Forums » Lucruri Interesante

Poezia răbdarea

• Would you like soccer? Can you desire that you can be much bette...  more
  • <br><br>Joker338 pun di dukung oleh financial instit...  more
  • Baseball is really a beloved sport activity amid a lot of people...  more
  • <br><br>Select 1xbet soccer or other sports to all t...  more
  • <br><br>We have been exceptionally impressed with th...  more
  • The opportunity to acquire photographs is among the very best in...  more
  • Many people love playing baseball, but unfortunately most people...  more
  • Many people love playing baseball, however so many people are no...  more
  • Atunci când zâmbește un copil este ca și cum ar zâmbi Dumnezeu. ...  more
  • Adu-Ţi aminte de făgăduinţa dată robului Tău, în care m-ai făcut...  more
  • When looking <a href="https://sportsly.xyz/">스포츠...  more
  • Sănătatea noastră este atât de vitală pentru Domnul, încât în ​​...  more
  • Născut din resturi de țărână, eu orice ar fi, voi privi doar spr...  more
  • -https://www.springfarma.com/blog/710_Ceaiul-de-galbenele--benef...  more
  • Într-unul dintre universuri suntem doar noi. Te iubesc și Tu mă ...  more
  • Aş putea spune că există o categorie de oameni în care mi-ar plă...  more
  • Undeva pe raftul bibliotecii mele se află o carte mai deosebită ...  more
  • Mulțumire
    autor: Nichifor Nicu
    03/03/2022. ora: 00:20

...  more
  • Voi sunteti lumina lumii.
    Harul Meu va e de ajuns
    Un castel inal...  more
  • Ai aparut din spuma marii frumoasa,ca soarele¤n priviri! Mi¤ai d...  more
  • February 28, 2022 4:08 PM EET
    Te-am strigat cu-nfrigurare Cu-nfrigurare si plangand Am auzit o voce blanda, Uimita raspunzand : Te-am rugat sa-mi dai lumina Calauzirea inteleapta Cu nesfasita bunatate Mi-ai spus numai atat : ASTEAPTA !! Sa astept ? Ce sa astept? Dece? Stateam infrant si ratacit Oare e mana ta prea scurta? Urechea ta n-a auzit? A cata oara? Te-am implorat sa-mi dai ? Vreau un raspuns la rugaciune ! Spune-mi mergi ! Sau spune stai ! M-ai invatat sa vin la tine Sa cer ! sa cred ! si voi primi Ai promis ca esti cu mine Sa ma ajuti oriunde as fi Dar ma simteam pierdut , singur si strigam Tu raspundeai in soapta Cu dragoste si cu rabdare COPILUL MEU IUBIT ASTEAPTA Eram dezamagit si tot mi se parea cumplit ,nedrept Priveam spre cer cu neputinta Sa astept ? Dar ce sa astept ? Atunci ai coborat la mine M-ai privit in ochi plangeai. Mi-ai spus ! Doreai un semn? O voce ? Atat e tot ce iti doreai? As fi putut sa clatin munti ! Sa-ntunec soarele pe cer ! As fi putut sa-aprind vazduhul Sa-i inviez pe cei ce pier Daca ti-as arata intruna Ce sa alegi sa-ti fie bine Tu ai avea raspuns la toate Dar nu m-ai intanli pe mine Nu ai putea sa simti iubirea Cu care-i inconjor pe sfinti Nu ai putea sa sinti puterea Pe care-odau celor infranti N-ai astepta tacut o raza S-alunge nori disperati N-ai simti odihna sfanta Venita-n urma urma incercari N-ai sti sa unbli prin credinta Nu ai vedea ca-s langa tine Inima ta ce-a zbuciumata Nu s-ar mai odihni in mine Nu ai cunoaste revarsarea iubirii mele pe deplin Cand Duhul Sfant iti umple viata Cu pace si cu har divin Daca durerea ta ar tine o clipa Nu ai lupta ! Nu ai cunoaste biruinta Ce poti so-ai prin jerfa mea Sa-ar implini visele tale Dar dorul meu sa-r spulbera Na-s mai putea sa fac din tine O perla din comoara mea Deci fiul meu mergi prin furtuna Gandind la zilele senine Gandind ca cel mai mare dar E sa ma intanlesti pe mine Chiar daca nu gasesti raspunsuri