Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Ziua îndrăgostiților

• Would you like soccer? Can you desire that you can be much bette...  more
  • <br><br>Joker338 pun di dukung oleh financial instit...  more
  • Baseball is really a beloved sport activity amid a lot of people...  more
  • <br><br>Select 1xbet soccer or other sports to all t...  more
  • <br><br>We have been exceptionally impressed with th...  more
  • The opportunity to acquire photographs is among the very best in...  more
  • Many people love playing baseball, but unfortunately most people...  more
  • Many people love playing baseball, however so many people are no...  more
  • Atunci când zâmbește un copil este ca și cum ar zâmbi Dumnezeu. ...  more
  • Adu-Ţi aminte de făgăduinţa dată robului Tău, în care m-ai făcut...  more
  • When looking <a href="https://sportsly.xyz/">스포츠...  more
  • Sănătatea noastră este atât de vitală pentru Domnul, încât în ​​...  more
  • Născut din resturi de țărână, eu orice ar fi, voi privi doar spr...  more
  • -https://www.springfarma.com/blog/710_Ceaiul-de-galbenele--benef...  more
  • Într-unul dintre universuri suntem doar noi. Te iubesc și Tu mă ...  more
  • Aş putea spune că există o categorie de oameni în care mi-ar plă...  more
  • Undeva pe raftul bibliotecii mele se află o carte mai deosebită ...  more
  • Mulțumire
    autor: Nichifor Nicu
    03/03/2022. ora: 00:20

...  more
  • Voi sunteti lumina lumii.
    Harul Meu va e de ajuns
    Un castel inal...  more
  • Ai aparut din spuma marii frumoasa,ca soarele¤n priviri! Mi¤ai d...  more
    • 51 posts
    February 14, 2022 1:27 PM EET
    Și anul acesta revin cu un alt gând despre sărbătoarea aceasta numită Ziua Îndrăgostiților sau Valentine's Day. Nu cunosc multe despre ea, dar îmi şi imaginez cum curg mesajele şi pozele pe Facebook, Instagram, ș.am.d., toate făcând referire la "Măreaţa zi a dragostei." Totuşi, astăzi sunt aici şi sunt gata să-mi dau cu părerea despre "comerciala" sărbătoare a dragostei.

Sincer, nu-mi place deloc "sărbătoarea" aceasta. Mi se pare că această zi a îndrăgostiţilor îi scoate pe unii din impas, iar pe alţii îi ajută să mai înflorească puţin în frumuseţea lor. Dacă după un lung şir de certuri vine Valentinul, ştii că ai scăpat basma curată pentru că de data aceasta nu-ţi va mai putea reproşa că îi faci cadouri doar ca să o/îl impresionezi, ci vei putea spune "se poartă de 14 Februarie". Din cealaltă categorie fac parte cei ce iubesc profund şi presărat de atenţii şi în timpul anului, nu doar în zilele cu ger. Pe oamenii de genul acesta îi apreciez oarecum, dar tot nu înţeleg de ce le face plăcere să meargă în ritmul cadenţat al lumii.

Stai liniştit, nu o să încep cu chestii de genul ăla, cum că ziua îndrăgostiţilor este în fiecare zi. Ar trebui să fie, într-adevăr, dar nu este... ca să spunem lucrurile pe şleau. Adevărata "Zi a Iubirii" ar trebui să fie cea în care Tatăl pământului şi-a trimis unicul Fiu să moară în locul nostru. Atunci s-a oferit dovada absolută a iubirii. Acum spune-mi tu, cel/cea cu fluturaşii zburând prin stomac, eşti gata să îţi dai viaţa pentru ea/el? Dacă nu eşti gata, încearcă să înţelegi ce înseamnă cu adevărat noţiunea de dragoste. În momentul în care eşti de acord să renunţi la tot binele tău, indiferent cât de mare este sacrificiul, atunci ai cunoscut adevărata însemnătate a iubirii.

Singurul loc în care s-a petrecut un adevărat o zi a Iubirii adevărate este Golgota! Acolo s-a întâlnit Iubitul cu omenirea şi cu lacrimi în ochi i-a spus: "Ne vom revedea curând, dar până atunci, nu uita că m-am dezlipit de viaţă ca să ştiu că tu poţi trăi."