Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru baieti: ce va deranjeaza la unele fete?

• O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
  • October 23, 2010 1:12 AM EEST
    in oglinda altora?:)))
    ar trebui sa fie un sondaj...ce nu ne place noua fetelor la baietii...pff..cred ca sa-r inunda pomul de atatea comurii..:pP:))
  • October 23, 2010 1:13 AM EEST
    ee..am glumit.....ca majoritatea baietilor au o inima buna..
    depinde....is de toate felurile..:p
    :)):p
    Gbu
  • October 23, 2010 1:21 AM EEST
    in oglinda altora = in viata altora...:)
  • October 23, 2010 1:53 AM EEST
    mai...dar nu ati observat ca e vorba despre baieti aici? fetele n-ar trebui sa comenteze aici..sau cine stie? poate ca nu-s fete :))) joke :p
  • November 15, 2010 6:20 PM EET
    Pacat k nimeni nu a creat si pt fete ...
  • November 17, 2010 6:41 AM EET
    Ma deranjeaza cele care privesc   de sus  un  barbat , cele  care vor sa para credincioase , cele care mint   si cele  care pun  barbatii  toti  intr-o  singura  oala   :)....atat .... nu  mai  scriu  ca  nu  vreau sa imi  stric  ziua:)).
  • November 24, 2010 5:43 PM EET
    iaebetel wrote...
    De ce tot vorbesti in mod plural?
    Ai de gand sa fii ca Esau si Iacov? Vrei sa ai mai mult sotii de trebuie sa le acceptam pe mai multe sau sa cautam altele? Oare nu doar o sotie ne invata Cuvantul Lui Dumneze?

imi place cum ai punctat :D ..
    eii bine.. mi se pare puntin cam deplasata provocarea asta.. am citit toate raspunsurile topicului.. si :-? sincer.. am observat ca multi baietzi ar schimba multe la fete..
    dar de ce nu punem problema si altfel :D?
    cred ca schimbarea trebuie sa inceapa de la fiecare.. individual.. daca pe mine nu ma pot schimba.. atunci de ce "ma bat cu capul de pamant" sa`i schimb pe cei din jurul meu.. 
    hai sa fim seriosi.. daca cineva vrea sa ne accepte.. [si ma refer si la fete.. cat si la baietzi] ne accepta asa cum suntem.. nu trebuie sa ne schimbam pentru nimeni...
    mai nou.. la moda e iubirea asta.. te iubesc draga mea/dragul meu.. dar.. uita`te si tu.. cum arati.. ai putea sa vorbesti altfel.. sa`si faci o operatie estetica sa nu ma mai speri de tine.. si nu mai manca si tu atata ca ramanem pe drumuri.. ca sa fim seriosi...
    cand iubesti accepti.. mai lasi de la tine..
    cred ca fiecare ar trebui sa se priveasca individual.. uitati-va cat de greu este sa ne schimbam noi pe noi.. ce sa mai schimbam la altii?
    cum ziceam.. cam deplasata provocarea.. dar benefica in acelasi timp..
    asa vad.. si vedem noi fetele.. cum ar trebui sa se comporte o fata ca sa fie acceptata.. [si nu schimbata]

GBU all! :) 

• December 13, 2010 8:45 PM EET
    Unele prea fitoase,prea vedete,prea suparacioase,prea duplicitare,MAJORITATEA le place sa aiba cate 10 la rand..si asfel sarputea s-ai piarda pe toti sau sa raneasca 9..dar cu toate acestea...sunt unice si frumoase:) Domnul sa le dea intelepciune!
  • January 17, 2011 10:29 PM EET
    in sfarsit o intrebare faina!! ce ma deranjeaza la unele fete e ca nu le place sanatatea... cel mai fain e sa faci sport.. asta inseamna si sanatate..!! Mai slabiti si voi fetelor ....
  • January 20, 2011 6:38 PM EET
    :))))
  • January 20, 2011 6:39 PM EET
    dar.kam.multe.va.enerveaza:)))
  • January 23, 2011 3:05 PM EET
    da, interesanta tema. dupa citirea mai multor comentarii, vad ca nici baietii, nici fetele nu sint perfecti, asa ca eu cred ca Dumnezeu nea creiat foarte minunati, destepti, frumosi si cred ca trebuie sa scoatem in evidenta valoarea persoanelor. Sint unele lucruri care deranjeazi, dar asta trebuie sa ne ajute la schimbare, evaluare, nu critica. Baieti, orce fata vrea sa fie cucerita, daca iti vei da staruinta sa cuceresti in fiecare zi, sa te porti cu orce fata asa cum tiai dori ca si alt baiat sa se poarte cu viitoarea ta sotie, vei avea de cistigat, Fetelor, fiti ca si albinele, oriunde nu veti pleca, veni, sa aduceti numai miere, mult putin dar placut va fi.......................parerea mea..
  • January 26, 2011 8:43 PM EET
    normal ca fetele is fitoase .............adik dak voi va uitati numai dupa cele mai frumoase care arata bine ele de la atata atentie din partea voastra ....devin din ce in ce mai fitoase , cam asta ii parerea mea
  • January 31, 2011 5:52 PM EET
    mai.bagati.mai.bagati=))
  • February 10, 2011 5:24 PM EET
    Fetele fatarnice, duplicitare, pisicutile (pisici), cele ce miros din gura (unele au uitat ca s-a inventat pasta de dinti si guma de mestecat), cele increzute si mandre, cele ce miros a transpiratie de la un metru, laudaroasele.
    Imi place insa sa nu critic o fata ci sa o accept asa cum e ea, totul se poate modifica in viata.
    Suntem lut si lutul se poate modela. Si noi suntem uneori greu de suportat, de ce nu am accepta sa ne lasam modelati ?
    Nu imi plac fetele ce se imbrac sumar si isi expun formele apetisante pentru a induce in eroare.
    Exista o regula fetele ce umbla in pantaloni nu au ce expune la lumina ceea ce detin si de aceea isi expun doar formele invizibile. Si mai mult ca atit fac si pe altii sa pacatuiasca.
  • February 10, 2011 5:28 PM EET
    Nesinceritatea si minciuna sunt de nesuportat, vorbele cu doua intelesuri, cele ce nu isi pastreaza naturalul care il au (clar un fic aranjata trebuie sa fie, un ruj, etc, dar nu cu var si gips pe fata), celel grase sau dolofane.
    Acum daca nu imi plac toate acestea s-ar pune intrebarea: Unde m-ai gasesti una cu celelalte calitai ramase ?
    O are Dumnezeu pregatita pt fiecare si ne va modela El ca sa ne potrivim cu ea.
    Hai mai scrieti si altii.
  • February 10, 2011 6:36 PM EET
    :))))bagati:))
    • 11 posts
    February 24, 2011 2:03 PM EET
    =)) poor girls....
    • 27 posts
    March 16, 2011 5:58 PM EET
    mie nu-mi plac fetele blegi, care nu stiu sa gandeasca cu capul. acelea cu care tre sa stai 10 ore sa le explici un lucru si te intreaba: ce-ai zis?.
    o adaptare a unui citat " O femeie/fata trebuie sa fie atat de ascunsa in Dumnezeu incat ca cel care trebuie sa o gaseasca sa il vada mai intai pe Dumnezeu si apoi pe ea." AMIN!
  • April 18, 2011 5:04 PM EEST

Este un pericol, privind prea mult spre spini, nu mai observam trandafirii... Si totusi, daca ne-am cunoaste propriile defecte, n-am mai sta cu degetul indreptat spre cineva... altfel dam dovada cat de nesinceri, inconstienti si impertinenti suntem. 

This post was edited by Deleted Member at April 18, 2011 5:16 PM EEST
    • 11 posts
    December 9, 2017 11:55 PM EET
    Fetele sunt foarte foarte pretentioase asta am vazut in adunare....
    • 17 posts
    February 23, 2020 9:00 PM EET
    Deleted Member said: '':))...haideti baieti...:))..So nu mi place o fata:care este duplicitara..... o fata careia ii place sa se joace cu pocainta......o fata care se da tot timpul pe langa baieti(eu le spun "pisici":p...)...o fata care rade mult si face glume proaste doar ca sa iasa in evidentza......o fata care crede ca la biserica te poti imbraca asha cum se imbraca......astia care merg in cluburi, discoteci...s.a......poate mai sunt si altele dar nu-mi vin in minte acm;)):p''
    -------------
    • 17 posts
    February 23, 2020 9:07 PM EET
    pai o prblem des intalnita si ocolita la cultele noastre e "Lenea e cocoana mare dar...nu prea are de mancare""si de aici apar unele altele,sa fim sinceri un ing care a term dom tehnic si se angajeaza ca incepator la o firma si ia 20 mil net ,asta e o bataie de joc,dar lucrand la o firma ,mare de profil mai te intalnesti cu unul,altul ,mai vezi ,mai auzi siii mai progresezi,in fct de cat e bun e progresul si de valoarea dobandita se pot inversa rolurile aica patron stapan VS milog,cerestorrrr
    • 17 posts
    February 23, 2020 9:07 PM EET
    daniel sturzu said: ''Fetele sunt foarte foarte pretentioase asta am vazut in adunare....''
    -------------
    • 17 posts
    February 23, 2020 9:12 PM EET
    Pai o fata care e crescute la fusta mamei si in afara de tv,prietene de scoala,etc se crede o printesa de Wales,care meritaaaa...sa ai stea lumea la picioare......dar una care a cutreierat rom,europa siii,mai vede mai aude mai stie ,si cu cine sa discuti cate cevaaa,isi vede locul exact in societate,e vb de civilizatie ,cei 7 ani, modele care le-a urmat --------priviti la simona halep,adrian niculescu si altii ianis hagi,morosanu---------RESPECT