revii din nou, iti spun suna-ma peste 30 de min, ca dupa ce ii suni sa nu iti mai raspunda, pentru ca intr-un final dupa incercari repetate la ore diferite din zi sau din noapte, sa auzi numai tonul de ocupat?

Ceea ce a fost interesant este faptul ca la un moment dat am zis sa sun si de pe alt numar si spre surprinderea mea a sunat si chiar a si raspuns, dar doar pentru ca istoria sa se repete si cu acel numar :)

Deci mai nou ultimul trend printre proroci este sa te adauge in "blacklist-ul lor" , nu stiu daca e generala problema sau daca este doar un caz particular.

Am scris cele de mai sus nu pentru faptul ca fac parte din cei care apeleaza la aceste practici, ci pentru simplul fapt ca am incercat si eu dupa cred 6 ani sa iau legatura cu un proroc pe care nu il stiam..ci doar primisem numarul lui.

Stii uneori cand valurile vietii sunt mari iar fratii prea putini, ai nevoie sa stii ca si o confirmare exterioara, ca mai este Cineva Sus care stie prin ce treci si care e de partea ta.

Si pentru ca lucrurile sa nu ramana in obscuritate aici, pentru ca oricum "intr-o zi totul va fi dat pe fata", "prorocul" respectiv se numeste Ene si raspunde la nr 0753.781.300.. dar asta doar pana ajungi in :blacklist" :)

Daca stie cineva dintre voi un proroc ca cei din vechime, respectiv ca si Samuel, Isaia, Ieremia..etc, care proroceau pana si adresa exacta a unui om, va rog sa imi spuneti si mie... merg pana in varful muntilor ca sa ma intalnesc cu el.

De generalitati prorocite eu nu am nevoie - pana la urma asta o pot face multi si Cuvantul este mai mult decat suficient ca sa acopere orice fel de generalitate prorocita.

Si pentru ca lucrurile nu sunt deloc de trecut cu vederea, intr-una din marile adunari dintr-unul din marile orase din aceasta tara, un frate ne-a povestit istoria tragica a unui alt frate al carui copil era bolnav si cum s-au perindat pe la el “cateva zeci” (a specificat clar cu durere in suflet ascest lucru) de proroci care iau spus ca, copilul se va face bine. A fost doar unul singur insa care i-a spus sa-si ia la revedere de la copil ca acesta va muri si asa a si fost!

Stiti si voi regula prorocilor: la aproape 400 falsi (mincinosi) / 1 adevarat!

PS: nu se aplica in cazul baptistilor, crestinilor dupa evanghelie.. si celor care nu mai cred in darurile Duhului Sfant ca fiind prezente si azi in Biserica.
    • 1 posts
    May 10, 2019 6:31 PM EEST
    Eu consider ca daca Dumnezeu vrea sa-ti raspunda o face si fara a merge la proroci.
  • May 10, 2019 8:55 PM EEST
    Un prooroc sa-l recunosti dupa faptul ca Domnul i se descopere lui intr-o vedenie Numeri12;6...Proorocii sant trimisi ai Domnului Romani 10;14,15,au parte de chemare cereasca Evrei3;1,nu-si iau slujba de preoti de la ei insisi Evrei 5;4...,,sant inzestrati de catre Dumnezeu cu o judecata si gandire duhovniceasca 2 Corinteni 10;5 prorocii de astazi fiind ziditi pe temelia apostolilor si prorocilor din vechime Efeseni 2;20