Forums » Maxime si cugetari crestine

Când omul se ridică mai presus de Dumnezeu

• Un intreprinzător din New York a deschis un magazin în care feme...  more
  • Ești al cerului copil
    autor: Nichifor Nicu
    28/07/2021. ora: 22:...  more
  • Valorile iubirii
    28/07/2021. ora: 20:50
    ...  more
  • Poate că stați pe gânduri chiar și în acest moment când scriu ac...  more
  • De-a lungul vieții mele am învățat să merg înaintea Domnului și ...  more
  • Cumva , într-un final , am ajuns la o concluzie frumoasă despre ...  more
  • Cum trăiesc, așa rămâne
    02/07/2021. ora: 01...  more
  • Pace ție ,
    Indiferent cine ai fi , atunci când Citești acest mes...  more
  • Imaginează-ți acum acest scenariu împreună cu mine :

Dumnezeu î...  more
  • Am stat de multe ori și m-am gândit că noi tinerii ne confruntăm...  more
  • Când durerea ta este prea mare , iar ochii îți sunt mereu plini ...  more
  • Legea vorbeste de cum ar trebui sa fie omul,HARUL ne descopera c...  more
  • Sunt colecționar de meme-uri asa ca o sa le împărtășesc cu voi.
  • Luptele le vei câștiga doar pe genunchi .

Uneori doar stau și m...  more
  • Un suspin de sus, din deal
    29/05/2021. ora:...  more
  • https://www.youtube.com/watch?v=FrMOW5DQabs&t=132s

De curân...  more
  • De curând, am primit această „descoperire” și nu doar că mi-a ca...  more
  • Să fim dependenți de har
    03/05/2021. ora: 0...  more
  • Purtat de Dumnezeu
    23/04/2021. ora: 16:40
    ...  more
  • Demn de Hristos
    18/03/2021. ora: 23:05
    ...  more
    • 57 posts
    May 12, 2021 1:45 AM EEST
    De curând, am primit această „descoperire” și nu doar că mi-a cauzat un fel de supărare în inimă ci și un pic de nervi,
    pentru faptul că sunt oameni, mă refer la „frați” și „surori” care cu asta se ocupă... vor să tulbure, și să dărâme tot...
    Măi, oameni buni... nu înțeleg cum se poate ca unor astfel de oameni să li se permită să facă public astfel de cuvinte fără sens,
    contrar scripturii și fără nici o rațiune ? Care domn îi descoperă astfel de lucruri unui așa zis proroc ? cum se poate ca toate ereziile și toate
    minciuniile să fie crezute atât de puternic și totodată să fie împrăștiate prin toată lumea ? Cum se poate tu ca om al Lui Dumnezeu
    să faci public și să spui că vaccinul este semnul fiarei ?? Cum se poate așa ceva, când încă fiara nu a fost arătată, descoperită ??
    Cum se poate să te joci atât de puternic, la nivel mental cu aceste cuvinte: „Așa vorbește Domnul” și totuși, să nu vorbească EL ???
    Că vaccinul este un început pentru ceea ce va urma, nu contest... dar nici nu pot spune că e adevărat faptul că el, vaccinul...este semnul
    fiarei...este contrar scripturii.. Chiar scriptura spune că, cine acceptă semnul pe mână sau pe frunte...măi fraților, unde ați văzut să
    se facă vaccin în frunte ??? ce fel de rațiune avem ? Dumnezeu ne-a chemat să fim cu judecată și să nu ne poarte nimeni prin troaca
    cu minciuni și cu erezii. Din cauza faptului că nu cercetăm scripturile, ne rătăcim foarte tare și de aceea, alergăm la tot felul de
    „descoperitori” și „proroci” din aceștia, ieșiți peste noapte, care au dorință de manipulare și control asupra minții unor oameni.
    Dumnezeu să se îndure și să aibă milă de ei, iar nouă să ne ofere înțelepciune să putem vedea deslușit adevărul din Scriptura.
    Cea mai mare profeție de la Dumnezeu, a fost, este și rămâne Scriptura. Citiți-o și cercetați-o profund. Acolo este tot adevărul despre
    semnul fiarei și despre proprietarul ei. Restul, povești și basme ....

Link către marea descoperire.... https://www.youtube.com/watch?v=FrMOW5DQabs&t=132s