Forums » Sfaturi & Incurajari

Cel mai tare black friday !

• "Și totuși…!
    Încerci în fiecare zi să faci totul mai bine, ...  more
  • "Și totuși…!
  • "Și totuși…!
  • Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scum...  more
  • România este conform unei declarații date de domnul Iliescu, un ...  more
  • Te vei lovi de oamenii nepotriviţi. Te vei strădui să fie bine ş...  more
  • Orice bărbat care are un ţel şi un scop în viaţă, are nevoie de ...  more
  • In predica de pe munte,Isus a spus:iubiti-va dusmanii. Isus a ma...  more
  • Vineri dup-amiază, gălăgie, zeci de copii, agitație, griji, aten...  more
  • Cu ani în urmă în Europa o văduvă săracă avea un copil tare boln...  more
  • "O carte pe care mi-aș dori să o citesc din nou pentru prim...  more
  • Pentru cei ce doresc cărțile de poezie al fratelui Dionisie Giuc...  more
  • De ce nu este bine să mergi la biserică ?

Măcar că poate avea ș...  more
  • "Fă-ți timp să vezi, să simți și să trăiești fiecare moment...  more
  • Nu uitati sa va rugati...
  • Suferinţă-ngăduită…

Suferinţă-ngăduită ,
    mi-este greu să te pri...  more
  • Fii fata..

Fii fata credincioasă. Fata pentru care Dumnezeu e p...  more
  • Acum 10 luni mi-am cumpărat această plantă, am citit și eu despr...  more
  • Am terminat de citit o carte din Biblie, de unii ignorată, de al...  more
  • Va las o lista a cartilor pe care le-am citit de-alungul anilor ...  more
    • 9 posts
    November 15, 2019 3:05 PM EET
    Astăzi este vestita zi de așa zise reduceri, mii de produse scumpite cu câteva zile/săptămâni în urmă astăzi au prețurile tăiate, 20-30-35-40% și poate chiar mai multă reducere, chiar merită din plin să stai bară la bară prin București și vrăjit de etichetele colorate din magazine și cu prețurile tăiate să te întorci acasă și păcălit și cu timp pierdut și cu bani mai puțini.

Rechinii cu gurile înfometate nu mai știu ce să importe din afară, ce ar mai putea promova ca să-i jumulească de bani pe cetățeni? De Haloween începe să le iasă ușor-ușor, s-au mai vândut câteva costume, câteva ciocolăți sunt convins că producătorii de bomboane și acadele visează la vânzări din ce în ce mai mari în preajma Haloween-ului românesc în anii ce urmează.

Iată-ne trecuți de ajunul „vinerei întunecate” și în timp ce rechinii înfometați așteaptă marele jackpot de astăzi eu vreau să îți spun despre cea mai tare, adevărată, fără minciuni și plină de valoare ofertă care, culmea.. a apărut în lumea noastră (pe atunci mai puțin digitalizată). Într-o vinere acum mulți ani, chiar a fost întuneric adică de la ora 12:00 până la 15:00 a fost întuneric peste toată țara, nu s-a mai văzut pic de lumină, pic de soare, mai pâlpâiau lumânările prin oraș și torțele ținute de niște soldați romani. În acea vinere cu adevărat neagră, Isus (Fiul lui Dumnezeu) a ales ca din dragoste pentru toți oamenii să moară pe o cruce (acum poate nu înseamnă mare lucru, atunci era un blestem să mori pe cruce), în acea zi, Isus măcar că era nevinovat, a ales să moară pentru ca astăzi să pot fi iertat, să pot fi cu sufletul mântuit crezând în El, punându-mi toată încrederea în El.

Magazinele cu fapte bune aveau reduceri, magazinele cu religii aveau reduceri, magazinele cu vieți morale aveau reduceri, reduceri la acatiste, reduceri către muntele Athos...ceea ce nu a avut reducere în acea zi a fost sufletul tău care a fost și este atât de prețios încât cineva a murit într-o vinere neagră pentru ca tu să poți avea sufletul salvat astăzi.

Bineînțeles că „reducerile” de astăzi sunt limitate până la 00:00, unele firme au toată luna „black friday” dar cu toții vor sări de acest eveniment și vor promova reduceri de sărbători. Faptul că tu astăzi ai posibilitatea să citești acest mesaj fie pe facebook, fie pe whatsapp sau cine știe pe ce platformă va ajunge înaintea ochilor tăi, este o dovadă că sufletul tău a fost și este prețuit! Într-o „vinere neagră” atunci când toți alergau cu coșurile de cumpărături, când toți pregăteau celebra masă de Paște, când toți probau cămășile din noua colecție ca să arate bine duminica la biserică, Isus a murit ca și eu, și tu, să putem fi iertați/salvați. Recunosc am căutat multe oferte de black friday, dar aceasta este cea mai bună și pe aceasta ți-o recomand. Fă un bine cunoștințelor tale și dacă găsești acest mesaj de folos, distribuie-l pe orice cale posibilă.